Skocz do zawartości

UI Automation (UIA) Automatyka Sello

Polecane posty

Pytanie do programistów Sello - Czy dało by się przerobić grida Sello, w głównej mierze hiperłącza tekstowe, zmieniając ich rodzaj z obecnego ControlType.Pane na inny np. ControlType.Button? W sumie głównie chodzi mi o to, aby te element miały możliwość zrobienia Invoke (dzięki tej opcji można "nacisnąć przycisk" bez używania myszki czy klawiatury nawet jak okno programu jest zminimalizowane). Dla obiektów typu "Pane" nie da się wykonać polecenia Invoke (a praktycznie całe Sello jest zbudowane na tych elementach). Wystarczyło by przerobić na styl Buttona i zmienić ich sposób wyświetlania na podobny do tego, który już jest. Domyślam się odpowiedzi ale i tak chciałem poruszyć ten temat. Może ma ktoś coś do powiedzenia w tym temacie. Chodzi o automatyzacje Sello innymi zewnętrznymi programami.

Pytanie do reszty - Oprócz modyfikacji bazy danych SQL czym pomagacie sobie automatyzować Sello?

Link to postu

Linki używane w Sello to jest jakaś kontrolka stworzona na potrzeby naszego frameworka, która ma podefiniowane różne zdarzenia obsługiwane przez program. Obawiam się, że ingerencja w typ pociągnie za sobą konieczność przerabiania wielu mechanizmów. Zmiana jest zatem obarczona zbyt dużym ryzykiem komplikacji.

Nie zagłębiałem się w możliwości automatyzacji UI, ale czy nie da się z Twojego programu wysłać komunikat do okna? Kiedyś dawniej robiłem podobne rzeczy za pomocą monitorowania komunikatów wysyłanych do okien i potem takie komunikaty wysyłałem, co dawało możliwość klikania w cokolwiek na oknie bez konieczności symulowania myszki/klawiatury.

Link to postu

To były dawne czasy, ale poszukałbym czegoś do monitorowania komunikatów. Wtedy po  kliknięciu w dany link do okna leci jakiś komunikat, który tym programem można złapać a następnie wysłać samemu za pomocą funkcji WinApi typu PostMessage(). Np. autohotkey posiada taką funkcję https://autohotkey.com/docs/commands/PostMessage.htm

 

Link to postu

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Użytkownik forum
Odpowiedz...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...