Skocz do zawartości

Edycja dokumentu z którego pozycje zostały rozchodowane

Polecane posty

Wprowadzam czasami zakup towaru jako faktura, choć jeszcze faktury nie otrzymałem. Później tylko uzupełniam numer faktury.

Niestety czasem się zdarza, że muszę edytować także wagę lub cenę, ale żeby to zmienić muszę zmienić status dokumentów sprzedaży z tym asortymentem na "odłożone wydanie".

Niestety to w przypadku gdy towar został najpierw rozchodowany na WZ, a później zafakturowany na fakturze zbiorczej, staje się bardzo trudne. 

Teraz mam taką sytuację, że dostawca zamiast wystawić mi dwie faktury, wystawił mi jedną i musiałem przepisać, w swoim programie, towary z drugiej faktury do pierwszej i usunąć drugie przyjęcie (w formie FZ bez numeru). Nie mogę teraz usunąć tej drugiej FZ, bo pozycje z tej faktury zostały rozchodowane w później wystawionych fakturach. Zwykłe faktury nie stanowiły by problemu, ale te faktury zbiorcze, gdy zmieniam ich status na odłożone wydanie, to zmienia się status WZ i trudno później zmieniać status w kolejnych fakturach tak, żeby rozchodowały się we właściwej kolejności. 

Mam na magazynie ustawione FIFO.

Czy jest jakiś sposób, żeby usunąć tę zdublowaną FZ i nie mieć problemu z rozchodowaniem towarów z tego dokumentu?

Link to postu

Może jeszcze dołączę do tematu ...

34 minuty temu, Rafał B. napisał:

Wprowadzam czasami zakup towaru jako faktura, choć jeszcze faktury nie otrzymałem. Później tylko uzupełniam numer faktury.

Rozumiem, że cel jest taki, aby trafiło na magazyn i można było to wydać? Jeśli tak, to proszę wprowadzać jako PZ. Towar będzie na magazynie, będzie można go wydać, a jak dostawca da jedną fakturę do np. 3 dostawa, to zaznacza Pan 3 PZ'ty i wystawia z nich jeden FZ - od razu ostrzegam, że z jednego PZ nie da się zrobić wielu FZ, bo NEXO na siłę będzie go korygować, ale to było już poruszane. W ten sposób to działa u nas, bo u nas duża struktura i za PZ odpowiada logistyka (ilości), a za FZ handlowcy (ceny). Ewentualne zmiany cen na FZ, także skorygują koszt magazynowy. Plus np. jakbyście dostali szybciej fakturę za transport, to można ją podpiąć do PZ jako korektę kosztu dostawy.

Link to postu
×
×
  • Dodaj nową pozycję...