Skocz do zawartości

Cennik dostaw - aktualizacja kosztów bez liczby sztuk w paczce

Polecane posty

Czy macie rozwiązanie dla tego problemu:
 
Dla przykładu: dla grupy aukcji mam te same ceny przesyłek dla:
- "Koszt (pierwsza sztuka)"
- "Koszt (kolejna sztuka)"
Natomiast ze względu na wagę lub kubaturę w tej grupie aukcji, w każdej z aukcji osobno, mam różne ilości w polu "Maksymalna liczba sztuk w paczce".
 
Jak wypełnić cennik dostaw, aby przy użyciu opcji "Zmiany zbiorcze->Płatność i wysyłka->Cennik->(aktualizuj bieżący)" zmiany zapisywały się tylko w polach: "Koszt (pierwsza sztuka)" i "Koszt (kolejna sztuka)"; natomiast co wpisać w kolumnie "Maksymalna liczbę sztuk w paczce", aby nie była ona brana pod uwagę przy zmianach zbiorczych? 
 
Edytowane przez Maciej Pawlaczyk Pawlaczyk
Link to postu

Idealnego rozwiązania na to nie ma, jednocześnie ostrzegam, że w nowym API, na które przechodzi Allegro nie będzie już możliwości wypełnienia cenników dostaw ręcznie dla każdej aukcji - w użyciu będą cenniki Allegro, których liczba będzie ograniczona (jeśli nie teraz, to wkrótce). Utrzymywanie kilkuset cenników i zarządzanie nimi nie jest łatwe ani dla sprzedawców ani dla kupujących - przy różnych cennikach nie działa właściwie łączenie zakupów w jedną paczkę. Z obserwacji mojego otoczenia wynika, że kupujący często rezygnują z zakupów u takich sprzedawców, gdzie w jednej aukcji są maksymalnie 3 a w drugiej 5 sztuk, bo sumarycznie do zapłaty będzie kwota za 2 osobne paczki. Najchętniej osoby te kupują u sprzedawcy, który ma sztywny, jednolity cennik na każdej aukcji, nawet jeśli jest to kurier za 20 zł z np. 5 sztukami. Dodatkowo zawsze można dodać tańszą dostawę z 1 sztuką.

Link to postu

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Użytkownik forum
Odpowiedz...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...