Skocz do zawartości

Nowy szablon na Allegro - koniec Allegro

Polecane posty

Witam.

 

Tyle ciśnienia podniosło Allegro jesienią o zmianie miniaturek i ich ujednoliceniu, a to pikuś pikusiów :)

Teraz wszyscy będziemy mieli taki sam szablon i wygląd aukcji.

Takie same czcionki, układ i zdjęcia wysyłane na serwer Allegro.

ŻADNEGO HTML :)

Haha, ja już się nie ciśnieniuję, po prostu uśmiecham.

 

Rozumiem, że dla amatorów kiczu i manipulatorów to prawidłowy koniec, a dla ich klientów dobra zmiana.

Ale tak się składa, że miałem miniaturki na najwyższym poziomie, tak samo szablon, z własnym menu do wszystkich kategorii asortymentu, z panelami informacyjnymi (co aktywnie mogłem np coś ogłaszać), YT, FB, menu ze stronami informacyjnymi, o rozbudowanym UltraPanelu nie wspominając, itd itd. Max promowanie sklepu internetowego zgodnie z regulaminem Allegro.

Z konkurencją bawiłem się tym sposobem.

 

No, ale teraz trzeba środki przełożyć na marketing i reklamę poza Allegro, zostawiając dla Allegro ochłapy. A co będzie później zobaczymy. Wygrywają Ci, co są zawsze o krok przed konkurencją.

 

To już nie są zmiany na Allegro, to koniec Allegro, koniec pewnej epoki.

Link to postu

Zgadza się. Takie szablony też trochę kosztowały niektórych.

Ja mogę dodać, że teraz bez miniaturek z logo porządnego sklepu to ciężko w ogóle znaleźć na Allegro tzw. "dobry sklep". Do tej pory można było umieszczać swoje logo na miniaturkach i nie było najmniejszego problemu kupić towar w dobrym sklepie oraz szybko go znaleźć.

 

Kij ma dwa końce. Allegro też miało zysk z tego, że my promowaliśmy się u nich w taki sposób. Dodatkowo jak będą naciskać aby sprzedawać tylko przez ich portal, to ...

 

 

 

 

... zobaczymy w jakim to pójdzie kierunku ja wieszczę w perspektywie 4-5 lat wysyp niezależnych Sklepów poza Allegro, bo przecież przez ten "haracz" jaki im płacimy ciężko będzie się utrzymać z samego Allegro.

Link to postu

Ja mogę dodać, że teraz bez miniaturek z logo porządnego sklepu to ciężko w ogóle znaleźć na Allegro tzw. "dobry sklep". Do tej pory można było umieszczać swoje logo na miniaturkach i nie było najmniejszego problemu kupić towar w dobrym sklepie oraz szybko go znaleźć.

 

Tu nie chodzi już o listę aukcji co nie wiadomo co to za firmy.

Na samych aukcjach nie będzie wiadomo co to za firma!! Jedyne co, to będzie malutki login i nazwa firmy co trzeba będzie rozwinąć. Haha

 

No, przypuszczam że na początku opisów zawsze będzie np takie coś:

 

X-KOM_PL SERDECZNIE ZAPRASZA

 

:) :)

 

Sie zobaczy co ludziska wymyślą :)

Link to postu

no to teraz jeszcze lepsze, (mail pochodzi z 1 marca br.)

 

Przygotowaliśmy dla Ciebie nową opcję, dzięki której możesz śledzić wybrane oferty w Allegro - Obserwowane wyszukiwania. Tym samym 30 marca wygasimy dotychczasowe powiadomienia o Nowych Ofertach oraz usuniemy zakładkę Ulubione, w której skład wchodzą: kategorie, sprzedający, kryteria wyszukiwania, kanały RSS.

 

Za pomocą Obserwowanych wyszukiwań dokładnie określisz, jakie oferty Cię interesują - do wyboru masz teraz takie parametry jak: rozmiar, cena, marka, lokalizacja, wysyłka gratis oraz wiele innych. Dzięki temu będziesz od nas otrzymywać powiadomienia lepiej dopasowane do Twoich wymagań.

 

Jeśli nadal chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych ofertach, ustaw je w prosty sposób: wyszukaj w Allegro to, co cię interesuje i kliknij Obserwuj wyszukiwanie, które znajdziesz nad listą ofert.

Link to postu

no to teraz jeszcze lepsze, (mail pochodzi z 1 marca br.)

