Skocz do zawartości

błąd 80070005

Polecane posty

Co oznacza ten błąd? Pojawia się w logach przy próbie synchronizacji towarów z Subiektem z konta pracownika. (Z konta administratora działa.) Zapewne brakuje jakiegoś uprawnienia, ale jakiego? Dla towarów są w Sello nadane wszystkie uprawnienia...

Uprawnienia są podane w liście porad - pkt 2.3.

Jak nie pomoże to druga metoda to nadanie wszystkich uprawnień i przetestowanie. Jak będzie działać to wtedy stopniowe wyłączanie uprawnień w SGT celem zlokalizowania o które chodzi.

 

Oczywiście przy mieszaniu z uprawnieniami pasuje robić to na serwerze i po zmianach restartować go żeby mieć pewność, że odświeżyły się one w Sello.

 

Jak znajdziesz uprawnienie które jest wymagane ale nie ma go na tamtej liście to daj znać.

Link to postu

Sprawdziłem - u mnie brakowało "Główne: Handel - zmiana magazynu". Po dodaniu zaczęło działać...

 

...ale ale... ja naprawdę bardzo bardzo BARDZO nie chcę nadawać pracownikowi tego uprawnienia. :-(

 

Czy ktoś mądry wie po co w ogóle Sello potrzebuje to uprawnienie? Jak dla mnie to ewidentny błąd - nie wydaje się ono być do czegokolwiek potrzebne, aby program działał prawidłowo. (No, przynajmniej w optymistycznej sytuacji gdy domyślny magazyn pracownika jest tym, którego używa Sello - ale to jest w standardowej sytuacji niemal pewne. A jak się zdarzy inaczej to dopiero wtedy synchronizacja powinna zawieźć...)

Link to postu

Sprawdziłem - u mnie brakowało "Główne: Handel - zmiana magazynu". Po dodaniu zaczęło działać...

 

...ale ale... ja naprawdę bardzo bardzo BARDZO nie chcę nadawać pracownikowi tego uprawnienia. :-(

 

Czy ktoś mądry wie po co w ogóle Sello potrzebuje to uprawnienie? Jak dla mnie to ewidentny błąd - nie wydaje się ono być do czegokolwiek potrzebne, aby program działał prawidłowo. (No, przynajmniej w optymistycznej sytuacji gdy domyślny magazyn pracownika jest tym, którego używa Sello - ale to jest w standardowej sytuacji niemal pewne. A jak się zdarzy inaczej to dopiero wtedy synchronizacja powinna zawieźć...)

Masz rację i ja uważam tak samo ale Bartek to już gdzieś tłumaczył na forum (musiał byś sobie poszukać). Nie wdając się w szczegóły to przerabiają teraz synchronizację z Subiektami i wtedy to wszystko powinno się trochę pozmieniać.

 

A obecnie jeśli nie chcesz pracownikowi nadawać jakiś uprawnień to zrób tak jak napisał s4sklep.

Link to postu
Czy ktoś mądry wie po co w ogóle Sello potrzebuje to uprawnienie? Jak dla mnie to ewidentny błąd

 

Sello z Subiektem działa w taki sposób, że loguje się do Subiekta na odpowiedniego użytkownika i wykonuje w jego imieniu pewne czynności. Czynności te wymagają uprawnień w Subiekcie. Niestety nie ma osobnych uprawnień dla użytkownika fizycznego pracującego na programie i dla użytkownika API Subiekta, stąd muszą być nadane wspomniane uprawnienia aby to działało. Kiedy Sello ustawia magazyn, w którym chce wystawić dokument to wymagane jest do tego uprawnienie do zmiany magazynu.

 

Tak mi przyszło właśnie do głowy, że można by to spróbować rozwiązać tak, że w Subiekcie utworzyć kopię użytkownika tylko do synchronizacji i nadać mu wymagane uprawnienia i hasło, po czym wpisać je w Sello. Zaś sam użytkownik pracowałbym w Subiekcie na innym koncie, bez tego uprawnienia. Nie wiem czy to nie ma jakichś innych konsekwencji ale można rozważyć takie rozwiązanie.

Link to postu
  • 4 tygodnie później...

Witam,

 

Podobna sytuacja, pojawiał się błąd 80070005 podczas wystawiania dokumentów końcowych (paragon, faktura) w sello. Dokumnetów nie można było wystawić.

 

Okazało się, że użytkownik nie miał włączonych uprawnień do zmiany magazynu.

 

Również uważam, że to jest złe rozwiązanie.

 

Uzasadnienie:

Mam 4 magazyny w Subiekcie i 3 pracowników działających na sello. Sello podpięte jest do głównego magazynu, pozostałe magazyny potrzebne są w firmie do innych celów i nie mogę dodać uprawnień do zmiany magazynu pracownikom.

Wystawianie paragonów przez każdego z pracowników z poziomu sello bez uprawnień do zmiany magazynów jest potrzebne do tego by z poziomu subiekta widzieć, który z pracowników wystawił dany paragon/fakturę.

 

Proszę Twórców programu o pochylenie się nad zagadnieniem i naniesienie stosownych poprawek.

Link to postu

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Użytkownik forum
Odpowiedz...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...