Skocz do zawartości

Portal Pracownika a RODO

Polecane posty

Dane dostępne w Portalu Pracownika przechowywane są w bazie danych w chmurze firmy Microsoft.
Komunikacja z serwisem chmurowym jest zabezpieczona protokołem HTTPS zapewniającym zarówno autentykację serwisu wymiany jak i poufność i integralność przesyłanych informacji.
Autoryzacja i autentykacja aktorów uzyskujących dostęp do danych jest realizowana za pośrednictwem protokołu OAuth2 w serwisie Moje Konto. Moje Konto pozwala także administratorowi z poziomu nexo przyznawać i odbierać danej osobie dostępu do danych, lub ich części w dowolnej chwili.

Dostęp do danych, poza ich adresatami ma tylko wąskie grono administratorów danych zatrudnionych w InsERT. Administratorzy nigdy też nie wykorzystują tego dostępu do czynności innych niż zapewnienie działania serwisu. I w związku z tym w maju Portal Pracownika zażąda podpisania (w formie elektronicznej) Umowy powierzenia przetwarzania danych osobowych. Powierzającym będzie oczywiście pracodawca a przyjmującym dane do przetwarzania będzie InsERT.

Link to postu
  • 1 miesiąc temu...

W najbliższych dniach udostępniona będzie wersja 20 InsERT nexo. Po jej zainstalowaniu i uruchomieniu przez nas mechanizmu podpisywania umów powierzenia (co mam nadzieję nastąpi najpóźniej 25 maja) przy próbie synchronizacji danych do Portalu Pracownika pojawi się monit o podpisanie (w formie elektronicznej) umowy powierzenia.

Link to postu
  • 2 tygodnie później...
Dnia 30.05.2018 o 12:06, Marzena N. napisał:

Czy opisana powyżej sytuacja już nastąpiła? Program zaktualizowałam do wersji 20.0.1, ale nic takiego jak opisuje Pan nie zauważyłam...

Na bieżąco dostarczamy umowy powierzenia danych dla usługi Portal pracownika w formie dokumentu do podpisania przez platformę DocuSign. Proszę o zweryfikowanie, czy otrzymali Państwo na firmowy adres e-mail wiadomość z dokumentem do podpisania.

Docelowo akceptacja regulaminu usługi Portal pracownika wraz z umową powierzenia danych będzie odbywać się z poziomu programu Gratyfikant nexo.

Link to postu
×
×
  • Dodaj nową pozycję...