Skocz do zawartości

Zbiorcza zmiana miniaturek dla tworzonych aukcji

Polecane posty

Sytuacja wygląda w ten sposób: Mam załadowane z pliku XML od dostawcy towary do Subiekta. Posiadają zdjęcia i opisy. Z Subiekta towary są zasysane do sklepu internetowego, a teraz pracuję nad ich automatycznym wystawianiem na Allegro poprzez Sello.

 

No więc zasysam produkty do Sello i będę je zbiorczo wystawiał poprzez przygotowanie odpowiednich szablonów. Tylko jest problem ze zdjęciami. Chciałbym uatrakcyjnić miniaturkę (jakaś ramka, info o darmowej wysyłce itp.). Czy mogę to w jakikolwiek sposób zrobić zbiorczo? Zastanawiałem się nad następującymi metodami:

1) Znak wodny z przezroczystoscia 0%. Ale ten z allegro jest cholernie ograniczony więc ramki tym nie zrobię.

2) Wyjęcie wszystkich zdjęć głównych jakimś sposobem z bazy i poszukanie narzędzia które może dokonać zbiorczo takiej edycji.

 

Czy ktoś z Was zmagał się z podobnym problemem? Czy mogę zbiorczo "wyjąć" zdjęcia z bazy i potem wstawić je z powrotem zastępując pierwotne? Czy mogę to zrobić tylko w Sello, nie naruszając zdjęć które pozostają w opisie produktu w Subiekcie i służą aktualizacji oferty sklepu?

 

PS. Obawiam się trochę kierunku w którym zmierza allegro i chciałbym część pieniędzy które ładuję w ich prowizje zainwestować w równoległy rozwój własnej platformy.

Link to postu

W samym Sello takiej możliwości nie ma, ale zdjęcia można wyciągnąć z bazy za pomocą zewnętrznej aplikacji lub tym skryptem: https://forum.sello.pl/index.php?topic=8693.msg56569#msg56569 modyfikując go tak aby eksportował tylko miniaturki.

 

Trzeba by następnie napisać podobny skrypt, który podmieni odpowiednie zdjęcia w bazie.

 

Zdjęcia w Sello są niezależne od zdjęć w Subiekcie.

 

 

 

 

Link to postu
  • 2 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Użytkownik forum
Odpowiedz...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...