Skocz do zawartości

nr rejestracyjny pojazdu

Polecane posty

Jak dodaję nową delegację dla pracownika, to po wybraniu "środek lokomocji - prywatny", program podpowiada mi numer rejestracyjny pojazdu pracownika.
Skąd on bierze te podpowiedzi (na pewno nie z listy "Pojazdy") i jak można je edytować (np. skasować niepotrzebne podpowiedzi)?

Skoro już jesteśmy przy delegacjach, to czy analogicznie gdzieś można edytować listę rozwijanych podpowiedzi do pola "cel wyjazdu"?

Link to postu

Numer rejestracyjny pobierany jest jak najbardziej z Kartoteki Pojazdów - brane są pod uwagę pojazdy z polem Użytkownik ustawionym na Pracownik no i właścicielem takim jak pracownik wysyłany w delegację.

Cele wyjazdu podpowiadają się ze wszystkich wcześniej wprowadzonych delegacji - ja to osobiście nazywam "słownik dynamiczny".

Link to postu

Ad 1 No jednak nie z kartoteki pojazdów, bo tam nie mam nic wpisane, a jak dodaję delegację, to podpowiada numer dla danego pracownika (patrz obrazek)

Ad 2 Czy ten słownik dynamiczny jest w jakikolwiek sposób możliwy do edytowania? Bo mam tam zupełnie niepotrzebnie powtarzające się wpisy, z literówkami, z błędami ortograficznymi itp.

podpowiedź numeru.png

Link to postu

1. Rzeczywiście oprócz numerów, które wymieniłem wcześniej dodają się także numery wpisane "z palca" - czyli podobnie jak w punkcie 2 - dynamicznie z wcześniej wpisanych

2. Na tym polega "słownik dynamiczny", że nie zapisuje się nigdzie indziej tylko w samym obiekcie (w tym przypadku w delegacjach) - jego "edytowanie" mogłoby polegać na edytowaniu wpisów w delegacjach.

Link to postu

Nie da się edytować delegacji gdy są podpięte pod rachunki. A nie ma sensu przeprowadzać jakiejś wielkiej operacji tylko po to, żeby pozbyć się jakichś dawnych niechlujnych wpisów. Myślałem, że może jest możliwa jakaś operacja bazodanowa, która "wyczyści" te dynamiczne podpowiedzi. W pewnym momencie - gdy jest już zbyt dużo tych celów - podpowiedzi przestają być ułatwieniem, a stają się irytujące.

Link to postu
×
×
  • Dodaj nową pozycję...