 

Przygotowaliśmy dla Ciebie nową opcję, dzięki której możesz śledzić wybrane oferty w Allegro - Obserwowane wyszukiwania. Tym samym 30 marca wygasimy dotychczasowe powiadomienia o Nowych Ofertach oraz usuniemy zakładkę Ulubione, w której skład wchodzą: kategorie, sprzedający, kryteria wyszukiwania, kanały RSS.

 

Za pomocą Obserwowanych wyszukiwań dokładnie określisz, jakie oferty Cię interesują - do wyboru masz teraz takie parametry jak: rozmiar, cena, marka, lokalizacja, wysyłka gratis oraz wiele innych. Dzięki temu będziesz od nas otrzymywać powiadomienia lepiej dopasowane do Twoich wymagań.

 

Jeśli nadal chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych ofertach, ustaw je w prosty sposób: wyszukaj w Allegro to, co cię interesuje i kliknij Obserwuj wyszukiwanie, które znajdziesz nad listą ofert.

 

 

 

dostałem tą wiadomość. Nie będzie już można obserwować ofert jednego sprzedawcy, tylko i wyłącznie listę ofert na podstawie wyszukiwania. Kolejny krok na odciągnięcie kupujących od konkretnego sprzedawcy i uświadomienie go, że kupuje u allegro a nie np u mnie. Pogodziłem się z kierunkiem tego serwisu.

 

 

P.S. Dziś sprzedałem swój pierwszy przedmiot na ebay, mam nadzieję, że to "zwiastun wiosny" :)

Link to postu

Przeczytajcie sobie co wygaduje prezes Allegro sprzed 3 tyg :)

http://www.forbes.pl/przemyslaw-budkowski-prezes-allegro-wywiad,artykuly,211220,1,1.html

 

A najlepsze są komentarze do artykułu, całkiem rozsądne.

To koniec epoki Allegro, teraz (np na koniec 2018) będzie się kupować nie NA Allegro, a W Allegro, albo U Allegro.

 

No i fajnie, już widzę wzrost udziału innych platform aukcyjnych, bo bez bezpośredniej konkurencji rynek dziczeje :)

 

Link to postu

Przeczytajcie sobie co wygaduje prezes Allegro sprzed 3 tyg :)

http://www.forbes.pl/przemyslaw-budkowski-prezes-allegro-wywiad,artykuly,211220,1,1.html

 

A najlepsze są komentarze do artykułu, całkiem rozsądne.

To koniec epoki Allegro, teraz (np na koniec 2018) będzie się kupować nie NA Allegro, a W Allegro, albo U Allegro.

 

No i fajnie, już widzę wzrost udziału innych platform aukcyjnych, bo bez bezpośredniej konkurencji rynek dziczeje :)

 

 

Ta mina mówi wszystko

636232890297805450.jpg

 

I artykuł powiązany o Paczkomatach

http://www.forbes.pl/integer-akcjonariusze-mniejszosciowi-kontra-advent-wezwanie-na-akcje,artykuly,211579,1,1.html

Link to postu

636232890297805450.jpg

 

Co za koleś ;D ;D ;D - pewnie przepasa się czerwoną szarfą.

 

Ale z jednym się zgodzę, moim zdaniem E-Bay stąd się zmył, bo nie oferował w tamtym czasie usług wystarczającej jakości np wystarczającej ochrony kupujących. Szczerze to pamiętam, że świadomie nie kupowałem w tamtym czasie na EBay bo nie wiedziałem, nawet czy mają coś takiego jak POK. Ale ja z tym Allegro też nie byłbym taki pewny siebie, swego czasu nikt nie pomyślał nawet aby mieć konto na Fejsie, każdy chciał mieć Naszą Klasę, a tu proszę portal NK wart jest dziś niewiele - w bezpośrednim starciu z FB nie dał rady.

Link to postu

I artykuł powiązany o Paczkomatach

 

Co do InPostu.

 

Paczkomaty są OK!

 

Nigdy nie korzystajcie z wysyłek kurierskich ZA POBRANIEM InPost.

Mam dobre źródła. Nie wchodźcie w te usługi.

Mam na myśli np min 100 wysyłek kurierskich miesięcznie za pobraniem InPost.

Możecie się później nie doczekać zwrotów w ogóle, lub walczyć miesiącami o zwrot należności np 50 tyś.

 

InPost kurier działa na dumpingowych cenach usług. Żadna firma kurierska oferująca minimum standard usługi, nie jest w stanie zagwarantować go w cenie, co oferuje InPost kurier.

