Skocz do zawartości

Rozliczenie rozrachunku korektą, a późniejsza dyspozycja

Polecane posty

Sednem wątku jest uzupełnienie tytułem i tego on dotyczy, czyli przypadku, gdy FZ jest rozliczana z KFZ (automatycznie na podstawie parametru lub przez skojarzenie) to rozliczając pozostałą kwotę z FZ dyspozycją, w polu tytułem brakuje informacji o KFZ (wartość zobowiązania jest pomniejszona i warto byłoby dodatkowo umieścić w tytule umieścić też informację o KFZ).

 

Odnosząc się do pozostałych komentarzy, należy dokładnie przeanalizować zagadnienie automatycznego rozliczania.

Należy przy tym pamiętać o istnieniu parametrów w tym zakresie, czyli mając w programie FZ i wprowadzając do nich korekty, to mogą się rozliczać automatycznie.

image.thumb.png.0d977573bb18b11e984ac3f11ac1fdd9.png

W dniu 4.09.2021 o 00:16, Zbigniew Walkiewicz napisał:

Rozliczanie automatyczne musi działać w dwie strony tak byśmy my wiedzieli które faktury są rozliczone oraz by nasz kontrahent z przelewu wiedział które faktury rozliczyliśmy danym przelewem.

Mając włączony powyższy parametr, wiemy, co rozliczamy, brakuje tylko uzupełnienia pola tytułem na dyspozycji.

Zarówno Pan Jacek jak i Pan Andrzej słusznie zauważyli, pisząc, że takie wrzucanie FZ i korekt do jednego worka nie prowadzi do niczego dobrego, dlatego uzupełnimy funkcjonalność o to, o czym pisze Pan Jacek – cytat poniżej.

W dniu 3.09.2021 o 16:08, Jacek Izydorczyk napisał:

Moim zdaniem chodzi tylko o pole tytułem. Najlepiej w menu tego pola dodać funkcję "dopisz korekty", która dopisze do tego pola numery rozrachunków (wraz z kwotą rozliczenia), które rozliczają te poniżej wybrane i jednocześnie są tego samego rodzaju, ale przeciwnego typu (patrz: KF->Rodzaje rozrachunków). Czyli jeśli mamy rozrachunek Z rozliczony przez N(K), to takie rozliczenie ma się dopisać. Oczywiście trzeba uwzględnić to, że można dodawać własne rodzaje rozrachunków.

Dodatkowo przydałoby się parametr, który spowoduje, że to dopisywanie będzie robiło się automatycznie.

Zaznaczam również, że sugestię takiego rozliczania oczywiście zapiszemy, ale jak na razie bez planów realizacji w najbliższym czasie. Uprzedzając ewentualne pytania – nie jest to równoznaczne z brakiem realizacji.

  • Lubię to 2
Link to postu
W dniu 9.09.2021 o 13:59, Przemysław Werner napisał:

Sednem wątku jest uzupełnienie tytułem i tego on dotyczy, czyli przypadku, gdy FZ jest rozliczana z KFZ (automatycznie na podstawie parametru lub przez skojarzenie) to rozliczając pozostałą kwotę z FZ dyspozycją, w polu tytułem brakuje informacji o KFZ (wartość zobowiązania jest pomniejszona i warto byłoby dodatkowo umieścić w tytule umieścić też informację o KFZ).

 

Dziękuję za odpowiedź czyli czekamy na realizację. Czy zmiany te o których rozmawiamy, jeśli będą wprowadzone, będzie jakaś informacja na ten temat? 

Link to postu
×
×
  • Dodaj nową pozycję...