Skocz do zawartości

Poszukuję drukarki A3 kolorowej

Polecane posty

Czy ktoś tutaj orientuje się w sprawie drukarek? Ja używam do tej pory najtańszych laserowych HP A4 i jestem zadowolony ale z większymi nie miałem jeszcze do czynienia. Mam kolorowego laserowego All in One Samsunga ale Samsung to badziewie w drukarkach (nie potrafią prawidłowo papieru wciągać).

 

Dokładniej to chcę kupić kolorową A3 do drukowania plakatów przed sklep tradycyjny, bo tak mi szybciej i taniej wyjdzie niż płacić za każdym razem w drukarni. No i chciałbym drukować niskonakładowe ulotki do dawania klientom na sklepie, np. raptem 100 kartek A4 i co tydzień je sobie zmieniać. Tak samo chciałbym drukować ulotki do paczek. Już sprawdziłem i z SGT można bardzo szybko przedrukować takie coś w formie ulotki A4 za pomocą szablonów naklejek SGT, i gotowe bez żadnego kombinowania w programach graficznych. Super sprawa :)

 

 

Musi być tania w eksploatacji, na pewno musi to być laserowa, jakby miała wydruk bez marginesów albo A3+ to już byłaby bajka. Skaner nie jest potrzebny ale duplex do ulotek też byłby fajny. Do 1500-2000zł max.

 

Słyszałem że można dostać prawie za friko Konicę Minoltę i płaci się wtedy tylko za każdą przedrukowaną stronę np. 0,07zł ale nie chciałbym się bawić w takie coś. Wolę mieć swój własny sprzęt.

 

Co myślicie o używkach z Allegro?

 

Nie wiem na co zwrócić uwagę przy większych drukarkach dlatego będę wdzięczny za wszelkie sugestie.

 

Link to postu

Ja tydzień temu kupiłem, ale do A4. Też z myślą o druku etykiet kolorowych, ulotek, plakatów, zdjęć. Tylko w naszym przypadku liczy się jakość wydruku więc poszliśmy w atrament. Wybór padł na Epson L850 ze względu na jakość druku i bardzo niskie koszty druku. W laserach kolorowych niestety nie pomogę...

Link to postu

Znacie jakiegoś rzetelnego sprzedawcę handlującego używanymi drukarkami ?

Szukam drukarki LJ 1320DN, ale taką sprawdzoną w bardzo dobrym stanie, bo poprzednią kupiłem owczym pędem i w rzeczywistości otrzymałem szrota z 230 000 przebiegiem.

 

Co do kolorowej:

 

Jak zamierzasz drukować mało, to spróbowałby, używaną tanią w eksploatacji gdzie tonery, bęben i pas transferowy będzie w akceptowalnych cenach.

Link to postu
  • 2 miesiące temu...

PanPanBan i jak poszukiwania drukarki, znalazłeś coś czy dalej szukasz ?

 

btw. ostatnio kupiłem poleasingową drukarkę P2055DN, i wg. zużycia to praktycznie nowa drukarka, która wydrukowała raptem 4200 kartek (w dupleksie 0) ;)

No chyba, że sprzedawcy takich drukarek nauczyli się od naszych handlarzy samochodów, że licznik tak czy inaczej trzeba cofnąć :)

Link to postu

PanPanBan i jak poszukiwania drukarki, znalazłeś coś czy dalej szukasz ?

Przestałem szukać bo pierwsze próbne plakaty A3 (za które sporo zapłaciłem w pukcie ksero) nie przyniosły mi żadnego efektu. Ale właściwie to nic co teraz robię nie przynosi mi żadnych efektów więc... :(

 

btw. ostatnio kupiłem poleasingową drukarkę P2055DN, i wg. zużycia to praktycznie nowa drukarka, która wydrukowała raptem 4200 kartek (w dupleksie 0) ;)

No chyba, że sprzedawcy takich drukarek nauczyli się od naszych handlarzy samochodów, że licznik tak czy inaczej trzeba cofnąć :)

Przejechałem się już na poleasingowych komputerach i częściach do nich więc wg mnie z takim sprzętem to kwestia szczęścia jak się trafi.

