Skocz do zawartości

Zmiana statusu księgowego

Polecane posty

Wprowadziłem fakturę sprzedaży i zakupu jednak nie mogę zmienić opisu aby zadekretować dokumenty w rachmistrzu nexo - wyskakuje komunikat "nie można zmienić statusu księgowego, gdyż dokument został oznaczony w programie księgowym jako niepodlegający księgowaniu".

 

jak można to zmienić?

 

Pozdrawiam

Krzysiek 

Link to postu
Dnia 9.02.2017 at 16:39, Krzysztof Kowalewski napisał:

Wprowadziłem fakturę sprzedaży i zakupu jednak nie mogę zmienić opisu aby zadekretować dokumenty w rachmistrzu nexo - wyskakuje komunikat "nie można zmienić statusu księgowego, gdyż dokument został oznaczony w programie księgowym jako niepodlegający księgowaniu".

 

jak można to zmienić?

 

Pozdrawiam

Krzysiek 

Chciałbym dokładnie to zrozumieć - pisząc Pan o fakturach zakupu sprzedaży ma Pan na myśli ewidencje VAT w Rachmistrzu nexo, czy faktury zakupu w Subiekcie nexo

Link to postu
Dnia 10.02.2017 at 21:49, Łukasz Saładonis napisał:

Dzień dobry. Księgować z rejestrów można z tym że trzeba skonfigurować schematy importu. Jak dla mnie sytuacja jest w miarę opanowana ale jest to duży minus dla aplikacji nexo. W GT nic nie było trzeba konfigurować program robił to wszystko z automatu.  

 

Proszę powiedzieć na czym polegała ta konfiguracja - generalnie, ewidencje VAT sprzedaży, zakupu (proszę nie mylić z fakturami Subiekta nexo) powinny się księgować (dekretować) bez konieczności ustawiania czegokolwiek.

Link to postu
4 godziny temu, Roman Budzisz napisał:

Chciałbym dokładnie to zrozumieć - pisząc Pan o fakturach zakupu sprzedaży ma Pan na myśli ewidencje VAT w Rachmistrzu nexo, czy faktury zakupu w Subiekcie nexo

Tak wprowadziłem dokumenty do ewidencji VAT w rachmistrzu nexo. po czym chciałem je zadekretować. Po tej operacji wyskoczyła informacja, że dokument jest nieopisany. Wchodzę zatem w księgi i dokumenty do dekretacji i chce zmienić opis dokumentu na opisany po czym pojawia się informacja "dokument został oznaczony jako niepodlegający księgowaniu".

Także nie mogłem zadekretować całej ewidencji vat zarówno zakupów jak i sprzedaży.

 

Pomogło wprowadzenie podmiotu jako nowy bez przenoszenia danych z Rachmistrza GT.

Link to postu

Zdiagnozowaliśmy - dzieje się tak dla podmiotów przenoszonych z GT z zaznaczeniem licencji na podmiot klienta biura. Będziemy to poprawiać.

Dla takich przeniesionych podmiotów można wykonać z poziomu Biura nexo, operację zbiorczą "Kopiowanie parametrów obsługi typów dokumentów", wybierając podmiot, który taką obsługę ma ustawioną poprawnie. Ustawienie parametrów obsługi typów dokumentów zostanie wówczas przeniesiona na wskazane pozostałe podmioty.

Link to postu
Dnia 14.02.2017 at 15:54, Roman Budzisz napisał:

Proszę powiedzieć na czym polegała ta konfiguracja - generalnie, ewidencje VAT sprzedaży, zakupu (proszę nie mylić z fakturami Subiekta nexo) powinny się księgować (dekretować) bez konieczności ustawiania czegokolwiek.

 

Musiałem skonfigurować np.  zapis w ewidencji VAT- zakup złożony. Zakup dotyczący jednocześnie zakupów kosztowych i zaopatrzeniowych - rozbijanie na pozycje pozostałe koszty oraz zaopatrzenie w KPIRBez tytułu.png

 

Dodatkowo. Pojawia się problem z opisem operacji gospodarczej przy zapisie w ewidencji VAT zakupu, kiedy jest to zakup złożony. Znika pozycja z ewidencji opis. W związku z tym program księgując do KPIR nie wypełnia tej pozycji. Istnieje możliwość opisania tych pozycji w tabelce VAT ale nie jestem pewien czy istnieje możliwość skonfigurowania schematu aby pobierał informacji z tej pozycji (w załączeniu)

 

Link to postu
Dnia 18.02.2017 at 12:01, Łukasz Saładonis napisał:

 

Musiałem skonfigurować np.  zapis w ewidencji VAT- zakup złożony. Zakup dotyczący jednocześnie zakupów kosztowych i zaopatrzeniowych - rozbijanie na pozycje pozostałe koszty oraz zaopatrzenie w KPIR. 

 

Oczywiście, domyślny schemat opisuje sytuację prostą - w Pana przypadku zaistniała potrzeba rozdzielenia zapisu VAT na odpowiednie kolumny KPiR i stąd potrzeba przedefiniowania. Proszę zwrócić uwagę na na fakt, iż InsERT GT nie posiadał tego typu możliwości.

 

Dnia 18.02.2017 at 12:01, Łukasz Saładonis napisał:

 

Dodatkowo. Pojawia się problem z opisem operacji gospodarczej przy zapisie w ewidencji VAT zakupu, kiedy jest to zakup złożony. Znika pozycja z ewidencji opis. W związku z tym program księgując do KPIR nie wypełnia tej pozycji. Istnieje możliwość opisania tych pozycji w tabelce VAT ale nie jestem pewien czy istnieje możliwość skonfigurowania schematu aby pobierał informacji z tej pozycji (w załączeniu)

 

Przy zapisie złożonym, na dzień dzisiejszy, opis jest przenoszony na KPiR w przypadku gdy na wszystkich pozycjach zapisu złożonego jest on taki sam. Nie ma obecnie trybu, by opis ten z zapisu złożonego przenosił się jako suma wszystkich zapisów pozycji z VAT.

 

Link to postu
  • 4 tygodnie później...
  • Piotr Kolasa zmienił tytuł na Zmiana statusu księgowego
×
×
  • Dodaj nową pozycję...