Skocz do zawartości

[Uprawnienia] - zagadkowe uprawnienia

Polecane posty

Z uprawnień "nowych" znalazłem Uruchomienie archiwizacji oraz Zmiana szyfrowania.

O ile z Uruchamianiem archiwizacji nie mam żadnych wątpliwości co się za tym uprawnieniem kryje to Zmiana szyfrowania pozostaje jakąś zagadką.

Po chwili zastanowienia skłaniam się do wniosku, że to uprawnienie jest w jakiś sposób powiązany z archiwizacją, ale oczywiście mogę się mylić.

 

Czy zechcieliby Państwo uchylić rąbka tajemnicy i sprecyzować działanie uprawnienia?

Czy gdzieś jest dostępna lista za co odpowiadają uprawnienia które w jednoznaczny sposób nie komunikują swojego znaczenia?

 

Link to postu
1 godzinę temu, Adam G napisał:

Z uprawnień "nowych" znalazłem Uruchomienie archiwizacji oraz Zmiana szyfrowania.

Uruchomienie archiwizacji jak sam Pan zauważył nie wymaga wyjaśniania, natomiast jeśli chodzi o zmianę szyfrowania chodzi tu o możliwość zablokowania użytkownikowi możliwości włączenia/wyłączenia szyfrowania pliku podczas eksportu, np. towarów do pliku, komunikacji epp, JPK. Zostało ono dodane w ramach RODO.

szyfrowanie.png.1f7874f63d01685ca7b29d20bd53d9d1.png

1 godzinę temu, Adam G napisał:

Czy gdzieś jest dostępna lista za co odpowiadają uprawnienia które w jednoznaczny sposób nie komunikują swojego znaczenia?

Nie ma takiej listy.

Link to postu
×
×
  • Dodaj nową pozycję...