Skocz do zawartości

Obniżanie Gwiazdek

Polecane posty

Cześć,
Czy ktoś z Was próbował walczyć z Allegro w sprawie nieuzasadnionego obniżania gwiazdek?
Mam tutaj na myśli czas wysyłki powinno być oceniane jak szybko wychodzi paczka z firmy, a nie po jakim czasie otrzyma ją klient. 
Czas dostawy nie jest zależny od nas.
Sytuacja komentarza z dzisiaj. Obniżone gwiazdki do 3 za czas wysyłki gdzie towar został zamówiony 16.07 Paczką w ruchu po godzinie 14 a wysłany został 17.07 czas wysyłki mam ustawiony na 24h a przesyłki są nadawane rano. 
Więc to trochę niesprawiedliwe gdyż wszystko zostało błyskawicznie załatwione, a jednak gwiazdki obniżone. Jeśli ktoś zamawia 16.07 i jest czas 24h to czego on oczekuje, że zostanie nadany mu kurier albo sam zawiozę towar by miał kilka godzin później go?

Link to postu

Osobiście ustawiłem czas realizacji do 5 (pięciu!) dni roboczych na realizację zamówienia, spadku sprzedaży nie zauważyłem, a co najważniejsze pozbyłem się wygórowanych oczekiwań Klientów, którzy wyobrazili sobie, że paczka za chwilę pojawi się w Ich rękach...
Jedyny minus jaki zauważyłem, to taki, że pojawiły się sporadyczne telefony z zapytaniem czy można by było szybciej wysłać, na co zazwyczaj odpowiedź jest pozytywna i priorytetyzujemy takie zamówienia.

Link to postu

Allegro stoi na stanowisko, że to ocena subiektywna. Zakładają, że jakiś odsetek faktycznie źle oceni czy też będzie to ocena nawet złośliwa ale każdy sprzedawca ma matematycznie takie same szanse na ową krzywdzącą ocenę i na odsetek tych ocen (różnie to wychodzi jak ktoś ma mało ocen). Jakiś czas temu pofatygowałem się podzwonić do osób, które wystawiały znacząco zaniżone oceny aby dowiedzieć się co nimi kieruje i przeważnie wychodziło na to, że owe osoby traktowały ocenę jak nic nie wnoszącą anonimową ankietę i dziwiły się w stylu: "A to ma znaczenie? Bo tak sobie poklikałam".

 

Link to postu

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Użytkownik forum
Odpowiedz...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...