Skocz do zawartości

[BUG] Jedna wpłata przypisana do dwóch transakcji

Polecane posty

Przytrafił mi się ostatnio taki oto niebezpieczny błąd:

 

Klient kupił przedmiot rozpoczął płatność, ale jej nie zakończył.

 

Następnie ponownie kupił ten sam przedmiot i zapłacił tym razem już poprawnie do końca.

 

I tu Sello zgłupiało. Powstały dwie transakcje, obie wg Sello zapłacone, a klient faktycznie zapłacił tylko za jedną (tą drugą). Do obu sprzedanych przedmiotów jej przypisana ta sama płatność. Co najgorsze, wszystko jest pięknie na zielono - nic tylko kliknąć i wysłać towar!

 

Dla pewności zrobiłem jeszcze pełne pobieranie transakcji, ale to nie naprawiło pomyłki.

 

Zrobiłem kopię bazy z tym kwiatkiem. Podesłać gdzieś do analizy?

 

Pozdrawiam

Konrad

Link to postu

To słabo trochę  :'(

 

Pozdrawiam

Konrad

 

Nie do końca.

 

To jest mniejsze zło, które każe nam wybierać Allegro.

 

Rozwiązanie tego problemu oznaczałoby wyłączenie możliwości Pełnego pobierania danych przez Sello z Allegro, zostawiając nam jedynie pobieranie "szybkie".

Które to pobieranie jest o wiele mniej pewne co do zwracania wszystkich transakcji niż pobieranie Pełne.

Dobrze jest mieć oba typy pobierania, bo wtedy możemy obsługiwać transakcje, co robimy codziennie, a podwójne zakupy na jednej aukcji nie zdarzają się codziennie, więc jest to mniejsze zło.

Link to postu

Trwają prace nad przeróbką pobierania co powinno wyeliminować takie błędy i parę innych. Pewnie efekty ujrzymy jeszcze w tym roku bo jest o tym mowa już od jakiegoś czasu.

 

Obecnie trzeba to pilnować mailami - jak nie ma maila o wpłacie, podpiętego do transakcji to znaczy, że coś jest nie tak.

Link to postu

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Użytkownik forum
Odpowiedz...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...