Skocz do zawartości

Zbiorcza konwersja opisów stary -> nowy

Polecane posty

Witam.

Na początek dziękuję Team-owi Sello za dobrą robotę przy ostatnich aktualizacjach i nie tylko :)

 

Mierzę się teraz z problemem zmiany opisów. W tej chwili klikam na aukcję, potem 'Opis' i zmieniam na 'Nowy opis allegro'. Przegenerowany w ten sposób opis mi odpowiada.

W związku z tym, że nie używam pól i powiązań z towarami, żadna z funkcji wygenerowania nowego opisu zaszytych w 'zmiany zbiorcze' nie działa, jednak taki prosty sposób, jak przytoczony powyżej jest - przynajmniej dla mnie - wystarczający.

Czy jest możliwość zbiorczego wykorzystania takiego sposobu? Ew. czy Team Sello może pomyśleć o takim automacie ? Pomijam kwestie prawidłowości konwersji (ew. użycie mogłoby być na własne ryzyko), ale podejrzewam, że nie tylko mnie by się przydało.

 

Dzięki i pozdrawiam.

Link to postu

Zbiorczej możliwości takiej zmiany nie ma, ze względu na to, że zmiany zbiorcze wykonywane są "w tle", zaś zmiana w edytorze na nowy opis powoduje, że użyty jest mechanizm edytora graficznego - działa on niestety tylko gdy jest widoczny na ekranie, zatem nie możemy wykorzystać jego możliwości uruchamiając proces w tle.

Jeśli sama procedura przetwarzania opisów polega tylko na zmianie tego pola, to chyba najprościej będzie skorzystać z zewnętrznego programu do automatyzacji zadań, np takiego, który potrafi zarejestrować zdarzenia z klawiatury a następnie odtworzyć je w pętli określoną ilość razy. Kiedyś korzystałem z jakiegoś małego narzędzia do nagrywania makr aby wykonać żmudną robotę w jakiejś aplikacji - niestety nazwy nie pamiętam, program znaleziony przez google.

 

Link to postu

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Użytkownik forum
Odpowiedz...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...