Skocz do zawartości

PROBLEM Z POBIERANIEM AUKCJI PILNE!!!

Polecane posty

Witam

 

korzystam z SELLO od niedawna ale mam poważny problem z pobieraniem aukcji opisze to na przykładzie:

 

pobieram aukcje 21 października, sello pobrało 2 aukcje wyskakuje błąd płatności. Po sprawdzeniu w allegro okazuje się że klient kupił faktycznie na 5 aukcjach. Wchodzę w sello i dodaje produkty ręcznie, formularz się zgadza a znaczek płatności przechodzi na zielono. Wysyłam paczkę. Za 3-4 dni SELLO dociąga te 3 aukcje i tu robi się syf i łatwo o pomyłkę. sprawdzam to ręcznie ale zaczyna to być męczące. Proszę o pomoc bardzo pilną. Możemy połączyć się zdalnie by ktoś sprawdził co się dzieje gdyż tak nie da się pracować.

 

Pozdrawiam

Link to postu

Kolejny problem z błędami jakie wyskakują do kilku aukcji:

 

Zapisanie obrazów do aukcji 5601039166 nie powiodło się.

Parametr jest niepoprawny.

 

5601039280, 5601065729, 5601039341, 5601039025, 5601039094, 5601091592, 5601038942, 5601065825, 5601092998

 

do tych aukcji wywala cały czas te błędy, robiłem już SYNCHRONIZACJĘ - na zasadzie wymuszenia pobrania parametrów i nic to nie daje.

 

Proszę o pomoc

Link to postu

Od pewnego czasu mam w Sello identyczny problem. Mimo iż znam sello z tym sobie nie poradzę. Problem jest natury technicznej może z allegro? Może nowa wersja ma coś zmienione z pobieraniem danych?

Objak taki jak opisał maniek

 

Sello pobiera transakcje ale nie wszystkie. Po zgrupowaniu przedmiotów trzeba ręcznie sprawdzić czego brakuje dodać ręcznie żeby jakoś poszło zamówienie. Po 1-2 dniach te brakujące się pobierają i wskakują jako nowe bo przeciez sello ich nie widziało.

 

Tylko z dzisiaj 3 takie przypadki.

Dodam iż w poprzedniej wersji został wydłużony timeout. NIe wiem czy ma to jakieś znaczenie.

 

Prosimy o pilną pomoc!!

Link to postu

Jeśli standardowe restarty komputerów oraz wymuszenie pobrania parametrów nie pomaga, to sprawdźcie czy na aukcjach w Allegro, w których Ci klienci z brakujących transakcji kupili towary, są ich zakupy faktycznie odnotowane. Jeśli ich tam nie ma to jest to standardowy problem Allegro z odświeżaniem aukcji. Ostatnio na forum jest o tym dużo mowy w innych wątkach bo faktycznie Allegro coś popsuło w zeszłym tygodniu.

 

Sprawdźcie sobie zapytaniem z tego wątku i będzie wiadomo czy jest to ten problem:

https://forum.sello.pl/index.php?topic=8437.msg54725#msg54725

Link to postu

Właśnie sprawdziłem, na aukcjach w zakładce oferty kupna ci klienci są normalnie wyświetlani, a więc sello pomija mimo, że allegro podaje wszystko dobrze. System windows jakiego używam to 8.1 jeśli ma to jakieś znaczenie.

 

Proszę również o pomoc z pobieraniem obrazków aukcji, ten problem jest od 2-3dni, wcześniej pobierało te obrazki normalnie a teraz po pobraniu pełnych danych sypie błędami do 10-11 aukcji

 

Link to postu

Właśnie sprawdziłem, na aukcjach w zakładce oferty kupna ci klienci są normalnie

Zwróć uwagę również na datę złożenia oferty przy tym użytkowniku, dość często występuje problem z odświeżeniem aukcji w przypadku ponownego zakupu.

 

Jeżeli data się zgadza to pobierz transakcje z zaznaczoną opcją "Pobierz pełne dane" lub odwrotnie.

 

Ale stawiam na nie odświeżone aukcje, które pojawiają się praktycznie codziennie.

Link to postu

U mnie na stronie aukcji nie ma wpisanego zakupu klienta. Czyli wina po stronie alegro. Wiadomo pełne pobieranie danych nic nie pomoże.

Tak, to jest właśnie ten problem z odświeżaniem aukcji.

 

Z zakładki kontakt w moim Allegro - piszesz maila do Allegro o treści:

"Proszę o odświeżenie aukcji numer X, brakuje na niej zakupu klienta z dnia i godziny Y (podajesz datę i godzinę otrzymania od Allegro maila o sprzedaży)."

 

W ciągu kilku godzin odświeżą Ci aukcję i przeproszą za niedogodności ;) a transakcja pojawi się w Sello.

Link to postu

A ja spotkałem się taką sytuacją.

 

Do sello trafiła informacja o sprzedaży 1 sztuki w mejlach widzę że zamówione zostały 3 sztuki tego samego produktu ale osobno 3razy kliknięte kup teraz. Fakt było to do anulowania ale w sello brakowało 2 sztuk.

 

Czy zanosi się na poprawę tej sytuacji?

 

Z tego co widzę na serwisie do monitorowania sprzedaży i konkurencji też brakuje informacji o 2 sztukach.

Link to postu

A ja spotkałem się taką sytuacją.

....

Z tego co widzę na serwisie do monitorowania sprzedaży i konkurencji też brakuje informacji o 2 sztukach.

 

Dlatego w pierwszej kolejności w programie serwisowym proponuję skorzystać z tego zapytania https://forum.sello.pl/index.php?topic=8437.msg54725#msg54725 , które wskaże nam problematyczne aukcje, następnie napisać mail do obsługi allegro tak jak sugeruje PanBanBan "Proszę o odświeżenie aukcji numer X, brakuje na niej zakupu klienta z dnia i godziny Y (podajesz datę i godzinę otrzymania od Allegro maila o sprzedaży)."

 

Klient dokonuje zakupu z kilku aukcji a pobierają się tylko np 4 z 5. Za kilka dni ta aukcja wskakuje.

 

Dziś znów, zakup widnieje na liście allegro a sello od dwóch dni nie chce tej transakcji zaciągnąć.

 

To nic innego jak opisany powyżej problem.

Natomiast wskakujące za kilka dni transakcje to nic innego jak właśnie odświeżone aukcje, lecz nie przez obsługę allegro tylko przez kolejnego kupującego na problematycznej aukcji.

Link to postu

Niestety jest to problemów ze zwracaniem danych z serwisu. Dane takie po jakimś czasie zwracane są poprawnie, dlatego należy wziąć to pod uwagę dodając transakcje albo towary ręcznie. Sello nie uwzględnia transakcji dodanych ręcznie przy pobraniu transakcji z serwisu więc je po prostu utworzy "ponownie".

Link to postu

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Użytkownik forum
Odpowiedz...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...