 

Oczywiście są różne strategie marketingowe itd, aby wejść na rynek i wygryźć jakiś kawałek tortu.

 

Ale nie w przypadku InPost.

Kurier InPost może się zwinąć bardzo szybko, jak listy (wygrali przetarg urzędowy, nie udało się odnowić i zbankrutowali). Stąd wycofanie listów poleconych z Allegro (wiedziałem o tym rok wcześniej)

 

InPost to usługi, każde usługi to rożne spółki, itd, etc.

 

Link to postu

I artykuł powiązany o Paczkomatach

 

Co do InPostu.

 

Paczkomaty są OK!

 

Nigdy nie korzystajcie z wysyłek kurierskich ZA POBRANIEM InPost.

Mam dobre źródła. Nie wchodźcie w te usługi.

Mam na myśli np min 100 wysyłek kurierskich miesięcznie za pobraniem InPost.

Możecie się później nie doczekać zwrotów w ogóle, lub walczyć miesiącami o zwrot należności np 50 tyś.

 

InPost kurier działa na dumpingowych cenach usług. Żadna firma kurierska oferująca minimum standard usługi, nie jest w stanie zagwarantować go w cenie, co oferuje InPost kurier.

 

Oczywiście są różne strategie marketingowe itd, aby wejść na rynek i wygryźć jakiś kawałek tortu.

 

Ale nie w przypadku InPost.

Kurier InPost może się zwinąć bardzo szybko, jak listy (wygrali przetarg urzędowy, nie udało się odnowić i zbankrutowali). Stąd wycofanie listów poleconych z Allegro (wiedziałem o tym rok wcześniej)

 

InPost to usługi, każde usługi to rożne spółki, itd, etc.

 

 

 

Ale tam DPD chyba jeszcze tańszy jest?

Link to postu

 

Kurier InPost może się zwinąć bardzo szybko, jak listy (wygrali przetarg urzędowy, nie udało się odnowić i zbankrutowali). Stąd wycofanie listów poleconych z Allegro (wiedziałem o tym rok wcześniej)

 

 

 

 

InPost wycofał polecone z Allegro z innego powodu.

Po prostu płacili 5gr za obsługę listu przez POK, przez co żaden POK nie chciał ich przyjmować.

U mnie w dość dużym mieście był wówczas w mojej okolicy 1 POK przyjmujący polecone, na chyba 15 dookoła, które nie przyjmowały (mimo oznaczenia na mapce InPostu, że przyjmują - pewnie celowy chwyt marketingowy).

W końcu, ten jeden też przestał przyjmować. A ile się nasłuchałem narzekań od tego POK na InPost, to inna sprawa  :D

Link to postu

Ale tam DPD chyba jeszcze tańszy jest?

 

No ja mam DPD za pobraniem 17 netto (całość) 50/50/50 30 kg.

Ogólnie nie korzystam z DPD.

Uznaje tylko UPS, ewentualnie DHL (jak sobie klient życzy)

(DHL za pobraniem w ww. wymiarach mam 14 netto)

Mówimy za pobraniem i "całość"

 

InPost Allegro kurier za pobraniem daje 12,75 zł netto

Tak?

Link to postu

Ale tam DPD chyba jeszcze tańszy jest?

 

No ja mam DPD za pobraniem 17 netto (całość) 50/50/50 30 kg.

Ogólnie nie korzystam z DPD.

Uznaje tylko UPS, ewentualnie DHL (jak sobie klient życzy)

(DHL za pobraniem w ww. wymiarach mam 14 netto)

Mówimy za pobraniem i "całość"

 

InPost Allegro kurier za pobraniem daje 12,75 zł netto

Tak?

 

 

Nie pamiętam cen, ale obecnie mogę polecić PWR oraz DPD, ew Paczkomaty.

Link to postu

A w ogóle tak będzie wyglądać aukcja Allegro u wszystkich tak samo

(ale to już chyba wiecie)

https://zapodaj.net/4359427fdbbd3.png.html

Gdzie jest marka handlowa?

haha

 

O fajnie - najnowszy EAN 3453456345345  ;D ;D ;D

 

Już niedługo tak się będą w telewizji reklamować:

 

Najnowszy EAN 234534534534 już za 9,99

a w pakiecie EAN 23423423 i EAN 345345345 z 16GB RAM i procesorem Dualcore za 999,99

 

ehhh

Link to postu

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Użytkownik forum
Odpowiedz...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...