Skocz do zawartości

MOJE PROPOZYCJE DO USPRAWNIENIA SELLO PEWNIE NIEKTÓRE PRZY KAWIE DO REALIZACJI

Polecane posty

Witam , od dawna nosze się z zamiarem zaproponowanie nowych funkcjonalności w sello bo to super program i wciąż się rozwija. Mam kilka propozycji i proszę o ich weryfikacje oraz przykładowy termin kiedy mogą być wdrożone. Z góry serdecznie dziękuje.

 

1. W aukcjach trwających często zaznaczamy kilka pozycji i klikamy wystaw ponownie tutaj mi brakuje możliwości wybrania szablonu z listy i konta na allegro z którego ponownie ma być wystawiony przedmiot, niżeli ten z którego był wcześniej wystawiony oraz w tym miejscu aby można było od razu wybrać kategorie w której będzie wystawiony ponownie łącznie z możliwością wpisania numeru kategorii jeśli nie ma do wyboru szablonu.

 

2. Aby na liście trwających i przygotowanych aukcji można było dodać dodatkowe pole w którym można odróżniać szablony lub kategorie wystawionych przedmiotów, lub w filtrze na górze nad wyświetlanymi aukcjami była dodatkowa możliwość wysortowania po szablonie lub kategorii wystawienia.

 

3. W towarach aby można było 1 kliknięciem po zaznaczeniu kilkunastu towarów kliknąć usuń wszystkie fotki lub opisy ( oczywiście to kliknięcie musiałoby być dodatkowo zabezpieczone komunikatem czy na pewno jesteś zdecydowany na taka operacje bezpowrotnie usunie ona twoje zdjęcia itp..) ( największy nacisk na fotki), lub dodać zbiorczo fotki do kilkunastu towarów ale nie po jednej tak jak to teraz w podmianie miniaturek ale po kilka .

 

4. W towarach zmienić ceny zbiorczo dla zaznaczonych pozycji.

 

5. W zakładce aukcje przygotowane po wprowadzeniu towarów w zmianach zbiorczych aby przy polu kategoria było można dopisać numer kategorii aby ręcznie nie wyszukiwać jej.

 

6. Aby podczas dodawania szablonu do produktu można było zaznaczyć kilka szablonów np z ctrl na raz a nie jeden

 

7. Aby sello było tak mądre i pokazywało aukcje które już są powiązane, lub krok dalej aby za pomocą sello można było wiązać aukcje w wielowariantowe tak jak jest to w panelu allegro w zakładce moja sprzedaż wielowariantowość.

 

8. Oczywiście wykasowanie automatycznego wysyłania komentarzy bo teraz u nas to już nie przydatne.

 

9 Aby w sello można było dodawać klientów do czarnej listy i ich tutaj podglądać  z odpowiednimi notatkami - i jeśli klient jest w kontrahentach aby pojawiał się przy nim znak np: czarnej czaszki ze to nie rzetelny klient  z czarnej listy.

 

10. Przyznam że męczy nas dość mocno wprowadzanie atrybutów w towarach podczas wystawiania aukcji, pięknie byłoby aby takie atrybuty mogłyby być już zapisywane raz wybrane przy towarze tak aby podczas wyboru szablonu do wystawienia sello samo już sobie podpinało je w odpowiednie wymagania specyficzne. Lub zastanawiamy się nad utworzeniem szablonów do każdej wystawionej kategorii oraz rozmiaru towaru i konta wystawiania tylko tak z lekka zliczyliśmy około 15000 szablonów zapisanych i pytanie czy od tego po takiej dawce informacje system mi się nie posypie Sello.

 

Serdecznie dziękuje za przeczytanie i czekam z niecierpliwością na odpowiedzi i podpowiedzi bo może ktoś coś już wymyślił korzysta a my o tym nie wiemy że takie funkcjonalności działają, czy coś w tym temacie jesteście w stanie zdziałać i kiedy, bo jak widzę aktualne dokonania to jestem pełna wiary że niektóre z moich propozycji być może to chwilka przy kawie dla tak świetnych programistów.

 

Pozdrawiam Iga

Link to postu

1. Trochę rozbudowana ta funkcja. Odpowiednik funkcji wystaw z szablonu istniejący w towarach moglibyśmy dorobić - oczywiście, tylko dla aukcji powiązanych z towarem. Z kategorią jest gorzej, bo od kategorii są zależne atrybuty specyficzne.

 

2. Numer kategorii jako kolumna mamy w planach. Wpisanie całej nazwy będzie kłopotliwe, bo całe drzewo kategorii jest dosyć obszerne i się po prostu nie zmieści.

 

3. Zmiany zbiorcze zdjęć mamy w planach.

 

4. Ma to sens jedynie w przypadku, gdy nie jest używany Subiekt. Teoretycznie wystarczyłoby przełożyć przeceniasz z modułu aukcji, jednak trzeba tutaj uwzględnić ceny w zagranicznych serwisach więc pracy będzie więcej.

 

5. ok.

 

6. podniesiony priorytet

 

7. Tego obecnie API Allegro nie obsługuje

 

8. Można wyłączyć, zdecydowanie szybsze niż usuwanie tego w kodzie ;).

 

9. Jeśli w kliencie wpisana zostanie notatka to pojawia się ona przy otwieraniu transakcji. Wiem, że to nie dokładnie to samo, ale być może będzie pomocne obecnie.

