Skocz do zawartości

Synchronizacja z firmą kurierską - pocztą - inpost etc

Polecane posty

Witam,

bardzo proszę o pomoc w znalezieniu odpowiedzi na pytanie która firma transportowa jest najlepsza w kwestii cenowej i połączenia pobierania danych z Sello do obsługi i wysyłki przesyłek?

 

Przede wszystkim z którą firmą mogę połączyc się by automatycznie pobierało dane paczek z Sello - np. aktualnie sprawdzałam Inpost Manager Paczek - i by nadac paczki muszę kazdą jedną wprowadzic osobno, czyli kopiowac adresy itd itp, jest mozliwośc wprowadzenia pliku txt i csv tylko jak takowy wygenerowac z Sello?

 

Bardzo proszę o wsparcie - mam bardzo duza ilośc przesyłek do wysłania i nie chcę siedziec nad tym godzinami :)

 

Pozdrawiam,

Agnieszka

Link to postu

Witam,

bardzo proszę o pomoc w znalezieniu odpowiedzi na pytanie która firma transportowa jest najlepsza w kwestii cenowej i połączenia pobierania danych z Sello do obsługi i wysyłki przesyłek?

 

Przede wszystkim z którą firmą mogę połączyc się by automatycznie pobierało dane paczek z Sello - np. aktualnie sprawdzałam Inpost Manager Paczek - i by nadac paczki muszę kazdą jedną wprowadzic osobno, czyli kopiowac adresy itd itp, jest mozliwośc wprowadzenia pliku txt i csv tylko jak takowy wygenerowac z Sello?

 

Bardzo proszę o wsparcie - mam bardzo duza ilośc przesyłek do wysłania i nie chcę siedziec nad tym godzinami :)

 

Pozdrawiam,

Agnieszka

 

 

 

Ile paczek dziennie ?

Link to postu

Docelowo byłaby to wysyłka około 100 przesyłek raz w tygodniu (prowadzę sprzedaz z zagranicy, wysyłam przesyłki do Polski z danego tygodnia, po czym są rozsyłane indywidualnie do Klientów).

 

Siedzę juz od dwóch godzin nad tym tematem i juz mam dośc - przede wszystkim chciałabym wiedziec jak eksportowac dane do programu zewnętrznego - w prosty, zrozumiały sposób, bo nie znam się na programowaniu itp.

 

Na przykładzie Inpostu - mam tam mozliwosc wrzucenia pluk txt lub csv, ale w sello tworzy mi jakiś plik xml, który otwiera się w notatniku i jest z nim pełno bałaganu, i tez nie działa w Inposcie - takze czy jest w ogóle mozliwosc stworzenia pliku z bazy paczek gotowych do wysyłki w Sello w postaci pliku txt lub csv w formacie zawierajacym dane (info z strony Inpost):

 

e-mail;telefon;rozmiar;paczkomat;numer_referencyjny;ubezpieczenie;za_pobraniem;imie_i_nazwisko;ulica;kod_pocztowy;miejscowosc;typ_przesylki

 

Link to postu

Jeśli nie znasz się na programowaniu, to nie będzie tanio. Masz w takim razie do dyspozycji automat dla:

Inpost, oraz K-EX, wejdź w:

Administracja ---> Wysyłka towarów ---> Popraw ---> Synchronizacja z zewnętrznym serwisem.

 

 

 

Jeszcze ten K-Ex to nie jest wybitnie drogi, ale nie wiem.

 

Ew jeśli jesteś w stanie zrobić sobie transformaty (zaprogramować) to możesz korzystać z dowolnego kuriera.

 

 

Szczerze? 100 paczek na tydzień możesz też ręcznie objechać, niewiele więcej roboty będzie, a nie musisz nic programować.

 

 

Jak chcesz mieć tanio, to ręcznie Sendit. Nie ma opcji na automatyzację Paczkomatów z Senditem i znakomita większość z nas jedzie go ręcznie ;D ;D ;D

Link to postu

Serdecznie dziękuję za udzielenie informacji.

 

Zainstalowałam program smartpaczka, lecz niestety nie łączy mi z Sello.

Mozliwe, ze mam zle wpisane dane w ustawieniach:

'Podaj dane dostępowe do bazy Sello'

 

i są tam opcje do uzupełnienia:

 

Serwer: localhost\InsertGT

Autentykacja: Windows

Uzytkownik, Hasło, Baza - moje dane

Link to postu

Serdecznie dziękuję za udzielenie informacji.

 

Zainstalowałam program smartpaczka, lecz niestety nie łączy mi z Sello.

Mozliwe, ze mam zle wpisane dane w ustawieniach:

'Podaj dane dostępowe do bazy Sello'

 

i są tam opcje do uzupełnienia:

 

Serwer: localhost\InsertGT

Autentykacja: Windows

Uzytkownik, Hasło, Baza - moje dane

 

Nie wiem nic o Smartpaczce, ale jeżeli wpisujesz użytkownika i hasło, wówczas autentykacja windows musi być wyłączona.

Link to postu

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Użytkownik forum
Odpowiedz...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...