Skocz do zawartości

Wysyłanie wiadomości

Polecane posty

  • 2 tygodnie później...

Dopisuje się z podobnym problemem

Pojawił się problem po wymianie serwera z systemem windows serwer 2003 na Windows serwer 2012 R2 

Parsowanie wiadomości.:
(null) (0x80040E21)

Sello na nowym serwerze odbiera i wysyła wiadomości wszystkie oprócz tych z allegro.

Na komputerze z windows 10 podłączonym do bazy tego serwera odbieranie i wysyłanie wiadomości działa normalnie.

w historycznych wątkach forum użytkownicy zgłaszali ten problem ale nigdzie nie znalazłem rozwiązania.

Proszę o pomoc

Link to postu

Niestety dziś pojawił się dokładnie ten sam błąd: IDispatch error #3375; -2147217617

Pracowałem na Sello 1.25 więc myślałem, że aktualizacja do 1.26 pomoże, niestety bez zmian).

Nie ma żadnej wiadomości z załącznikami lub długą listą odbiorców. W dodatku odbieranie wiadomości zdaje się działać bez problemu.

Dla testu usunąłem z Sello to konto pocztowe i dodałem je na nowo - bez zmian.

 

Edit - rozwiązaniem okazało się usunięcie z kolejki mailingu wszystkich wiadomości i utworzenie kolejki na nowo. Widocznie Sello z jakiegoś powodu utworzyło błędne wiadomości, których nie dawał rady wysłać.

Edytowane przez Paweł Łoboziak
Link to postu

Niestety zdaję sobie sprawę z tego. Ale skoro nie da się namierzyć przyczyny, to może warto ominąć problem w taki sposób, że Sello w momencie wykrycia błędu IDispatch usuwa każdy powodujący błąd e-mail i tworzy go na nowo (czyli to, co trzeba było zrobić ręcznie). Oczywiście wiem, że to nie priorytet, bo problem pewnie jest rzadki (i dobrze), ale gdzieś tam na końcu listy warto to dopisać, bo nie każdy wpadnie na usuwanie kolejki mailingu.

Link to postu

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Użytkownik forum
Odpowiedz...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...