Skocz do zawartości

[ROZWIĄZANO] Funkcja kopiuj-wklej (labolatorium), przenosi rabat dla niektórych pozycji mimo, że w parametrach zaznaczono - nie wklejaj - aby nie przenosiła

Polecane posty

Mimo, że w parametrach schowka mam ustawione aby rabat nie był kopiowany (nie wklejaj), dla niektórych pozycji rabat jest mimo to przenoszony i wklejany.

Nie znam klucza, sprawdziłem to na kilku zamówieniach ZK i mechanizm kopiowania zachowuje się różnie, np.: 
- czasem przenosi rabat tylko dla 1 pozycji z kilku które są na ZK (a każda pozycja zawiera rabat),
- czasem przenosi rabat dla 1 towaru + 1 usługi a dla innych pozycji które są na ZK nie przenosi (mimo, że też zawierają rabat), 
- czasem nie przenosi dla żadnej pozycji rabatu, mimo, że na ZK one rabat posiadają - zachowując się prawidłowo. 

Co mam dostarczyć, celem identyfikacji problemu?

 

Edytowane przez Użytkownik GT/NEXO
Link to postu

Jeżeli w parametrach wklejania pozycji jest wyłączone wklejanie rabatów to wartość ta jest całkowicie pomijana na pozycji i działają tutaj normalne mechanizmy dostępne w programie (promocje, domyślne rabaty w cenniku lub dla klienta). Prawdopodobnie ma Pan ustawione w cennikach domyślne rabaty, które wstawiają się przy wklejaniu pozycji. Można to szybko sprawdzić, dodając w tradycyjny sposób tą samą pozycję i sprawdzić, czy też pokaże rabat. 

Link to postu

Jest dokładnie tak jak Pan mówi.
Sądziłem, że nie wklejanie rabatów, oznacza nie przenoszenie wszystkich rabatów czyli tych nadanych z automatu (cennik) jak i z ręki w danym dokumencie.

Skoro tak, to ma działać to przepraszam za niepotrzebny alarm.
Temat rozwiązany.
Dziękuję.

Edytowane przez Użytkownik GT/NEXO
Link to postu
×
×
  • Dodaj nową pozycję...