Skocz do zawartości

Zaokrąglanie VAT-u na fakturach

Polecane posty



Witam, 
W załączniku przykładowa faktura.
Chciałbym się dowiedzieć czy wystawienie faktury w takiej formie jest prawidłowe.
Towar mam wyceniony na 79.50 zł, klient kupił 2 sztuki - zapłacił mi równo 159 zł.
Przy wystawianiu paragonu suma się zgadza, jednak przy wystawianiu faktury program zaokrągla VAT zgodnie z ustawą i wychodzą groszowe różnice.
Przy ręcznym wpisaniu kwoty 79.50 Subiekt zaokrągla mi wartość brutto do 79,49, więc na fakturze mam towar sprzedany na łączną kwotę 158.99 zł.
Rozumiem, że program wylicza prawidłowo zgodnie z ustawą ale co z tym 1-2 gorszami różnicy?
Czy faktura jest wystawiona poprawnie i księgowość nie będzie miała z tym problemu?

 fakturaVAT2.thumb.png.81cf9ef09bee9e5f2e9a6f6f60c40cb4.png

 

Edytowane przez Zbigniew Bystry
Link to postu

Wystarczy w cenniku lub na dokumencie zmienić Sposób wyliczania z "od netto" na "od brutto" - wtedy nie powinno być tych różnic groszowych.

Obie formy wyliczania są dozwolone i poprawne, księgowość nie będzie miała problemu.

Cytat

 

Link to postu
9 minut temu, Łukasz W. napisał:

Wystarczy w cenniku lub na dokumencie zmienić Sposób wyliczania z "od netto" na "od brutto" - wtedy nie powinno być tych różnic groszowych.

Obie formy wyliczania są dozwolone i poprawne, księgowość nie będzie miała problemu.

 

 

Problem pojawi się wtedy , gdy chcemy zmienić stawkę podatku, np. z 23% na OO, wtedy program zostawi kwotę brutto a "podciągnie do góry" cenę netto.

Link to postu
×
×
  • Dodaj nową pozycję...