Skocz do zawartości

zdjęcia w allegro

Polecane posty

Hehe Proszę bardzo.

Ja jestem początkującym, ale w tym wątku znajdziesz wszystko co potrzebne, Mogę dodać, że jak masz kupić telefon Siajsunga, albo "Japko" za 5000zł to ja bym kupił tanią używaną lustrzankę i dobry obiektyw, myślę, że większość userów będzie tego samego zdania. Możemy kontynuować w podanym wyżej wątku  ;D ;D

Link to postu

ok, jeden z lepszych fotografów w moim rejonie stwierdził że jaki czas temu (kilka lat wstecz) kupił aparat za kupę kasy mówił o 100tyś/zł trochę dużo...

I że jak teraz porównuje zdjęcia wykonane nowymi komórkami a tym aparatem to nie ma żadnej różnicy. Podejrzewam że największą różnice idzie zauważyć przy szczegółach jak są miniaturki allegro.

Link to postu

No nie wiem, może posłużył się przesadą, aby przedstawić jakąś myśl. Nie wiem. Ja mam markowego bezlusterkowca za 1000zł i na prawdę wiele osób mi powiedziało, że robi foty bardzo dobre na poziomie podstawowych lustrzanek. Telefonu bym na pewno nie używał (bo szkoda ;) ), ale jeśli masz bardzo ochotę, to możesz spróbować. Daj nam znać w temacie j/w jakie efekty.

Link to postu

ok, jeden z lepszych fotografów w moim rejonie stwierdził że jaki czas temu (kilka lat wstecz) kupił aparat za kupę kasy mówił o 100tyś/zł trochę dużo...

I że jak teraz porównuje zdjęcia wykonane nowymi komórkami a tym aparatem to nie ma żadnej różnicy. Podejrzewam że największą różnice idzie zauważyć przy szczegółach jak są miniaturki allegro.

 

To bym omijał tego "fotografa" :)

 

Jak szukacie czegoś dobrego to zainwestujcie w Sony A6500 albo poszukajcie Nexa 5  zaok. 600 zł można mieć, świetny obrazek daje nawet na kicie. Jak komuś mało to wystarczy dokupić przejściówkę na MD i poszukać jakiegoś obiektywu w miarę normalnego manualnego. Przy przysłonie f/9 lub więcej nie ma co kombinować z ostrością - wszystko będzie ostre po prostu ;D

Link to postu

Za 4tyś to już można kupić coś lepszego (lustro + dedyk obiektyw). Tylko po co... My mamy najtańszą lustrzankę z olympusa za 1,6tyś zł. Najważniejszy i tak pozostanie operator. Sporo wody upłynęło w kranie zanim doszliśmy do wprawy z robieniem zdjęć. Wszystko robisz na manualu, czasy, przesłony, balans bieli, kolory, raw, jpeg, itp. Naprawdę sporo tego do ustawiania. Do tego dobrać oświetlenia.

Na początku na pewno nie warto inwestować w sprzęt bo i tak nie wykorzystasz jego możliwości.

Link to postu

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Użytkownik forum
Odpowiedz...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...