Skocz do zawartości

Nowe miniaturki - zaczyna się

Polecane posty

Z racji iż nie lubię jak ktoś kradnie moje zdjęcia zgłosiłem dzisiaj naruszenie regulaminu. Pani przedstawiciel oczywiście nic nie możemy zrobić tylko poprosić sprzedawcę "który ukradł moje zdjęcia" o usunięcie wspomnianych zdjęć. Parę godzin później mail od opiekuna allegro:

 

a tak przy okazji to widzę, że więcej miniaturek ma Państwo login, będzie to trzeba niestety zmienić...

 

Pozdrawiam,

 

VIP Customer Service Team

Allegro

 

 

Da się obrócić kota ogonem ? Zagotowałem się.

 

 

 

EDIT:

 

kolejna odpowiedź

 

Tak ma Pan rację. Jeszcze pracujemy nad zabezpieczaniem zdjęć...

Może Pan zgłosić naruszenie zasad przez innych sprzedawców.

 

Mam zgłaszać innych którzy jak ja boją się złodziejstwa. Fajnie.

Link to postu

To ja wiem i zgłaszałem takie sugestie kilka miesięcy temu. Ale czy ktoś się tym przejmuje? Dostałem odpowiedz że 90% ukradzionych zdjęć jest kopiowana z serwera. Na takie argumenty nie podejmowałem tematu dalej. Teraz mam zdjęcia bez nazwy ale mam logo firmy w każdym zdjęciu plus rozmiar max 300px200 Do miniaturek starczy.

Link to postu

No ja tak wyrywkowo sobie przeglądnąłem allegro i znalazłem "firmę" która postanowiła wykorzystać moje zdjęcia.

 

W odpowiedzi dostałem:

 

"Że moje zdjęcia są ogólnodostępne w sieci i nie posiadają znaku wodnego"

 

ale zdjęcia tak czy inaczej usunęli tzn. ukradli komu innemu.

 

 

Teraz mam zdjęcia bez nazwy ale mam logo firmy w każdym zdjęciu plus rozmiar max 300px200 Do miniaturek starczy.

 

no ale tym sposobem łamiesz regulamin

Link to postu

Tak łamie świadomie regulamin dlatego że czuje że ktoś mnie oszukuje i to jawnie. Ja poświęcam wiele godzin na tworzenie oferty a ktoś inny kopiuje to w 30sekund. No nie mogę się z tym zgodzić. Mam jakąś alternatywę w głowie ale nie publicznie. Być może allegro ma swoje macki i na tym forum.

 

Byłem kiedyś na spotkaniu sprzedawców allegro w Poznaniu. Jakie to były czasy. Teraz nie są w stanie ogarnąć krytyki. To chyba 2008r. Ile się zmieniło. Teraz tylko czekać jak zostaniemy wyrolowani. Oficjalny sklep allegro pokazuje dobitnie jak krok po kroku wyszukują hity sprzedaży po czym robią własny import i sprzedaż bez opłat. Po co dzielić się z kimś obcym.

Link to postu

Tak łamie świadomie regulamin dlatego że czuje że ktoś mnie oszukuje i to jawnie. Ja poświęcam wiele godzin na tworzenie oferty a ktoś inny kopiuje to w 30sekund. No nie mogę się z tym zgodzić. Mam jakąś alternatywę w głowie ale nie publicznie. Być może allegro ma swoje macki i na tym forum.

 

Byłem kiedyś na spotkaniu sprzedawców allegro w Poznaniu. Jakie to były czasy. Teraz nie są w stanie ogarnąć krytyki. To chyba 2008r. Ile się zmieniło. Teraz tylko czekać jak zostaniemy wyrolowani. Oficjalny sklep allegro pokazuje dobitnie jak krok po kroku wyszukują hity sprzedaży po czym robią własny import i sprzedaż bez opłat. Po co dzielić się z kimś obcym.

 

Tak właśnie wiele lat temu detaliści płakali, że hurtownicy zabierają Allegro i że nic już nie da się sprzedaćw detalu. Potem hurtownicy płakali, że Allegro zabierają im producenci, i że hurtownicy też już nic nie mogą sprzedać. Dziś no cóż na Allegro sprzedaje Allegro. Fakt, ciężko konkurować w sytuacji, gdy Allegro używa promocji ze wszystkimi parametrami (chyba 29 zł netto - nie wiem bo nigdy na tak drogą promocję nie było mnie stać). Ostatnio kupowałem towar i widziałem ofertę z Allegro w tak niskiej cenie przy promocjach na maksa (pogrubienie, wyróżnienie, podświetlenie), że konkurencja z nimi byłaby dokładaniem do biznesu...

 

Ostatnio też kupiłem książkę (sic!) UPS przywiózł mi ją za mniej jak 5zł... Ja nie mam pomysłu na funkcjonowanie w takich warunkach.

 

EDITED:

 

Przy czym nie ma jeszcze istotnego udziału w sprzedaży produktów z dotowaną Państwowo wysyłką: "China Registered Mail" (chiński polecony) oraz bez 23% VAT - czyli tańsze o 23% VATu z darmową przesyłką - ALIESPRESS. To, że wykończą polską szarą strefę to mi nie żal, ale szkoda miejsc pracy u przedsiębiorców.

Link to postu

No to mamy nowe plany. Teraz do przyszłego roku mamy zmienić także opisy bez zdjęć z logo. Fajnie ?