 

10. Chcielibyśmy bardzo zrobić tę funkcję, ale notorycznie pojawiają się kolejne zmiany w Allegro, przez co odkładamy ciągle realizację.

 

P.S. Za taką słodycz na nasze uszy to nawet niektóre funkcje mają szansę pojawić się w najbliższej wersji :D.

Link to postu

Witam ponownie,

 

dziękuje bardzo za odpowiedź super że niektóre pozycje są do realizacji przy najbliższej aktualizacji. Niestety podczas dzisiejszej pracy wychwyciłam kolejne niedoskonałości w których również proszę o pomoc.

 

11. W wiadomościach wysłanych do klienta kiedy ówcześnie dołączyliśmy załącznik po kliknięciu w ta wiadomość i kliknięciu w prześlij dalej niestety owy załącznik z przesyłanej wiadomości się nie kopiuje. Trzeba go ręcznie zapisywać a następnie ponownie dołączać ręcznie do przesłanej wiadomości a mógłby przecież w locie dołączać się samoistnie do przesłanej wiadomości

 

Oraz mam pytanie jak sobie poradzić i zminimalizować pracę z wpisywaniem atrybutów specyficznych w towarach. Wszystkie produkty mamy w subiekcie one synchronizują się z Sello. Wpadliśmy na pomysł aby do każdego produktu podpiąć szablony z już wypełnionymi parametrami specyficznymi tylko że jak pisałam wcześniej niestety zrobi mi się kilkanaście tysięcy szablonów nad którymi ciężko będzie zapanować w momencie kiedy towar już zostanie wycofany trzeba będzie ten szablon szukać ręcznie z pośród tysięcy.

 

Dlatego pytanie czy (...)?

 

-w szablonach w tabeli można dopisać jeszcze jedną belkę pole kod produktu które samoistnie zaczytywało by się z produktu do szablonu powiązanego aby można było te szablony sortować po tym kodzie produktu

 

- lub aby dodatkowo można było sortować szablony kategoriami wystawiania

 

- lub jeszcze marząc sobie aby szablony stawały się wyszarzane jak towar już jest o stanie niezerowym co dawałoby sygnał do wykasowania zbędnego już szablonu bo przecież o niezerowym stanie już się towaru nie wystawia.

 

- a tymczasem w towarach aby było pole w tabelce oznaczające ze ten towar jest już wykorzystywany w szablonie taka podpowiedź

 

Sprytnie to sobie wymyśliłam bo tak naprawdę takie rozwiązanie zminimalizowałoby czas obsługi towarów w sello względem ich wystawiania jeśli nie można z góry zapisać parametrów specyficznych do towarów to zastąpiłyby to szablony. No właśnie tylko jak pola parametrów specyficznych ulegną zmianie to szablony tych kilkanaście tysięcy ponownie do zaktualizowania ;( No właśnie staram się wykombinować złoty środek może ktoś z takim problemem się spotkał i ma już swoje dobre rozwiązanie. Dodam najważniejsze że pracujemy wyłącznie na towarach o stanie niezerowym powiązanym z subiektem. Proszę o odpowiedź i podpowiedz bo może ja coś inaczej robię.

 

Pozdrawiam Iga

 

Link to postu

11. Mamy w planach.

 

Stworzenie niezależnych szablonów to obecnie chyba jedyne rozwiązanie, stosowane przez innych użytkowników.

 

Nie wiem czy chcemy realizować te pomysły, bo celem naszym jest możliwość wykorzystania pól własnych aby nie było potrzeby posiadania tylu szablonów. Biorąc to pod uwagę jak również i inne potrzeby w programie okaże się, że te sugestie raczej nie zostaną zrealizowane.

 

Oczywiście, na pewno pomogły by one obecnie, ale prawda jest taka, że obecnie ich nie zrealizujemy z powodu braku czasu, natomiast i tak będę to półśrodki i w zasadzie nie przybliżają nas do celu. Wolimy zatem przeznaczyć ten czas na realizację obsługi pól własnych w szablonach, z czego skorzystają niemal wszyscy i istotnie będzie to łatwiejsze i szybsze w obsłudze.

Link to postu

Oczywiście, na pewno pomogły by one obecnie, ale prawda jest taka, że obecnie ich nie zrealizujemy z powodu braku czasu, natomiast i tak będę to półśrodki i w zasadzie nie przybliżają nas do celu. Wolimy zatem przeznaczyć ten czas na realizację obsługi pól własnych w szablonach, z czego skorzystają niemal wszyscy i istotnie będzie to łatwiejsze i szybsze w obsłudze.

A czy jak pola własne pojawią się w szablonach to przewidujecie również obsługę wielu poziomów cen z Subiekta?

 

Domyślam się, że pewnie byłoby to problematyczne do aktualizacji cen na aukcjach, chociaż w SGT można wyświetlić na gridzie kolumnę z każdą ceną z SGT więc pewnie i tutaj trzeba by dodać kolumny ze wszystkimi poziomami cen, a przeliczać do zmiany tylko tą cenę, która jest użyta na danej aukcji. W każdym razie chciałbym wiedzieć na czym stoję na ten i przyszły rok, zapominając oczywiście o fakcie, że Allegro i tak mnie wyrzuci za niezmienienie miniaturek ;)

 

 

PS

Odnośnie komentarzy to można by dodać w dziale ważne informacje - notkę na ten temat i posłać ją do użytkowników, żeby wyłączyli sobie tą funkcję.

Link to postu

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Użytkownik forum
Odpowiedz...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...