Skocz do zawartości

Automatyzacja odpisywania na maile - pochwalcie się ;) ???

Polecane posty

Witam

Doszliśmy do momentu w którym koniecznie musimy usprawnić proces odpisywania na maile dodam:

- korzystamy z szablonów wiadomości ( prostych , bez pol własnych)

Czyli mamy tworzone około 40 szablonów do najczęsciej pojawiających się pytań i korzystamy z nich.

 

Problemy :

- powoli problemem jest znalezienie odpowiedniego szablonu i pracownicy wola pisac wiadomosc niz wybierac szablon

 

Marzy mi sie system w którym maile się grupują -

szablony sa pogrupowane tak aby wybierać odpowiedź z mniejszej grupy szablonów

 

Ma ktoś jakiś system którym może sie pochwalić ?

 

Link to postu

Można odpowiednio ponazywać maile tak, aby łatwo mówiły o tym, co w nich jest. Tak jakby potworzyć grupy wiadomości.

U nas jest tak:

mailing.png

 

Na marginesie, czy system wysyła Wam w automatycznie FV do transakcji poprzez MAILING ?

 

Właśnie nad tym siedze i o tym samym pomyślelm. Dzieki za Scan.

Jak wykorzystałeś oznaczenia MS , Sello ( bo used rozumiem ze to te automatyczne ) ?

Jak dużo masz szablonów ?

Ja jakie % maili udaje sie odpisać automatami ?

 

Do wysyłania FV zakupiliśmy rozsyłacz - dodatek do Subiekta

Link to postu

Mam ok 20 w mailingu, ale jakby był czas to pewnie bym podwoił, bo jest kilka tych samych pytań ciągle. Tutaj są tematycznie zbliżone, USED odsyła wiadomościami automatycznymi, zaś MS oraz SELLO robią obsługę zleceń spoza Allegro. Potrzebujemy też wersję angielską wszystkiego, więc spokojnie może być tego bardzo dużo kiedyś, obecnie niestety SELLO nie importuje walut z Subiekta... :(

Link to postu

Mam ok 20 w mailingu, ale jakby był czas to pewnie bym podwoił, bo jest kilka tych samych pytań ciągle. Tutaj są tematycznie zbliżone, USED odsyła wiadomościami automatycznymi, zaś MS oraz SELLO robią obsługę zleceń spoza Allegro. Potrzebujemy też wersję angielską wszystkiego, więc spokojnie może być tego bardzo dużo kiedyś, obecnie niestety SELLO nie importuje walut z Subiekta... :(

 

Widze ze nie tylko ja mam problem z wautami ;)

My z tego powodu czesciowo odeszliśmy od sello i obslugujemy niektore zamowienia przez sklep na Magento a nastepnie do subiekta importujemy Fv przez dodatek " synchronizator "

 

Link to postu

My z tego powodu czesciowo odeszliśmy od sello i obslugujemy niektore zamowienia przez sklep na Magento a nastepnie do subiekta importujemy Fv przez dodatek " synchronizator "

 

Cenna wiedza :) W 2017 coś trzeba będzie u nas pomyśleć z walutami, poczytam o Waszym rozwiązaniu. Trochę tych dodatków zatem macie. Fajnie byłoby mieć jednak wszystko w jednym sofcie :(

 

 

Tak sobie jeszcze na szybko myślę, chyba zaawansowany mailing można zrobić przez GESTORA GT jest ładnie zintegrowany z Subiektem. Ktoś kiedyś się tu wypowiadał o tym programie, więc też jest on w obszarze zainteresowań.

Link to postu

My z tego powodu czesciowo odeszliśmy od sello i obslugujemy niektore zamowienia przez sklep na Magento a nastepnie do subiekta importujemy Fv przez dodatek " synchronizator "

 

Cenna wiedza :) W 2017 coś trzeba będzie u nas pomyśleć z walutami, poczytam o Waszym rozwiązaniu. Trochę tych dodatków zatem macie. Fajnie byłoby mieć jednak wszystko w jednym sofcie :(

 

 

Tak sobie jeszcze na szybko myślę, chyba zaawansowany mailing można zrobić przez GESTORA GT jest ładnie zintegrowany z Subiektem. Ktoś kiedyś się tu wypowiadał o tym programie, więc też jest on w obszarze zainteresowań.

