Skocz do zawartości

Sello nie aktualizuje kosztu transportu w ZK zgodnie z danymi w transakcji

Polecane posty

Witam,

 

Mam taki problem, ze sello z jakiegos powodu wstawia do wszystkich dokumentow ZK nowych transakcji ten sam koszt za wysylke.

Mimo ze w transakcji jest zapisana (po zatwierdzeniu formularza) juz inna kwota to ZK nie sa aktualizowane.

Na chwile obecna przy wystawianiu dokumentow koncowych musze poprawiac koszt transportu recznie w subiekcie dla kazej faktury.

 

Drugie pytanie:

Czy mozna wystawic automatycznie faktury dla wszystkich pozycji w module Paczki\Do wyslania?

 

Dziekuje za pomoc i pozdrawiam

Link to postu

Czy wywołanie synchronizacji z Subiektem również nie aktualizuje tych ZK?

Wystawianie faktury powinno zaktualizować ZK. Czy w dolnej zakładce Dokumenty w transakcji jest widoczny numer utworzonego ZK?

 

Z poziomu paczek nie da się wystawić faktur, można to zrobić zbiorczo ale z poziomu transakcji.

Link to postu

Witam,

 

Niestety wywolanie synchronizacji nic tu nie zmienia. Dla ciekawosci, synchronizuje w momencie gdy mam utworzone paczki i wtedy tworzone sa ZK i w module paczek, zakladce dokumenty pojawia sie numer ZK. Niestety z kosztem wysylki nieadekwatnym to tego co ustawia sie w transakcji.

 

Z poziomu paczek mozna wystawic fakture ale tylko do pojedynczej pozycji. Modul Paczki,Do wyslaia i dolan zakladka Transakcje. Klikajac na pozycje transakcji mamy po prawej stronie opcje Dokument koncowy. Niestety wlasnie prolem jest ze z blednym kosztem dostawy poniezaz ZK tez bylo bledne.

 

Jak ten blad rozwiazac/obejsc?

Link to postu

witam,

 

1. Subiekt GT w najnowszej odslonie.

2. Tak, ta opcja jest zaznaczona.

 

Problem jest w tym ze Sello nie aktualizuje tych kosztow zgodnie z ustawieniami w transakcji.

 

Adnotacja:

- zauwazylem ze problem powstaje w momencie Synchronizacji z Subkietem GT.

- gdy w oknie tranaskcji skorygowane zostana dane z formularza, po zatwierdzeniu Sello pyta o utworzenie paczki.

- w module paczki gdy chce utworzyc dokument dla pozycji z listy w otwierajacym sie oknie faktury koszty transportu sa wlasciwe!

- problem powstaje gdy przed punktem powyzszym wykonamy synchronizacje z Subiektem. Subiekt utowrzy ZK a ich numery pojawia sie w sello. Niestety zawieraja one bledny koszt za wysylke (niezgodny z tym co jest w transakcji) u mnie jest to 15zl (poniewaz domyslny w parametrach transakcji mam ustawiony na maksymalny). Tak jakby Sello i tak korzystalo z ustawien domyslnych.

 

Rozumiem, ze rozwiazaniem byloby pilnowanie sie i nie odswierzanie z Subiektem do momentu az wszystkie faktury dla paczek recznie zostana wystawione?

Choc dla mie to jest blad, Sello nie koszta z aktualnych danych w transakcjach przy tworzeniu ZK.

 

Pozdrawiam

Link to postu

2. Jest tam ustawiona usługa jednorazowa czy wybrany jest usługa z kartoteki Subiekta?

 

Rozumiem, że wcześniej na początku nie są tworzone automatycznie ZK? ZK powinny się aktualizować przy synchronizacji z Subiektem po wykonaniu jakiejkolwiek zmiany wpływającej na wartość transakcji. Idąc dalej, jeśli tworzony jest dokument końcowy, to:

- jeśli nie ma ZK, dokument utworzy się na aktualną wartość transakcji

- jeśli jest ZK, zostanie ono zaktualizowane, po czym utworzony zostanie dokument końcowy również z nowymi wartościami

 

Sprawdziliśmy to teraz i jest dokładnie tak jak napisałem.

