Skocz do zawartości

Sello kod powiązania z Subiektem

Polecane posty

Witam wszystkich. Mam szybkie pytanie do załogi Sello. Chodzi mi o kod, który automatycznie dodaje Sello na końcu aukcji

<div id="sello-metadata" style="display: none !important;" data-database="{4701EBA8-6C1A-45C2-A4B4-E005C662814F}" data-item-id="1692" data-price-list-id="0"></div>

czy jest on wartością zmienną i jest zmieniany przy każdym wystawianiu aukcji? Czy jest stały i odwołuje się do konkretnego produktu w bazie Subieta?

 

Bo chodzi mi o to, że wystawianie aukcji ręcznie przez Sello jest dla mnie kłopotliwe - znacznie sprawniej odbywa się to przez MS - autowznawianie itp.

 

Czy umieszczając na końcu opisu aukcji kod

<div id="sello-metadata" style="display: none !important;" data-database="{4701EBA8-6C1A-45C2-A4B4-E005C662814F}" data-item-id="1692" data-price-list-id="0"></div>

po wznowieniu powiązanie będzie nadal aktywne?

 

I pytanie drugie czy ten kod odwołujący się do bazy

data-database="{4701EBA8-6C1A-45C2-A4B4-E005C662814F}" data-item-id="1692"

można znaleźć / pobrać przed wystawieniem aukcji przez Sello?

 

Mam nadzieję, że wszystko jest zrozumiałe - jestem przed poranną kawą... ;)

Link to postu

Kod zawiera w sobie identyfikator bazy i produktu, jeśli nie zmienisz symbolu danego produktu w bazie to ten kod będzie stały.

 

Jeśli w aukcji będzie właściwy kod (oznaczenie bazy, produktu) to nie ma znaczenia jak aukcja była wystawiona - po pobraniu aukcji do Sello pojawi się właściwe powiązanie.

 

Przed wysłaniem aukcji nie zobaczysz kodu, w tym wątku Bartek podał polecenie SQL jak te identyfikatory produktów wydrzeć: https://forum.sello.pl/index.php?topic=6335.0

 

 

PS.

Edycja aukcji w trybie graficznym usuwa z kodu identyfikatory bazy i produktu, po takim zabiegu trzeba wrócić do trybu tekstowego, poprawić/wkleić kod i wtedy zapisać aukcję.

Link to postu

Jeżeli MS jest wygodniejszy dla Ciebie, to być może nie znasz wszystkich możliwości Sello ?

 

Bo osobiście nie widzę możliwości zachowania wszystkich zalet Sello i wystawiania towarów prościej niż robi to Sello....bo w Sello zajmuje to tylko jedno kliknięcie prawym przyciskiem myszy.

No dobra, potem jest jeszcze OK :P

 

I mamy wszystkie zalety związane z aktualizacją stanu towaru, ceny i pól własnych (czyli opisu aukcji).

 

Czy MS to wszystko potrafi ?

Link to postu

W naszym przypadku opcja automatycznego wznawiania aukcji jest czymś co czyni z MS lepsze narzędzie do zarządzania aukcjami.

 

Podam przykład. Mamy aukcję 14 dniową na której mamy już 5 ofert kupna - aby zmienić tytuł oferty muszę o tym pamiętać przy wznawianiu oferty. W MS przechodzę do szablonu, zmieniam tytuł i oferta wznowi się automatycznie z nowym tytułem czy opisem szablonu... Sello jest dobrym rozwiązaniem przy powiązaniu z Subiektem - i to się u nas sprawdza - zarządznie aukcjiami jest przyjemniejsze i prostsze z poziomu MS.

Link to postu

Podam przykład. Mamy aukcję 14 dniową na której mamy już 5 ofert kupna - aby zmienić tytuł oferty muszę o tym pamiętać przy wznawianiu oferty. W MS przechodzę do szablonu, zmieniam tytuł i oferta wznowi się automatycznie z nowym tytułem czy opisem szablonu...

