Skocz do zawartości

Zdefiniowanie różnych cen tej samej usługi dla firm i osób fizycznych

Polecane posty

Cześć! 
Dla firm chcę zastosować inną cenę za daną usługę i dla osób fizycznych również tą samą usługę jednak w innej cenie. 
Czy da się to ustawić również dla nowo dodawanych osób fizycznych oraz dla firm?  
Chodzi o to aby pracownik sam nie zmieniał ceny usługi w zależności od tego czy to jest firma czy osoba prywatna. 
Zależy mi na tym aby robiło się to automatycznie, również przy nowo dodawanych firmach/osobach fizycznych. 

 

Edytowane przez Kasia G.-P.
Link to postu
48 minut temu, Kasia G.-P. napisał:

Dla firm chcę zastosować inną cenę za daną usługę i dla osób fizycznych również tą samą usługę jednak w innej cenie. 

Potrzebne będą dwa osobne cenniki główne. Następnie odfiltrować w widoku tylko Firmy, zaznaczyć kontrahentów i przez górne menu Zbiorczo - Handlowe - Zmień sposób wyliczania cen i ustawić odpowiedni cennik. Analogicznie dla osób fizycznych.

cenniki1.thumb.png.1bd518f72006ea7db42d545586ac0cad.png

48 minut temu, Kasia G.-P. napisał:

Zależy mi na tym aby robiło się to automatycznie, również przy nowych klientach. 

Przejść w Szablony klientów , wskazać szablon dla Osoby i kliknąć Popraw.

cenniki2.thumb.png.0e6fc3b6e288941509513a89df30117a.png

Ustawić Cennik główny. Powtórzyć dla szablonu Firmy.

cennik3.thumb.png.c221501a09183045c61c99c9a424c215.png

Edytowane przez Jacek Magiera
Link to postu

Polecam też użycie do tego działania modułu PROMOCJE. Sam mam 36 grup rabatowych przyporządkowanych do 10 grup klientów (można też np. wg. cechy klientów) i jednocześnie do 9 różnych grup towaru (można też po działach sprzedaży lub cechach ustawić). Daje to niezliczoną ilość możliwości rabatowych i to różnych dla każdej pozycji w danym dokumencie - z automatu oczywiście. Trzeba mieć tylko ustawione w TYPACH DOKUMENTÓW "Domyślne źródło rabatu: Wprowadzony ręcznie" image.png.642bccf06eb6d3a2012cc165024cbd4b.png 

oraz w PARAMETRACH SPRZEDAŻY Promocje Automatycznie

image.png.1e8d4998698839673573f67b1273d751.png

Link to postu
×
×
  • Dodaj nową pozycję...