Skocz do zawartości

Szukanie w Sello

Polecane posty

Jak szukacie transakcji/paczki w Sello? Ja w większości przypadkach używam zakładki "Wsystkie" dla transakcji/paczki i wciskam F8. Najczęściej szukam po "nicku" i wybieram filtr "wybierz wg nazwy klienta". Niestety brakuje mi tutaj kilku funkcjonalności takich jak:

 

1. Sposób szukania wpisanej frazy (operatory OR/AND/*/""), opisze to na przykładach

a.) jeżeli wpisze Andrzej Kowalski to niech szuka frazy która zawiera "Andrzej" lub "Kowalski" (spacja jako operator OR)

b.) jeżeli wpisze "Andrzej Kowalski" (z cudzysłowami) to niech szuka frazy która zawiera 'Andrzej Kowalski' (spacja jako AND)

c.) jeżeli wpisze Andrz* to niech szuka dowolnego wpisu który zaczyna się od 'Andrz' np. 'Andrzej Kowalski' (gwiazdka jako dowolny znak/znaki)

d.) jeżeli wpisze *walski to niech szuka dowolnego wpisu który kończy się na 'walski' np. 'Andrzej Kowalski'

e.) jeżeli wpisze "Client:123456" to niech szuka dokładnie takiego nicku a nie tak jak do tej pory ze wyszuka wszystkich, którzy maja "Client" w nicku

 

2. Dokładne zdefiniowanie czego szukam np "tylko nick" (pole "Użytkownik"), tylko nr telefonu lub jakakolwiek inna informacja na temat transakcji/paczki. Najlepiej gdyby dało się fajkować co chce się szukać czyli np. KLIENT(nick,firma, imie nazwisko,telefon,adres,email) TRANSAKCJA(nazwy towarów, symbole towarów, nazwy aukcji kupionych towarów, adres wysyłkowy) i wiele innych. Do tego można by zaznaczyć całą grupę KLIENT i/lub TRANSAKCJA. Dało by to większe możliwości i zmniejszyło by to czas szukania.

Link to postu

1. Sposób szukania wpisanej frazy (operatory OR/AND/*/""), opisze to na przykładach

a.) jeżeli wpisze Andrzej Kowalski to niech szuka frazy która zawiera "Andrzej" lub "Kowalski" (spacja jako operator OR)

b.) jeżeli wpisze "Andrzej Kowalski" (z cudzysłowami) to niech szuka frazy która zawiera 'Andrzej Kowalski' (spacja jako AND)

c.) jeżeli wpisze Andrz* to niech szuka dowolnego wpisu który zaczyna się od 'Andrz' np. 'Andrzej Kowalski' (gwiazdka jako dowolny znak/znaki)

d.) jeżeli wpisze *walski to niech szuka dowolnego wpisu który kończy się na 'walski' np. 'Andrzej Kowalski'

e.) jeżeli wpisze "Client:123456" to niech szuka dokładnie takiego nicku a nie tak jak do tej pory ze wyszuka wszystkich, którzy maja "Client" w nicku

To co piszesz wynika bodajże z Instynktu Insertu. On działa jakoś inaczej niż "normalne" google'owskie wyszukiwanie. Nie wiem bo nie korzystam z niego. Oczywiście zamiast cudzysłowów mają być nawiasy.

 

 

Ja szukam w transakcje wszystkie - i w tej zakładce mam zawsze grida posortowanego wg nicku klienta. Po prostu wpisuję nick klienta i od razu mam jego transakcję. Problem pojawia się gdy klient nie zna swojego nicku lub go nie ma lub jest niezarejestrowany ale telefony w sprawie złożonych już zamówień rzadko się trafiają.

 

Dobrym pomysłem i dość łatwym do wprowadzenia (pamięta ktoś jeszcze 15-to minutówki ;) ) byłoby dodanie kolumny z numerem telefonu do wysyłki (bo ten jest zawsze aktualniejszy) w modułach żeby można było po nim wyszukiwać. Czasem ktoś dzwoni a nie zdąży się odebrać, to przynajmniej można by bazę przeszukać po wyświetlonym telefonie.

 

CIEKAWOSTKA

W każdym module na każdej zakładce można inaczej posortować grida i to ustawienie się zapamiętuje ale już filtry są takie same dla wszystkich zakładek. Nie wiem kto to wymyślił ;)

Link to postu
  • 2 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...
  • 4 miesiące temu...
  • 1 miesiąc temu...

Wszelkie znaki są usuwane z wyszukiwania.

 

Dziwne u mnie działa :P :P :P

 

 

Sprawdziłem sobie dwa zapytania:

ROWER DZIECIĘCY - wyświetla wszystko co zawiera ROWER "OR" DZIECIĘCY

zaś

ROWER%DZIĘCIĘCY - wyświetla tylko ROWER "AND" DZIECIĘCY

 

% - zastępuje dowolny ciąg znaków

Szukałem w podręczniku do Subiekta opisu symboli wieloznaczych, ale na szybko nie mogę znaleźć innych symboli wieloznacznych

 

czyli mamy jakieś tam obejście na brakujący operator AND

 

 

 

Maniootek sprawdź sobie. Ja mam to np teraz w oknie AUKCJE ---> TRWAJĄCE

ale coś czuje że działa to w większej liczbie okien.