 

Wszystko mamy zintegorwane, cześc robilismy we własnym zakresie i działa automatycznie mimo wszystko jest pare ograniczeń wynikajacych z braków w poszeczegolnych programach. Niestety nic nie jest idealne.

Czytałem kiedyś chyba uzytkownika PanBa.... który poustawiał skrypty do segregowania przychodzących maili i automatycznych reguł ktore pozwalają ustawic automatyczne odpowiedzi w przypadku jesli mail przychodzący zawiera zadane wyrazy/warunki.

Czy jest to możliwe ?

Link to postu

Czytałem kiedyś chyba uzytkownika PanBa.... który poustawiał skrypty do segregowania przychodzących maili i automatycznych reguł ktore pozwalają ustawic automatyczne odpowiedzi w przypadku jesli mail przychodzący zawiera zadane wyrazy/warunki.

Czy jest to możliwe ?

Coś źle musiałeś zrozumieć bo nie da się tego ustawić na podstawie przychodzącej wiadomości tylko na podstawie danych z transakcji lub paczki i to jest w Sello od zawsze. Tagi zostały rozbudowane o modyfikatory, które po prostu pozwalają lepiej dopasować treść wiadomości do informacji zawartych w transakcji lub paczce - np. na podstawie wybranego sposobu wysyłki.

 

Czyli da się porobić szablony wiadomości typu:

-wysłano paczkę,

-potwierdzenie przyjęcia zamówienia,

-przypomnienie o zamówieniu do zapłaty,

-zwrot nadpłaty na konto/PayU,

-itd.

 

I wtedy wystarczy na liście transakcji/paczki zaznaczyć te co Ci są potrzebne i posyłasz jednym mailingiem do kilku transakcji/paczek lub ustawić automatyczne maile (ja mam tylko jeden - wysłano paczkę). W szablonach masz tagi więc wszystko każdemu klientowi samo się podmieni na właściwe dane. Cały poradnik do pól własnych (którego nie miałem czasu zaktualizować) jest temu poświęcony (i opisom aukcji) i ma trochę przykładów.

 

 

Natomiast odpowiedzi na pytania klientów nie da się zautomatyzować bo są to zazwyczaj luźne pytania przed złożeniem zamówienia. Ja dla takich pytań o przedmiot, wymiary, opis, itp. mam jeden szablon wiadomości - "odpowiedź na pytanie klienta" i w nim tylko tekst:

Dziękujemy za pytanie
-miejsce na odpowiedź-
Pozdrawiamy i stopka

I tyle.

I nie tracę czasu na odpowiedzi na pytania - często odpisuję tylko "tak" lub "nie".

 

Na przykład:

Pytanie: Czy ten przedmiot występuje w kolorze czerwonym

Odpowiedź:

Dziękujemy za pytanie
Nie.
Pozdrawiamy i stopka

I tyle bo szkoda mi czasu na głupie pytania klientów ;)

 

 

PS

Nie wiem czego dotyczą te 40 szablonów do odpowiadania na pytania klientów ale to na pewno za dużo.

 

Link to postu

 

Nie wiem czego dotyczą te 40 szablonów do odpowiadania na pytania klientów ale to na pewno za dużo.

 

 

 

Jak to dużo. Pogadaj sobie trochę z szablonami z supportu Allegro, a zobaczysz ile tego mają

63.gif

 

 

PS. Kiedyś się poskarżyłem do UPC za odpowiedź udzieloną przez szablon.

W odpowiedzi dostałem szablon o wiele bardziej rozbudowany z podpisem "kierownika" szablonów :D

Link to postu

Niestety na wszystkie wiadomości nie da się odpowiedzieć szablonem.

 

Ktoś kiedyś wspominał, że fajnym rozwiązaniem było by przechowywanie w jakimś słowniku wcześniej przygotowanych tekstów. Dzięki temu w trakcie pisania wiadomości w miejscu kursora można byłoby wkleić odpowiednie teksty - takie rozbudowanie "autotekstu"

 

Link to postu

 

Nie wiem czego dotyczą te 40 szablonów do odpowiadania na pytania klientów ale to na pewno za dużo.

 

 

 

Jak to dużo. Pogadaj sobie trochę z szablonami z supportu Allegro, a zobaczysz ile tego mają

63.gif

 

 

PS. Kiedyś się poskarżyłem do UPC za odpowiedź udzieloną przez szablon.