 

Link to postu

Ad2. Jest wybrana usuluga z kartoteki Subiekta.

 

Dla nowych transakci (stan z gwiazda)nie towrza sie ZK podczas synchronizaci (co chyba jest normalne)

Gdy ingeruje w nowa trasakcje (korygowanie z danymi z forularza pozakupowego) zamykam ja i tworze paczke. Tu jeszcze nie synchronizuje z Subiektem wiec nadal ZK nie ma.

Dopiero gdy mam wszystkie nowe transakcje w paczkach synchronizuje z Subiektem i na tym etapie powstaja ZK - niestety w tym miejscu Sello koszt wysylki dodaje domyslny z ustawien a nie ten ktory byl w transakcji.

Co za tym idzie tworzac fakture trzeba ja w FZ Subiekta korygowac recznie.

 

Czy mozecie jeszcze raz przesledzic te warianty przy tworzeniu faktur z pozycji Modul Paczki/Do wyslania/Transakcje/Dokument koncowy ?

 

Bede wdzieczny,

Dziekuje

Link to postu
niestety w tym miejscu Sello koszt wysylki dodaje domyslny z ustawien a nie ten ktory byl w transakcji.

Ale to jest fizycznie niemożliwe. Dokumenty tworzą się zawsze na podstawie tego co jest w transakcji w chwili tworzenia dokumentu. Dane domyślne są tylko po to aby było czym wypełnić transakcję w momencie jej tworzenia i wtedy, jeśli ZK zostanie utworzone to trafią do niej dane aktualne z transakcji, czyli domyślne. Ale nie są to dane domyślne, tylko ich kopia w transakcji.

 

Czy dane z formularza na pewno zostały przed utworzeniem dokumentu skopiowane do transakcji?

Link to postu

Formularze sa sprawdzane i przenoszone do transakcji w zakladce Formularze okna Transakcje. Chyba w jakis szczegolny sposob nie trzeba ich zatwierdzac aby zakladka Podstawowe sie uaktualnila?

 

Prosilbym wykonac nastepujacy przypadek:

Utworzyc paczke z nowopowstalej transakcji, i bez synchronizacji z subiektem w module paczki dla nowo utworzonej transakcji kliknac Dokument koncowy ( w dolnej zakladce Transakcje). Dobrze by bylo powtorzyc czynnosc dla roznych kosztow wysylki.

 

Zakladam ze faktura sie nie utowrzy bo dana transakcje nie bedzie miala ZK, wiec wymagana bedzie synchronizacja. I tu sie zaczyna zabawa. Po wykonaniu tej synchronizacji koszty wysylki nie pokrywaja sie z tym co bylo w transakcji.

 

Co jest moze byc przyczyna takiej sytuacji?

 

PS: Prosze tez sprawdzic przypadek gdy dany towar ma stan zerowy w Sello gdyz w moim przypadku paczki sa tworzone gdy stany w sello sa zerowe i w Subiekcie rowniez. Dodaje je recznie pojedynczo PW dopiero po synchronizacji Sello z Subiektem gdy mam utowrzone wszystkie paczki.

Link to postu

Faktura się utworzy pomimo, że nie ma ZK.

 

Pytanie czy dokument końcowy jest tworzony przed czy po skopiowaniu danych z formularza? Jaka opcja jest wybierana przy tworzeniu dokumentu końcowego bez stanów - bo domyślnie Subiekt nie pozwoli zapisać takiego dokumentu.

 

Proszę najlepiej zarejestrować ten scenariusz za pomocą programu psr.exe (problem step recorder) dołączonego do systemu Windows i podesłać na sello@insert.com.pl z linkiem do tego wątku.

Link to postu

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Użytkownik forum
Odpowiedz...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...