Skocz do zawartości

Zmiana precyzji jednostki

Polecane posty

Dzień dobry,

 

Po dokonaniu migracji z Subiekta GT do Nexo, stany asortymentu wyrażane są z precyzją do 3 miejsc po przecinku. Handlujemy towarem w sztukach, więc nie potrzebujemy takiej dokładności. W konfiguracji systemu, jednostki miary zmieniłem dla jednostki: Sztuka precyzję na 0. Zmiana na liście asortymentu nie dokonała się automatycznie, więc muszę ręcznie edytować każdy produkt: rozwijam listę "Jednostka miary", wybieram cokolwiek innego niż "szt", ponownie klikam "szt" i zapisuję. Czy można ten proces zautomatyzować?

 

Problem: z niejasnego dla mnie powodu ta metoda nie zawsze działa. Niekiedy system zwraca problem "Wartość w polu musi..." lecz kliknięcie w problem nie powoduje przejścia do niego i tym samym niemożliwe jest zapisanie zmian. Co mogę zrobić w tej sytuacji?

 

Pozdrawiam, Michał

błąd zmiany jednostki.PNG

Link to postu

Jeśli ma Pan wersję PRO, to można by skorzystać z Sfery - myślę, że dobry wdrożeniowiec, będzie w stanie napisać taki program bez problemu. Wtedy można odczytać wszystkie asortymenty według jakiegoś klucza, np. grupy, wejść w ich edycje i masowo zmienić precyzję:

 

...
JednostkaMiary sztuka = jednostki.DaneDomyslne.Sztuka;
...
var jm = towar.JednostkiMiary.ZnajdzJednostkeMiary(sztuka);
jm.Precyzja = 0;
...

 

Link to postu
×
×
  • Dodaj nową pozycję...