Skocz do zawartości

RZiS - brak danych z okresu poprzedniego

Polecane posty

Witam,

po dokonaniu zamknięcia kont wynikowych na 31.12.2016r. (tj. przeksięgowanie "4", "5", "490", przychodów i kosztów) i ustaleniu wyniku finansowego w kalkulacyjnym RZiS na 31.01.2017 nie mam danych porównawczych z roku ubiegłego. Podobna sytuacja działa się w Rewizorze GT, ale tam, aby system pamiętał mi dane przed księgowaniami końcowymi wystarczyło zapisać RZiS (był on wówczas dostępny w Sprawozdaniach w pozycji Zapisane stany sprawozdań). Jak ustawić dane w Rewizor Nexo na koniec roku 2016, aby były one widoczne dla porównania z rokiem 2017?

Link to postu

Witam Pani Grażyno.

Ja również na potrzeby banku muszę sporządzać wariant porównawczy. Niemniej jednak skoro ustalając WF na koniec roku należy dokonać przeksięgowania sald kont zespołu 4 na konto WF (wariant porównawczy), to nadal salda kont kosztów rodzajowych na koniec roku zerują się. Zatem po ustaleniu wyniku na koniec roku salda kont są zerowe i tym samym w kolejnym roku, sporządzając np. RZiS za 01/2017 nie mam danych porównawczych na 31/12, gdyż salda są zerowe, a tak nie powinno być. W trakcie roku nie ma problemu z ustalaniem wyniku na bieżąco, ale wciąż nie mam danych porównawczych. Być może jeszcze gdzieś w konfiguracjach mam błąd, ale nie wiem gdzie. Nie ma zatem znaczenia, który wariant RZiS sporządzamy - ustalenie wyniku polega na przeksięgowaniu sald, zatem wygenerowanie RZiS po przeksięgowaniach kończy się wartościami zerowymi.

Link to postu

Owszem, nie ma znaczenia jaki RZiS sporządzamy, ale ma znaczenie definicja RZiS. Jeżeli w definicji zapiszę " Saldo MA lub WN bez korespondencji z wynikiem finansowym" to według mnie nie będzie uwzględniany dekret przeksięgowujący koszty lub przychody na wynik finansowy.

Jest jeszcze druga możliwość, którą kiedyś stosowałam to w definicji RZiS zapisać " Obroty narastająco ( WN lub MA), zamiast salda WN lub MA.

Z definicji RZiS, którą Pani przesłała widzę, że w definicji ma Pani zapisane tylko Salda, które na początek roku są zerowe, więc nie mogą być uwzględnione w RZiS na początek roku.

Link to postu
Dnia 19.02.2017 at 20:04, Grażyna Sz napisał:

Owszem, nie ma znaczenia jaki RZiS sporządzamy, ale ma znaczenie definicja RZiS. Jeżeli w definicji zapiszę " Saldo MA lub WN bez korespondencji z wynikiem finansowym" to według mnie nie będzie uwzględniany dekret przeksięgowujący koszty lub przychody na wynik finansowy.

Jest jeszcze druga możliwość, którą kiedyś stosowałam to w definicji RZiS zapisać " Obroty narastająco ( WN lub MA), zamiast salda WN lub MA.

Z definicji RZiS, którą Pani przesłała widzę, że w definicji ma Pani zapisane tylko Salda, które na początek roku są zerowe, więc nie mogą być uwzględnione w RZiS na początek roku.

Pani Grażyna ma w całej rozciągłości rację. Ja, tak na przyszłość, dorzucę tylko, iż by móc w pełni wykorzystać saldo konta bez korespondencji z wynikiem finansowym, zapisy przeksięgowań na wynik powinny być "czyste", czyli o strukturze zapisów na konta 1:m bądź n:1 w grupie dekretu. Pozwoli to określić, czy dany zapis na konto wynikowe koresponduje z kontem wyniku finansowego.

Link to postu
×
×
  • Dodaj nową pozycję...