Skocz do zawartości

Zwierzchnik pracownika

Polecane posty

Chcielibyśmy określić "zwierzchników" naszych pracowników, czyli np. osoba, która potwierdza urlop dla pracownika. Niestety, nie znalazłem w pracowniku takiego pola, w którym można by wybrać innego pracownika, właśnie do celów organizacyjnych. Oczywiście, można by to obejść, przełączając na widok klienta i tam wpisać opiekuna, ale to całkowicie odpada, bo spowodowało by to nam wyświetlanie pracownika na liście klientów - korzystamy z uprawnienia ukrywającego pracowników, jako klienci bez opiekunów. Po za tym, nie ma nawet opcji, wyświetlenia tego pola na liście pracowników. Czy rozważylibyście dodanie takiego pola, tylko ważne, aby nie było ono wewnętrznie powiązane z polem Opiekun - wspomniane wcześniej uprawnienie.

Link to postu

No, profilowanie to już by była super sprawa i w sumie, nie musiał bym wtedy kodować rozwiązania własnego (o tym poniżej), ale to też dużo czasu, więc może chociaż udało by się przerzucić podstawową funkcjonalność przypisania zwierzchnika do pracownika ;)

 

Chcemy w skali całej firmy zacząć używać portalu pracownika i kwestii planowania urlopów. Niestety, mimo iż napisaliście fajną funkcjonalność, to ni jak się ona ma do rzeczywistości codziennej, bo normalnie, każdy urlop powinien potwierdzić zwierzchnik danego działu, a nie kadrowa (mamy ponad 100 pracowników). Aby teraz nie udostępniać wszystkim kierownikom działów, dostępu do Gratyfikanta, co pewnie, przy strukturze uprawnień, skończyło by się zbyt dużym zakresem wiedzy, postanowiłem, że proces potwierdzania urlopów, przez kierowników, przeniosę do Swojego, zintegrowanego programu, którego używa praktycznie cała firma. Oczywiście, może to być świetna sugestia dla was na przyszłość, aby to uwzględnić w rozwoju pakietu NEXO. Gdybym miał pole zwierzchnika dla każdego pracownika, to myślę, że bez większych problemów, wyciągnął bym dane z bazy, aby po zatwierdzeniu, już Sferycznie taki urlop zatwierdzić, z odpowiednimi adnotacjami :)

Link to postu

Tak jak już pisałem mamy takie plany, a Pana sugestia właśnie je opisuje. Jako, że to więcej roboty nie spodziewałbym się, że będzie to jakoś szybko.

 

Jeśli chce Pan zastosować rozwiązanie własne to jednak najprościej będzie wykorzystać pola własne. Nie chcielibyśmy dodawać do programu pola, które do niczego nie służy - taki zarzut od razu byśmy usłyszeli. Raczej poczekamy na całościowe rozwiązanie.

Link to postu
×
×
  • Dodaj nową pozycję...