 

Zresztą nie widzę powodu dlaczego ktoś kto sprzedaje masę poleasingowych drukarek nie umiałby przeprogramować/zresetować każdego jednego elementu ;) Ja w mojej branży też znam parę sztuczek na "rewitalizację" towaru ;)

Link to postu

Przejechałem się już na poleasingowych komputerach i częściach do nich więc wg mnie z takim sprzętem to kwestia szczęścia jak się trafi.

Trochę sprzętu już kupiłem laptopy/stacjonarne i z tym nie miałem żadnych problemów, a jak by coś się działo to tak czy inaczej zawsze jest gwarancja 12 m-c.

Laptopy poleasingowe nie mają sobie równych w porównaniu z shitem, który jest w sklepach.

 

Jedyną rzeczą na której się przejechałem to właśnie pierwsza drukarka, ale tak jak pisałem kupiłem ją w owczym pędzie i tak wyszło.

 

 

Link to postu

Czy te drukarki z duplexem sprawdzą się do faktur? Jedziemy cały czas na igłowych ze względu na druk oryginał + 2 kopie. Jednak tyle hałasu robią, że głowa boli...

Jak potrzebujesz oryginał +2 kopie to zużyje 3 kartki i duplex nie ma z tym nic wspólnego.

 

Duplex to tylko druk dwustronny. Przydatne głównie przy druku ulotek, zaproszeń itp. Do faktur to zależy co kto woli - ja wolę każdą stronę na oddzielnej kartce, niż obracać jedną kartkę tam i z powrotem.

Link to postu

Dupleks to wygoda z której możesz, a nie musisz korzystać, dla mnie jako sprzedającego jest to ogromne ułatwienie. Ponieważ w większości moje faktury to druk dwustronny (rekord to 11 stron).

 

ja wolę każdą stronę na oddzielnej kartce, niż obracać jedną kartkę tam i z powrotem.

 

Piszesz to jako klient czy jako operator ręcznego dupleksu ?  :D

Link to postu

Warto pamiętać, że zwykle wydruk 2-stronny zajmuje więcej czasu niż wydruk 2 stron jednostronnie.

 

Więc jeżeli komuś zależy na czasie, wówczas trzeba drukować jednostronnie lub kupić drukarkę drukującą w duplexie w jednym przebiegu (nie wiem czy są takie na rynku konsumenckim).

 

Ale duplex ma swoje zalety. Ja drukuję zawsze w duplexie, faktury, listy magazynowe, listy towarów do spakowania, etykiety adresowe...

A nie, ostatnie nie  ;D

 

Ale jeśli chodzi o otrzymywanie faktur to tak jak PanBanBan - wolę dostać pojedynczo, bo łatwiej się to potem księguje, a poza tym łatwiej to się kseruje, aby pobazgrać przy sprawdzaniu czy wszystko z faktury przyszło w paczce.

Link to postu

ja wolę każdą stronę na oddzielnej kartce, niż obracać jedną kartkę tam i z powrotem.

 

Piszesz to jako klient czy jako operator ręcznego dupleksu ?  :D

:)

 

Pisałem to jako osoba wklepująca takie dokumenty do SGT - wolę wklepywać z pojedynczych kartek niż dupleksowe :)

Link to postu

No właśnie jak już brać to takie co będą drukować w 1 przebiegu, bo jak nieraz nasi PH szaleją a do tego dochodzi e-sprzedaż to spowalniaczem w całym procesie są obecnie drukarki...

 

Nie przesadzajcie, o czym wy tutaj piszecie, dupleks jednoprzebiegowy aby zaoszczędzić czas ?

