Skocz do zawartości

Cena paczkomatów w górę

Polecane posty

Dzisiaj nasz opiekun z Inpostu poinformował nas o podwyżkach...

 

Jeśli podpiszemy aneks w ciągu 7 dni to "tylko o 0,72 zł netto a jeśli po tym czasie to 1 zł netto :)

Allegro ma umowę podpisaną do połowy przyszłego roku i usługi związane z allegro nie zmienią się.

 

 

Ktoś wie jaki okres wypowiedzenia jest w umowach z inpostem ?

Link to postu

Mnie ponad rok temu handlowiec namawiał na podpisanie niekorzystnej umowy m.in. tłumacząc koniec systemu prepaid. Podziękowałem i zastrzegłem, że jeżeli ceny podskoczą powyżej 8,50 (brutto) za gabaryt A to podziękuję za paczkomaty gdyż cena nie będzie atrakcyjna względem innych moich form dostaw takich jak odbiór w punkcie Poczty Polskiej (w skład której wchodzą Stacja z Paczką i Paczka w Ruchu).

 

Póki co cena nie podskoczyła, a ja w miesiącu wyślę kilka, kilkanaście paczkomatów  ;D

Link to postu

Mnie ponad rok temu handlowiec namawiał na podpisanie niekorzystnej umowy m.in. tłumacząc koniec systemu prepaid. Podziękowałem i zastrzegłem, że jeżeli ceny podskoczą powyżej 8,50 (brutto) za gabaryt A to podziękuję za paczkomaty gdyż cena nie będzie atrakcyjna względem innych moich form dostaw takich jak odbiór w punkcie Poczty Polskiej (w skład której wchodzą Stacja z Paczką i Paczka w Ruchu).

 

Póki co cena nie podskoczyła, a ja w miesiącu wyślę kilka, kilkanaście paczkomatów  ;D

Generalnie sprawa działa inaczej. Jak złapią "jelenia" to wcisną mu nową umowę z nowymi stawkami ale nie wszysci się dają. Są związani umową z allegro i nie mogą zaproponować Ci niższej ceny niż Allegro paczkomaty. Dlatego u nas przy podpisywaniu zaproponowali 8,70 za wszystkie gabaryty.

Link to postu

Sądzicie, że są w stanie podnieść cenę za Paczkomat?

 

PWR jest znacznie taniej, kurierzy też zaraz się zaczynają 4 złote "wyżej" DHL wieczór od 12 zł cośtam, zaś DPD Pickup od 9,99zł brutto. Jest Orlen i Kurier48 też nie wiele drożej. Trochę ciasno od tych ofert niskocenowych.

 

Co prawda jest pewna sympatia dla Paczkomatów wśród Klientów, ale czy podwyżka ceny dalej tę sympatię utrzyma? Są też inne oferty ...

Link to postu

Sądzicie, że są w stanie podnieść cenę za Paczkomat?

 

PWR jest znacznie taniej, kurierzy też zaraz się zaczynają 4 złote "wyżej" DHL wieczór od 12 zł cośtam, zaś DPD Pickup od 9,99zł brutto. Jest Orlen i Kurier48 też nie wiele drożej. Trochę ciasno od tych ofert niskocenowych.

 

Co prawda jest pewna sympatia dla Paczkomatów wśród Klientów, ale czy podwyżka ceny dalej tę sympatię utrzyma? Są też inne oferty ...

 

 

To prawda, że jest ciasno.

Ale prawda jest też taka, że jak jeden popuści, to reszta szybko podgoni.

Teraz to InPost najbardziej ciśnie ceny, więc z chęcią każdy by je podniósł, jeżeli InPost by je podniósł.

 

A paczkomaty mają jednak więcej zalet niż punkty odbioru.

W punkcie odbioru trwa to zawsze o wiele dłużej.

Najpierw trzeba odstać swoje w kolejce w danym sklepie czy stacji.

Potem trzeba powiedzieć co się chce, podać dane i dowód.

Potem pan idzie szukać.

Potem trzeba podpisać.....

 

W paczkomacie jest 4-5x szybciej.

 

No i paczkomatów jest więcej niż punktów odbioru, więc zwykle łatwiej jest znaleźć coś bardziej po drodze.

Link to postu

A czytaliście statystyki allegro? 4 na 10 rezygnuje z kuriera bo jezdzą w dzień :)

Dlatego nawet jeśli paczkomat kosztował bedzie 10-11zł kienci go wybiorą bo są wygodne, całodobowe.

 

No u mnie Paczkomaty podgryzają kurierów.

W sumie racja @ Ks. Robak Paczkomaty nie mają chyba konkurancji o dokładnie takim samym profilu działania, faktycznie przewoźnicy też chętnie podniosą ceny, jeśli "duży" inny przewoźnik podniesie.

 

Jako argument za podniesieniem cen mogę też dodać, że tak jak Allegro ich kupiła jakaś grupa inwestycyjna i zwyczajnie będzie chciała wycisnąć swoje spowrotem, więc tak jak Allegro pewnie pójdą tą samą drogą Paczkomaty jednak. Stawiam więc na podwyżki, ale nie jakieś duże i nagłe. W perspektywie roku sądzę.

Link to postu

 

 

Jako argument za podniesieniem cen mogę też dodać, że tak jak Allegro ich kupiła jakaś grupa inwestycyjna i zwyczajnie będzie chciała wycisnąć swoje spowrotem, więc tak jak Allegro pewnie pójdą tą samą drogą Paczkomaty jednak. Stawiam więc na podwyżki, ale nie jakieś duże i nagłe. W perspektywie roku sądzę.

 

 

Tak, jest.

InPost został sprzedany, bo nie był rentowny.

A rentowność najłatwiej podnieść zwalniając ludzi i podnosząc ceny.

 

Ludzi chyba nie zwolnią, bo już od dawna kurierzy mają wielkie rejony.

Link to postu

 

 

Jako argument za podniesieniem cen mogę też dodać, że tak jak Allegro ich kupiła jakaś grupa inwestycyjna i zwyczajnie będzie chciała wycisnąć swoje spowrotem, więc tak jak Allegro pewnie pójdą tą samą drogą Paczkomaty jednak. Stawiam więc na podwyżki, ale nie jakieś duże i nagłe. W perspektywie roku sądzę.

 

 

Tak, jest.

InPost został sprzedany, bo nie był rentowny.

A rentowność najłatwiej podnieść zwalniając ludzi i podnosząc ceny.

 

Ludzi chyba nie zwolnią, bo już od dawna kurierzy mają wielkie rejony.

 

Myślę, że zdziwiłbyś się z tym nie zwalnianiem ludzi

Link to postu

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Użytkownik forum
Odpowiedz...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...