Skocz do zawartości

Znaki specjalne z formularza w Sello jako "krzaki" #039;

Polecane posty

Witam.

Czy dało by radę coś zrobić ze specjalnymi znakami jakie klienci wysyłają wraz z formularzem dostawy z Allegro? Przykładowo ktoś wpisał sobie do faktury nazwę firmy między pojedynczymi apostrofami. Sello wyświetla to jako #039;Nazwa Firmy#039;

Dostaje teraz noty korygujące od kupujących bo nie chcą tych "krzaków" no i tracę niepotrzebnie na to czas.

Link to postu
  • 4 miesiące temu...

Jak modyfikatorem?

 

Spróbuj:

[Transakcja::NotatkiDoDokumentu|replace=`'=="`]

 

Ja tego tak nie używam, ale na szybko sprawdziłem Ci i działa akceptowalnie. Tak czy siak, prośba do Sello Team, aby Sello interpretowało i zapisywało w bazie poprawnie znaki zassane z formularzy pozakupowych. Dziękujemy :)

Link to postu
  • 2 miesiące temu...

Odkopuję i dopytuję czy zostało coś z tymi znakami już poprawione w marcowo/kwietniowej wersji Sello?

 

Ostatnio mam wysyp zamówień na firmy gdzie klienci wpisują ich nazwy w cudzysłowach, np.:

"nazwa_firmy"

ale zamiast domykającego cudzysłowu dostaję w Sello:

"nazwa_firmy 9; 9;
spacje wstawiłem na potrzeby forum

 

Wychodzi na to, że klienci wpisują apostrofy zamiast cudzysłowu. W każdym razie taki adres przenosi się do wysyłek i do dokumentów do SGT i tak się drukują faktury, które idą do klientów i potem musimy przepraszać, poprawiać i wysyłać nowe... (czyt: dużo niepotrzebnej pracy). Adresy do wysyłek też czasami wymagają zmiany bo nie przechodzą przez systemy doręczycieli albo tak się drukują przez co są mało czytelne.

Link to postu

Programuję już trochę i wiem, jak kończą się poprawki robione na oko ;). Albo nie zadziałają tam gdzie trzeba albo rozsypią coś w okolicy. Podstawa przy poprawianiu czegokolwiek to móc to powtórzyć. Jeśli można powtórzyć to można to poprawić i tester może też to również przetestować na wypadek różnych dziwnych okoliczności jakie mogą się pojawić. Przez analogię, takie poprawki kończą, jak wymiana przegubów w zawieszeniu pojazdu. Kasa poszła a zawieszenie nadal stuka ;).

 

To nie jest też kwestia dopisania StringReplace gdzieś po drodze, aby jako tako zadziałało. Staramy się nie uprawiać takich "poprawek" w kodzie, bo potem okazuje się, że wstawiona przypadkowo jakaś poprawka psuje lub utrudnia implementację kolejnych rzeczy. A proszę mi wierzyć, zmiana jednej linijki w kodzie potrafi wpłynąć na pojawienie się problemu w zupełnie innym obszarze programu. Poprawkę na szybko można sobie zrobić na własnym kodzie używanym tylko przez siebie, my jednak bierzemy pewną odpowiedzialność za to co w tym kodzie się znajduje przed tysiącami użytkowników i takich "hotfixów" po prostu nie praktykujemy, jeśli nie zachodzi absolutna potrzeba.

 

Link to postu

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Użytkownik forum
Odpowiedz...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...