W odpowiedzi dostałem szablon o wiele bardziej rozbudowany z podpisem "kierownika" szablonów :D

 

Najlepsza osoba z obsługi allegro ma 18 000 maili. Rozliczani są na podstawie prowizji za odpisane maile wiec nie dziwie się takiej strategii.

 

 

Jeśli chodzi o wiadomości automatyczne potrasakcyjne to tez mamy je rozbudowane, chociaż nie tak jak bym chciał. Chciałbym iśc dalej bo 50% pytań to pytania w stylu :

- kiedy otrzymam paczkę

- czy mogę odesłać towar na zwrot

- gdzie odesłać towar

- czy można towar odebrać osobiście

 

Dodatkowo my też sporo wysyłany z pytaniami

- o wybór koloru

- niedopłaty

- nieodebrane przesyłki

- nieprawidłowe adresy

 

Trochę się tego nazbierało, ale faktycznie pomysł HotKey może zadziałać.

Potestujemy

Link to postu

Niestety na wszystkie wiadomości nie da się odpowiedzieć szablonem.

 

Ktoś kiedyś wspominał, że fajnym rozwiązaniem było by przechowywanie w jakimś słowniku wcześniej przygotowanych tekstów. Dzięki temu w trakcie pisania wiadomości w miejscu kursora można byłoby wkleić odpowiednie teksty - takie rozbudowanie "autotekstu"

 

 

 

Tak, to Wujek Robak to pisał.

Miałem w planie stworzyć coś takiego....

Może jeszcze się kiedyś uda :)

Link to postu

 

Tak, to Wujek Robak to pisał.

Miałem w planie stworzyć coś takiego....

Może jeszcze się kiedyś uda :)

 

No proszę, bardzo fajny pomysł.

Ostatnio już chciałem do tego usiąść, ale .... czasu jakoś brakuje.

Ale po co wymyślać koło od nowa ;)

https://www.murgee.com/auto-typer/

Działa z notepadem i wybranymi oknami np. w Subiekcie. Nie wiem czemu nie działa we wszystkich oknach i czasami wstawia krzaki w miejscu polskich znaków ale nie miałem czasu zagłębiać się w to. W każdym razie wystarczy poszukać jakiegoś multi schowka i już gotowe.

Link to postu

 

Tak, to Wujek Robak to pisał.

Miałem w planie stworzyć coś takiego....

Może jeszcze się kiedyś uda :)

 

No proszę, bardzo fajny pomysł.

Ostatnio już chciałem do tego usiąść, ale .... czasu jakoś brakuje.

 

Myśle że mogłoby to działać całkiem fajnie - dajcie proszę znać jeśli ktoś coś takiego stworzy.

Link to postu

3 min szukania i ten działa jak należy, chociaż ten co podałem jako pierwszy to ma bardziej rozbudowane opcje

http://www.coksoft.com/autotyper.htm

 

 

Fajne, ale jednak brakuje im paru ważnych funkcji, jak np. przeszukiwanie możliwych do wklejenia tekstów, grupowania, o integracji z Sello i np. opisami towarów w polach własnych czy wiadomościami email już wysłanymi nie wspominając.

 

Największy problem to nie wklejenie tekstu, ale znalezienie tego odpowiedniego.

Zwykle jest tak, że wiem, że komuś już coś pisałem, no ale ...... parę giga maili to przeszukania. Szybciej to napisać :)

 

Dobrze by było mieć także możliwość łatwego wklejania części tekstu, łatwego składania odpowiedzi z wielu tekstów, szablonów z automatycznie wstawiającym się kursorem w odpowiednie miejsce, nie koniecznie na końcu tekstu, np.

"Uprzejmie informujemy, że towar nie występuje w kolorze <kursor>, a jedynie w kolorach podanych na aukcji".

 

No dobra, nie wymądrzam się już, bo pomysł jest, ale programu nie ma i nie wiem czy się szybko pojawi. :P :P

Link to postu

Znalazłem ideał http://www.phraseexpress.com/demo.htm ;)

 

no ale zejdźmy na ziemię  ;), w Sello przydałaby się możliwość wklejania pól własnych globalnych.

 

 

w Sello przydałaby się możliwość wklejania pól własnych globalnych.

nawet nie wiedziałem, że już dawno jest taka możliwość.

Fstyd ;) ale przynajmniej Sello mnie zaskoczyło i to pozytywnie  :D

 

Link to postu

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Użytkownik forum
Odpowiedz...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...