 

https://dlasprzedajacych.allegro.pl/zdjecia-nowe-zasady-i-porady/artykul/zdjecia-w-galerii-i-w-opisie-171

 

 

EDIT:

 

Najważniejsze z nich to:

- opis przedmiotu oddzielimy od warunków oferty

- nie będzie można korzystać z HTML

- wprowadzimy standard dla wszystkich zdjęć

- przygotujemy więcej, lepszych parametrów, które pozwolą rzetelnie opisać przedmiot i      ułatwią znalezienie oferty.

Link to postu

Nie no ale gdzie to jest napisane?

 

tu:

 

https://dlasprzedajacych.allegro.pl/nowy-opis-oferty/artykul/nowy-opis-oferty-151

 

Opisy stworzysz w nowym edytorze. Nie skorzystasz już z obecnych szablonów html.

 

 

Dzięki, a masz już ten nowy formularz dodawania ofert? Ja go nie mogę znaleźć, może nie biorę udziału w jakimś programie testowania nowości, czy co?

Link to postu

To czym poza ceną będziesz w stanie konkurować ?

 

Masz rację - to koniec promowania Sklepów jako tzw. "marki własnej" poprzez Allegro.

 

 

 

 

No ale oprócz tego masz treść, są fotki, myślałem, że to będzie tak wycięte w pień jak na Amazonie. Są pogrubienia, powiększenia czcionki, akapity, można też zamieścić copywrighterski tekst - to dla mnie najważniejsze nie wygląda jakoś jakby to miało być clear-textem, zobaczymy jak to będzie w praktyce działać, no i po miniaturkach raczej spodziewam się co chwila natychmiastwoej zmiany koncepcji z ich strony.

 

Przypomina mi trochę układ ze Sklep Allegro na Allegro. Zaraz sobie go dokładnie obejrzę, może będą jakieś analogie.

 

https://dlasprzedajacych.allegro.pl/img/example-item.png

example-item.thumb.png.9b80a8e94ee2690d39dae004265f10d9.png

Link to postu

To czym poza ceną będziesz w stanie konkurować ?

 

Uważasz, że logiem i napisami na zdjęciach przyciągasz do siebie klientów ?

 

Dla mnie cena nie jest istotna, czasami wolę dopłacić ale mieć pewność, że moje zamówienie zostanie rzetelnie przygotowanie i szybko dostarczone.

 

Dla mnie (kupującego), najważniejsza jest ocena sprzedawcy, przejrzystość oferty i dopiero cena.

 

Ja tylko czekam, aż allegro zajmie się formami dostawy i zlikwiduje całkowicie możliwość wysyłki listami zwykłymi (nierejestrowanymi).

 

Wczoraj dowiedziałem się, że Poczta Polska zlikwidowała możliwość reklamowania przesyłek nierejestrowanych, ba nawet nie wiedziałem, że można było to coś reklamować i odzyskiwać kasę.

 

 

Link to postu

Uważam że logo powodowało że klient w dużej ilości ofert był w stanie mnie wyszukać po miniaturce i ofertach które tworzymy. Teraz każdy z ulicy będzie bezkarny bo bierze sobie takie zdjęcie i wrzuca do swojej oferty. Poza tym allegro ze swoją bazą magazynową pod Warszawą czeka tylko na Twoje TOP10 w sprzedaży i samo będzie za chwilę to sprzedawać.

 

 

Podsumowując jest to nie uczciwa praktyka.

Link to postu

Uważam że logo powodowało że klient w dużej ilości ofert był w stanie mnie wyszukać po miniaturce i ofertach które tworzymy. Teraz każdy z ulicy będzie bezkarny bo bierze sobie takie zdjęcie i wrzuca do swojej oferty.

 

Ja też tak uważam, cóż idą zmiany trzeba się dostosować. Można wrzucać instrukcje obsługi, filmiki, może tutaj będzie jakieś pole do popisu.

 

Instrukcje obsługi to spokojnie producenci będą mogli logo swoje umieścić, oczywiście nie będzie już to takie widoczne jak dotychczas.

Link to postu

A dla mnie najważniejsze to:

1. Nie umieszczaj logo sprzedającego na żadnym zdjęciu! Czyli orobię się jak głupi, a ktoś zapierdzieli wszystkie moje super zdjęcia. Miniaturkę jeszcze tolerowałem ale na wszystkie zdjęcia nie zgodzę się!

2. Czekam, aż w parametrach specyficznych dodadzą obowiązkowy parametr "kod EAN" i wtedy to już leżymy bo następnym etapem będzie ich automatyczne grupowanie.

Link to postu

...teraz zapłacisz kolejne dukaty dla allegro żeby się promować na górze listy

 

no jeżeli allegro wprowadzi opcję promowania

 

- opcja własne logo na miniaturce 14zł ;)

 

to może bym się skusił ;) , a tak naprawdę na promowanie mamy określony budżet i jego się trzymamy.

 

...Czekam, aż w parametrach specyficznych dodadzą obowiązkowy parametr "kod EAN" i wtedy to już leżymy bo następnym etapem będzie ich automatyczne grupowanie.

 

w ebay to już jest (chyba) obowiązkowe, ale tak czy inaczej należy się tego spodziewać również na allegro.

Link to postu

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Użytkownik forum
Odpowiedz...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...