1. A czy przy wznawianiu tej aukcji przez MS ta popularność zostaje Ci przeniesiona na wznawianą aukcję?

 

2. Tylko wspomnę, że w sello odbywa się to tak samo i można nawet w tym samym miejscu - czyli zmieniasz tytuł aukcji w szablonie aukcji lub bezpośrednio w towarze w polu własnym, w którym przechowujesz tytuł aukcji. Jedyna różnica to automatyczne wznawianie przez MS, którego Sello nie ma ale w obecnej epoce aukcji do wyczerpania przedmiotów i tak nie ma to znaczenia bo wszystkie aukcje są do wyczerpania więc zmiany na aukcjach nie wchodzą w grę ;)

Link to postu

Kiedy ta aukcja się kończy ?

 

Przecież jak się skończy to sama wpadnie do towarów niewystawionych.

Wystarczy sobie to śledzić.

 

Zresztą Allegro wysyła maila :P

 

To prawda, że automatyczne wznawianie ma swoje zalety, ale jak miałbym każdą fakturę wprowadzać do subiekta i MS to byłoby to o wiele, o wiele większe utrudnienie 8)

Link to postu

To prawda, że automatyczne wznawianie ma swoje zalety, ale jak miałbym każdą fakturę wprowadzać do subiekta i MS to byłoby to o wiele, o wiele większe utrudnienie 8)

No i dlatego kolega rusztowanie w MS będzie zarządzał tylko aukcjami, a paragony i faktury w dalszym ciągu w Sello - tak przynajmniej zrozumiałem całą koncepcję.

 

Link to postu

a co będzie stało na przeszkodzie w aktualizowaniu stanów kiedy będzie miał powiązanie towarów. Podobnie z cenami wbrew pozorom będzie miał lepiej niż my z naszymi aukcjami do wyczerpania (on podwyżkę może zaplanować odpowiednio wcześniej, my musimy taką aukcję zakończyć nie wspominając już o cennikach dostaw).

Link to postu

Widzę, żę wywiązała się ciekawa dyskusja... Powiem tak, jeżeli chodzi nam o aktualizację cen - to przynajniej na tą chwilę Allegro nie daje nam możliwości zmiany ceny przy aukcjach trwających (w których złożona została oferta)... Co nie znaczy, że na przestrzeni tygodni / miesięcy to się nie zmieni - przecież oferty do wyczerpania mogą trwać latami - zmienność cen w tym przypadku jest nieunikniona, więc jest szansa na jakieś zmiany w tej kwestii.

 

Tak jak pisałem w naszym przypadku pilnowanie stanów magazynowych jest mniej ważne (ciężko tego dopilnować kiedy ma się około 4-6 dużych dostaw dziennie), najbardziej zależy nam na automatycznym wznawianiu ofert.

 

Teraz tylko lekko żmudna robota przy ponownym przenoszeniu aukcji z Sello do MS + wklejanie kodu ;)

 

Link to postu

Widzę, żę wywiązała się ciekawa dyskusja... Powiem tak, jeżeli chodzi nam o aktualizację cen - to przynajniej na tą chwilę Allegro nie daje nam możliwości zmiany ceny przy aukcjach trwających (w których złożona została oferta)... Co nie znaczy, że na przestrzeni tygodni / miesięcy to się nie zmieni - przecież oferty do wyczerpania mogą trwać latami - zmienność cen w tym przypadku jest nieunikniona, więc jest szansa na jakieś zmiany w tej kwestii.

Raczej nigdy takiej możliwości nie będzie bo jest to niezgodne z ustawą. Chociaż ustawa nie mówi nic o popularności, a jedynie o warunkach oferty więc teoretycznie można by zmieniać warunki oferty co 30dni i zachować nagromadzoną popularność. Oczywiście wtedy ta popularność nijak się będzie miała do aktualnych warunków oferty ale Allegro nie takie już numery robiło żeby zadowolić dużych sprzedających więc czemu nie ;)

 

Co do wystawiania to każdy dopasowuje swoją metodę pracy do istniejących rozwiązań. Dla każdego co innego będzie ważniejsze. Zresztą przyznam się Wam szczerze, że sam potrzebuję kilka rozwiązań, których nie ma w Sello i raczej nie będzie, dlatego muszę kombinować z własnymi dodatkowymi rozwiązaniami do Sello ;)

 

Link to postu

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Użytkownik forum
Odpowiedz...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...