Skocz do zawartości

Trigger na tr__Transaction

Polecane posty

Utworzyłem następujący trigger w bazie

 

CREATE TRIGGER [dbo].[ZamianaKurieraWParach2] ON [dbo].[tr__Transaction] 

WITH ENCRYPTION --sp_setapprole

AFTER INSERT

AS

DECLARE @sztchar char
DECLARE @sztuki int
DECLARE @dostawa int

SET @sztchar = (SELECT LEFT (tr_Source,1) FROM tr__Transaction
WHERE tr_Id IN (SELECT DISTINCT tr_Id FROM Inserted))

SET @dostawa = (SELECT tr__Transaction.tr_DeliveryId FROM tr__Transaction
WHERE tr_Id IN (SELECT DISTINCT tr_Id FROM Inserted))



IF ISNUMERIC(@sztchar) = 1 
SET @sztuki = @sztchar
ELSE
SET @sztuki = 0



IF (@sztuki = 2)
	IF (@dostawa = 1059)
	BEGIN
    UPDATE tr__Transaction SET tr__Transaction.tr_DeliveryId = 1056 WHERE tr__Transaction.tr_Id IN (SELECT DISTINCT tr__Transaction.tr_Id FROM Inserted)
    UPDATE tr__Transaction SET tr__Transaction.tr_DelivererId = 1028 WHERE tr__Transaction.tr_Id IN (SELECT DISTINCT tr__Transaction.tr_Id FROM Inserted)
    END
ELSE
	IF (@dostawa = 1060)
	BEGIN
    UPDATE tr__Transaction SET tr__Transaction.tr_DeliveryId = 1057 WHERE tr__Transaction.tr_Id IN (SELECT DISTINCT tr__Transaction.tr_Id FROM Inserted)
    UPDATE tr__Transaction SET tr__Transaction.tr_DelivererId = 1028 WHERE tr__Transaction.tr_Id IN (SELECT DISTINCT tr__Transaction.tr_Id FROM Inserted)
    END 

 

W zależności od pierwszej litery tytułu transakcji chcę wybierać dostawę/dostawcę. Niestety powyższy kod generuje błąd zapisu w bazie.Jakieś pomysły dlaczego?

Używam podobnego triggera na tabeli tr_Item do zmiany ilości towaru w transakcji i wszystko działa ok, a tutaj  błąd. Nie mam pomysłu dlaczego. Ręczna zmiana dostawy z poziomu bazy jest możliwa nie powoduje żadnego błędu. 

Link to postu

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Użytkownik forum
Odpowiedz...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...