Link to postu

a.) jeżeli wpisze Andrzej Kowalski to niech szuka frazy która zawiera "Andrzej" lub "Kowalski" (spacja jako operator OR)

Spróbuj:

Andrzej Kowalski

 

b.) jeżeli wpisze "Andrzej Kowalski" (z cudzysłowami) to niech szuka frazy która zawiera 'Andrzej Kowalski' (spacja jako AND)

 

Spróbuj:

Andrzej%Kowalski

 

 

 

c.) jeżeli wpisze Andrz* to niech szuka dowolnego wpisu który zaczyna się od 'Andrz' np. 'Andrzej Kowalski' (gwiazdka jako dowolny znak/znaki)

Spróbuj andrz% można też %andrz%

 

 

d.) jeżeli wpisze *walski to niech szuka dowolnego wpisu który kończy się na 'walski' np. 'Andrzej Kowalski'

spróbuj

 

%walski

 

 

e.) jeżeli wpisze "Client:123456" to niech szuka dokładnie takiego nicku a nie tak jak do tej pory ze wyszuka wszystkich, którzy maja "Client" w nicku

 

też mam ten problem, spróbuj wpisać same cyferki:

%123456

 

 

 

 

Czy ktoś wie, jakie inne symbole wieloznaczne działają w kombinacji z Instynktem?

Pamiętam, że było coś w podręczniku do Subiekta, ale nie mogę obecnie tego odnaleźć.

Link to postu

z tego co kojarzę to nie trzeba wpisywać %walski czy *walski wystarczy samo walski. Tak samo wpisanie agnie Kowal

 

wyszuka/wyfiltruje wszystkie agnieszki i nazwiska które zawierają kowal tzn.

 

Irmina Kowalik

Agnieszka Klimkowska

...

 

Andrzej%Kowalski można i wpisać Andrzej_Kowalski i też nam wyszuka pana Andrzeja Kowalskiego ;)

Link to postu

Czyżbyś znów odkrył funkcję, o której sami twórcy* nie wiedzieli? ;D

 

* w sumie to tego kodu nie tworzyliśmy więc jego twórcami nie jesteśmy ;)

 

 

;D ;D ;D

 

 

Potestujcie mi całkiem fajnie działa.

Przydałaby się tylko operator NEGACJI do tego, no ale przy znajomości swoich własnych towarów w Subiekcie jakoś można uściślić wyszukiwanie tym znakiem "%".

 

 

:D :D :D

Link to postu

Czyżbyś znów odkrył funkcję, o której sami twórcy* nie wiedzieli? ;D

 

* w sumie to tego kodu nie tworzyliśmy więc jego twórcami nie jesteśmy ;)

 

 

Tak na szybko znalazłem jeszcze inne symbole wieloznaczne:

_ - podkreślinik - wydaje mi się, że zastępuje tylko jeden znak - tak u mnie to działa

: - nie mam pojęcia co to robi

 

Cały czas brakuje mi operatora negacji :(

Link to postu

 

e.) jeżeli wpisze "Client:123456" to niech szuka dokładnie takiego nicku a nie tak jak do tej pory ze wyszuka wszystkich, którzy maja "Client" w nicku

 

 

 

Już wiem!

 

 

Ponieważ : (dwukropek) jest w Instynckie symbolem wieloznaczym, to przy włożeniu go do wyszukiwania "Client:25417249" zwraca wiele rekordów. Więc aby znaleźć tylko i wyłącznie:

"Client:25417249"

użyj innego symbolu wieloznacznego _ (podkreślnik):

Client_25417249

który to podkreślnik zastępuje tylko i wyłącznie jeden znak, zatem zwróci Ci tylko tą paczkę. U mnie działa ;D ;D ;D

 

PanBanBanku możesz dodać do podręcznika rozpykaliśmy funkcję wyszukiwania w Sello.

M.in. operatory % (działa prawie jak AND), oraz _ (zastępnik jednego znaku). Spacja przypomnę to OR.

 

;D ;D ;D

Link to postu
  • 7 miesięcy temu...

Już wiem czego operatorem jest:

 

":"

 

tzw. "dwukropek"

 

Tak samo jak spacja - jest to logiczne OR

Tzn jeśli w module PACZKI podasz kilka numerów paczek kuriera rozdzielone dwukropkami, to grid je wszystkie pokaże. SUPER FUNCKJA !!!

 

Dlatego jak podasz string typu  CLIENT:1323241234 to wywala wszystkich którzy mają "1323241234 ", oraz "CLIENT". Proste.

Link to postu

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Użytkownik forum
Odpowiedz...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...