Skocz do zawartości

Masowa zmiana w opisach skutkuje brakiem opisu

Polecane posty

Witam, mam kłopot jak w tytule. Potrzebuję wyrzucić jedno zdanie z opisu aukcji. Jest ich 4400 i nie każda posiada to zdanie. Niestety kiedy używam opcji ze zmian zbiorczych "zmień tekst na" to w efekcie na części aukcji rzeczywiście podane zdanie znika ale w bardzo dużej części aukcji zmiana powoduje całkowite usunięcie opisu i aukcja nie nadaje się do wystawienia

Link to postu
Dnia 13.07.2018 o 10:56, Bartosz Rosa napisał:

Prawdopodobnie zmiana spowodowała uszkodzenie struktury przechowywanych danych, przez co edytor nie może ich poprawnie wyświetlić. Jakiego rodzaju jest to zmiana?

Zmieniam tylko fragment opisu przy pomocy  zmian zbiorczych, jest to jedno zdanie. Fajnie by było sprawdzić co powoduje problem bo inaczej mam do edycji ręcznie ponad 5000 aukcji. A może podpowiedziałbyś mi jakiego edytora bazy użyć żeby zmienić te opisy w bazie masowo?

Link to postu

Najlepiej podesłać do nas opis wyciągnięty z bazy dla jednej przykładowej aukcji oraz zmianę jaka jest aplikowana. Sprawdzimy co dokładnie powoduje problem. Poniżej zapytanie SQL wyciągające opis z aukcji o numerze 8888888888 - trzeba podmienić.

select aal_Description from au_Allegro
join au__Auction on au_id = aal_AuctionId
where au_Number like '88888888888'

Jak wykonać polecenie SQL za pomocą programu serwisowego:

Wynik proszę skopiować do osobnego pliku tekstowego i podesłać na sello@insert.com.pl z linkiem do tego tematu.

Link to postu

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Użytkownik forum
Odpowiedz...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...