Skocz do zawartości

Faktura zakupu netto w euro vat w pln

Polecane posty

Witam

Jak można wprowadzić taką fakturę zakupu gdzie klient życzy sobie płatności netto w walucie euro na rachunek euro a vat w pln na rachunek PLN.

Generalnie problem sprowadza się do umieszczenia dwóch płatności odroczonych na FZ ( podobnie jak to ma miejsce dla Gotówki )

Przykład 

Faktura zakupu opiewa na 800 eur netto, kwota vat 774,36 pln.

Chciałbym aby powstały odpowiednio rorachunki na takie kwoty do zapłacanie za 14 dni czy można to jakoś ustawić ?

Myślałem że może na raty ale niestety tylko jedna waluta pozostaje

FZ.PNG

Link to postu
Dnia 11.04.2018 o 13:20, Adam Grzankowski napisał:

Jak można wprowadzić taką fakturę zakupu gdzie klient życzy sobie płatności netto w walucie euro na rachunek euro a vat w pln na rachunek PLN.

Nie trzeba nic ustawiać, program ma to w standardzie. Jeśli dokument jest wystawiony w euro to na zakładce VAT kwota i tak jest w PLN - tak samo na wydruku.

Dnia 11.04.2018 o 13:20, Adam Grzankowski napisał:

Generalnie problem sprowadza się do umieszczenia dwóch płatności odroczonych na FZ ( podobnie jak to ma miejsce dla Gotówki )

Przykład 

Faktura zakupu opiewa na 800 eur netto, kwota vat 774,36 pln.

Chciałbym aby powstały odpowiednio rorachunki na takie kwoty do zapłacanie za 14 dni czy można to jakoś ustawić ?

Niestety takich możliwości nie ma i póki co nie posiadamy w planach wprowadzenia takich możliwości. W wersji PRO można stworzyć własny wzorzec wydruku, który wyświetli odpowiednie dane.

Edytowane przez Jacek Magiera
Link to postu

Panie Jacku nie chodzi o wydruk. Chodzi o rozrachunki właśnie.

W InsERT GT można było chociaż poradzić sobie z problemem przez stworzenie przedpłat z poziomu faktury i rozliczenie , w NexoPro niestety nie widzę nawet takiej możliwości.

Na tę chwilę robię to na około tzn - robię sobie 2 raty w euro. Z tak powstałego rozrachunku ( 2 pozycje ) wybieram pozycję euro i realizuję dyspozcyją bankową przez rachunek euro na konto klienta w euro. Drugą pozoycje ( ta która ma być w PLN ) realizuję przez rachunek PLN na rachunek PLN klienta. Niestety musze uzgonić kurs na z faktury bo na dyspozycji pyrzjmuje domyślnie kurs właściwy dla dyspozcyji.

Jak Pan widzi sporo na około. 

Pozostaje mi mieć tylko nadzieję że może jednak się tym zajmiecie. Czekam cierpliwie podobnie jak na boankowość ING Online ( którą mamy obiecaną na czerwiec - odwołałem nawet urlop bo nie mogę się doczekać :-) )

Link to postu
×
×
  • Dodaj nową pozycję...