Skocz do zawartości

JPK a faktury "metoda kasowa"

Polecane posty

Witam,

wygenerowałam plik JPK, niemniej jednak wydaje mi się, że system nie rozpoznaje zapisów wg miesiąca naliczenia VAT. Chodzi m.in. o faktury z tzw. "metodą kasową". Mam przypadek faktury ze stycznia, która płacona była w ratach. Część w styczniu, a część w lutym. Zadałam operację "Aktualizuj m-c naliczenia". Program prawidłowo rozpoznał moment naliczenia podatku VAT: częściowo w styczniu, częściowo w lutym.  Ewidencję zakupu mam tym samym zgodną z deklaracją VAT, natomiast plik JPK nie rozpoznaje tych zapisów - uwzględnia całą fakturę w styczniu, gdyż, jak mniemam, plik jest generowany wg daty otrzymania dokumentu, a nie wg miesiąca naliczenia podatku VAT. Nie mam zatem zgodności między deklaracją, a plikiem i nie mogę też w żaden sposób ręcznie w JPK tego poprawić.

Link to postu
Dnia 17.02.2017 at 14:06, Izabela Krzyżaniak napisał:

Witam,

wygenerowałam plik JPK, niemniej jednak wydaje mi się, że system nie rozpoznaje zapisów wg miesiąca naliczenia VAT. Chodzi m.in. o faktury z tzw. "metodą kasową". Mam przypadek faktury ze stycznia, która płacona była w ratach. Część w styczniu, a część w lutym. Zadałam operację "Aktualizuj m-c naliczenia". Program prawidłowo rozpoznał moment naliczenia podatku VAT: częściowo w styczniu, częściowo w lutym.  Ewidencję zakupu mam tym samym zgodną z deklaracją VAT, natomiast plik JPK nie rozpoznaje tych zapisów - uwzględnia całą fakturę w styczniu, gdyż, jak mniemam, plik jest generowany wg daty otrzymania dokumentu, a nie wg miesiąca naliczenia podatku VAT. Nie mam zatem zgodności między deklaracją, a plikiem i nie mogę też w żaden sposób ręcznie w JPK tego poprawić.

Plik JPK_VAT powinien być generowany wg tych samych reguł jak deklaracja VAT - sprawdzimy tą ścieżkę postępowania. Co do poprawy zawartości pliku JPK_VAT to w edycji tego naliczenia, po wykorzystaniu operacji "Superedycja" można poprawiać naliczone wartości.

Link to postu
9 godzin temu, Roman Budzisz napisał:

Plik JPK_VAT powinien być generowany wg tych samych reguł jak deklaracja VAT - sprawdzimy tą ścieżkę postępowania. Co do poprawy zawartości pliku JPK_VAT to w edycji tego naliczenia, po wykorzystaniu operacji "Superedycja" można poprawiać naliczone wartości.

Proszę mi jeszcze powiedzieć, czy nalicza Pani JPK_VAT z poziomu modułu e-Sprawozdawczość?

Link to postu

Pik JPK tworzę w module Ewidencje Dodatkowe/e-Kontrola.

Na te chwile poradziłam sobie z problemem wprowadzając do ewidencji VAT fakturę w dwóch pozycjach, zgodnie z terminami i wartościami zapłat, choć nie do końca jest to prawidłowe.

Dla zaspokojenia ciekawości innych użytkowników potwierdzę, że pliki JPK "przechodzą" bez problemu.

Link to postu

Moduł e-Kontrola służy do generowania plików JPK na potrzeby kontroli skarbowej. Dedykowanym modułem do comiesięcznej sprawozdawczości JPK_VAT jest moduł e-sprawozdawczość: proszę z drzewka modułów wybrać Deklaracje skarbowe i za pomocą klawisza F6 zmienić widok na e-Sprawozdawczość. Moduł ten jest specjalnie profilowany pod kątem comiesięcznego raportowania ewidencji VAT jak również do dokonywania korekt.

Link to postu
  • Piotr Kolasa zmienił tytuł na JPK a faktury "metoda kasowa"
×
×
  • Dodaj nową pozycję...