 

Zdajecie sobie sprawę ile takie urządzenie kosztuje i ile będzie się zwracać ?

 

Poza tym są drukarki laserowe, które drukują 18 str/min i są drukarki, które drukują 38 (jak nie więcej) str/min w porównaniu do drukarki igłowej to prędkość światła ;)

 

 

Pisałem to jako osoba wklepująca takie dokumenty do SGT - wolę wklepywać z pojedynczych kartek niż dupleksowe :)

 

to musisz na to spojrzeć od strony właściciela firmy, a przy okazji trochę drzew uratujesz  :D

 

Link to postu

No właśnie jak już brać to takie co będą drukować w 1 przebiegu, bo jak nieraz nasi PH szaleją a do tego dochodzi e-sprzedaż to spowalniaczem w całym procesie są obecnie drukarki...

 

Nie przesadzajcie, o czym wy tutaj piszecie, dupleks jednoprzebiegowy aby zaoszczędzić czas ?

 

Zdajecie sobie sprawę ile takie urządzenie kosztuje i ile będzie się zwracać ?

 

Ostatnio zastanawiałem się na foliopakami.

Są drogie, ok. 1 zł za sztukę.

I tak sobie pomyślałem, dlaczego wielkie sklepy pakują w to (nie mówiąc o foliopakach od kurierów, bo wiele sklepów obecnie już nie pakuje w kurierskie, tylko we własne, pewnie od razu traktują to jako reklamę).

Zastanawiałem się, ile to się będzie zwracać.

 

I wymyśliłem, że zapakowanie w foliopak jest 6-10x szybsze niż zapakowanie tego samego w stretch.

 

I przez to jeden pakowacz zafoliopakuje więcej towarów, przez co można mieć mniej pakowaczy i oszczędzać pomimo cen foliopaków.

 

Tak samo może być z tymi drukarkami.

Trzeba jeszcze pamiętać, że jednoprzebiegowe mniej się zacinają, bo odpada duża część trasy papieru.

 

Poza tym fajnie takie coś postawić w pokoju

http://www.bimit-mita.pl/uk-TA-6550ci.php

 

 

 

 

Poza tym są drukarki laserowe, które drukują 18 str/min i są drukarki, które drukują 38 (jak nie więcej) str/min w porównaniu do drukarki igłowej to prędkość światła ;)

 

 

Pisałem to jako osoba wklepująca takie dokumenty do SGT - wolę wklepywać z pojedynczych kartek niż dupleksowe :)

 

to musisz na to spojrzeć od strony właściciela firmy, a przy okazji trochę drzew uratujesz  :D

 

 

Teraz papier jest produkowany z niewiadomo czego.

 

Poczytaj sobie etykiety. Na wielu jest informacja, że nie jest z drewna. ???

Link to postu

I wymyśliłem, że zapakowanie w foliopak jest 6-10x szybsze niż zapakowanie tego samego w stretch.

I przez to jeden pakowacz zafoliopakuje więcej towarów, przez co można mieć mniej pakowaczy i oszczędzać pomimo cen foliopaków.

...

Tak samo może być z tymi drukarkami.

 

czyli zamiast pakować w darmowe foliopaki od firmy kurierskiej, to zamówiłeś indywidualne ?  ;)

 

Nie ma co porównywać, są towary które da się ot tak wrzucić do foliopaka, są takie które trzeba owinąć w stretch i są takie które trzeba zapakować w karton.

 

Jakbym wysyłał setki paczek dziennie i drukował setki dokumentów wymagających drukowania obustronnego to pewnie zainwestowałbym we własne indywidualne materiały do pakowania i najszybsze drukarki świata ;)

Ale tak niestety nie jest, więc musi mi wystarczyć foliopak kurierski i dość szybka drukarka poleasingowa z opcjonalnym dupleksem która przebija drukarkę igłową wielokrotnie  ;D

 

Link to postu

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Użytkownik forum
Odpowiedz...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...