Skocz do zawartości

Zlecenia > Asortyment na wyczerpaniu > Utwórz zlecenia dla wybranego asortymentu

Polecane posty

Witam, 

poznaje tajniki Subiekta Nexo PRO i Gestora Nexo i dziś myślałem, że znalazłem rozwiązanie swoich problemów, ale... zabrakło 2 kolumn... dzięki czemu przeżyłem.. małe rozczarowanie... bo dla tej funkcji częściowo przeszliśmy do nexo… ale pełen nadziei, liczę, że może ktoś wyprowadzi mnie z błędu i poprawi to co robię...

 

Co chce osiągnąć? 

Wygenerować w prosty sposób zlecenie do dostawcy z poziomu subiekta nexo pro... 

  1. Wchodzę w Asortyment na Wyczerpaniu > Klikam Utwórz zlecenie 
  2. Pojawia mi się okno z asortymentem gdzie każdy produkt ma wpisaną liczbę 1.

 

  1. Pyt nr 1. Dlaczego 1? skoro stan minimalny to 5 sztuk... a na magazynie jest 0? Czy nie powinno być 5 sztuk? Co robię źle?
  2. Pyt nr 2. W trakcie zarządzania zamówieniem... mam ilość którą zamawiam i chciałbym mieć ilość jaką mam na magazynie... (Stany minimalne / dostawcy znikły mi przy migracji z GT > Nexo... i dane te są w trakcie aktualizacji...) Przeglądałem operacje na liście i z jakiegoś powodu tam gdzie to potrzebne nie mam możliwości dodania kolumny "Stan magazynowy". Stąd moje pytanie, jak mam korzystać z kreatora zamówień do dostawców, nie wiedząc ile mam towaru na magazynie? czy mogę w jakiś sposób włączyć taką kolumnę? 
  3. Pyt nr 3. Czy taką kolumnę może mi dodać programista spoza insert? czy to jest "kod źródłowy" do którego nie będzie miał możliwości wglądu?
  4. Może ktoś mi wyjaśni / podpowie jak mogę wygenerować zlecenie do dostawcy jeśli ta kolumna nie jest możliwa do dodania? Ewentualnie nakierowanie na sposób w jaki wyobrażała sobie ekipa z insertu że użytkownik będzie z tego kreatora korzystał... bo w moim sposobie zrobili 99,00% roboty i zabrali 1% który sprawia, że to 99% jest bezużyteczne... :((( Może ktoś podpowie jak to robić dobrze?
Link to postu
13 godzin temu, Jakub Z napisał:

Pyt nr 1. Dlaczego 1? skoro stan minimalny to 5 sztuk... a na magazynie jest 0? Czy nie powinno być 5 sztuk? Co robię źle?

W tym przypadku będąc na zakładce Asortyment na wyczerpaniu modułu Zlecenia wystarczy rozwinąć górne menu Utwórz i wybrać Utwórz zlecenia dla asortymentów poniżej stanu minimalnego/optymalnego.

13 godzin temu, Jakub Z napisał:

Pyt nr 2. W trakcie zarządzania zamówieniem... mam ilość którą zamawiam i chciałbym mieć ilość jaką mam na magazynie... (Stany minimalne / dostawcy znikły mi przy migracji z GT > Nexo... i dane te są w trakcie aktualizacji...) Przeglądałem operacje na liście i z jakiegoś powodu tam gdzie to potrzebne nie mam możliwości dodania kolumny "Stan magazynowy". Stąd moje pytanie, jak mam korzystać z kreatora zamówień do dostawców, nie wiedząc ile mam towaru na magazynie? czy mogę w jakiś sposób włączyć taką kolumnę? 

Faktycznie, nie ma możliwości wyciągnięcia kolumny Stan magazynowy. Dodając towar na dokument widoczny jest stan.

13 godzin temu, Jakub Z napisał:

Pyt nr 3. Czy taką kolumnę może mi dodać programista spoza insert? czy to jest "kod źródłowy" do którego nie będzie miał możliwości wglądu?

Niestety, nie ma takiej możliwości.

13 godzin temu, Jakub Z napisał:

Może ktoś mi wyjaśni / podpowie jak mogę wygenerować zlecenie do dostawcy jeśli ta kolumna nie jest możliwa do dodania? Ewentualnie nakierowanie na sposób w jaki wyobrażała sobie ekipa z insertu że użytkownik będzie z tego kreatora korzystał... bo w moim sposobie zrobili 99,00% roboty i zabrali 1% który sprawia, że to 99% jest bezużyteczne... :((( Może ktoś podpowie jak to robić dobrze?

Proszę spojrzeć na punkt pierwszy, powinien on rozwiązać całkowicie Pana zagadnienie.

Link to postu

Witam, dziękuję za odpowiedź. 

4 godziny temu, Dariusz Nowak napisał:

W tym przypadku będąc na zakładce Asortyment na wyczerpaniu modułu Zlecenia wystarczy rozwinąć górne menu Utwórz i wybrać Utwórz zlecenia dla asortymentów poniżej stanu minimalnego/optymalnego.

 

1. To tylko częściowo rozwiązuje problem. :( Stany minimalne mamy "zrobione na szybko" bo przy migracji z GT > Nexo… utraciliśmy wszystkich dostawców/stany minimalne... i każdemu produktowi przypisywaliśmy je na nowo, ale dla kilku tysięcy rekordów, często było to zrobione aby wpisać tam cokolwiek... Niestety Nexo podobnie jak GT nie dawało łatwego sposobu, aby rekord po rekordzie wpisywać stan minimalny... a rozwiązanie które kupiliśmy dla GT, raczej nie będzie działać pod nexo :( no i w polu asortymentu... skrót CTRL + D, nie zmieniał dostawcy... a duplikował produkt :( więc nie było "one click" dojścia do stanów minimalnych - a może jest jakiś skrót? albo można samemu stworzyć skrót?

2. Problem = nie jesteśmy tacy duzi ;) i często trzeba decydować czy zamówić produkt X czy Y... bo na oba nie ma pieniędzy, a oba są poniżej stanu minimalnego. Jednak niektóre produkty są sezonowe i wtedy stan minimalny się "zmienia"... Właśnie wtedy korzystamy z informacji ile produktu mamy na magazynie i jest końcowa decyzja czy jest to stan "wystarczający", który wystarczy do następnej dostawy czy lepiej domówić. Obecne rozwiązanie przez brak jednej kolumny sprawia, że super funkcja... wymaga otworzenia dwóch subiektów... dwóch monitorów i użycia dwóch licencji... aby mieć komplet wydaje się podstawowych w tym miejscu informacji... Opcjonalnie export do excela / i import jako zamówienie... czyli wszystko wymaga rozwiązań zewnętrznych... miałem nadzieję, że to ja czegoś nie umiem :/

 

Podsumowując: 

1. czy można samemu tworzyć skróty klawiszowe?

2. Czy istnieje skrót który w asortymencie pozwoli od razu przejść do ustawiania stanu minimalnego dla produktu, bez przeklikiwania się F4 > stany > wpisywanie > zapisz? 
3. Czy dodatnie takiej kolumny jest planowane?

4. Czy da się w subiekcie dzielić ekran i mieć dwie zakładki otwarte obok siebie? W jednej chce widzieć stany magazynowe, w drugiej "zamówienie do dostawcy".? Próbowałem ale nie udało mi się. 

 

 

 

Edytowane przez Jakub Z
Link to postu
Dnia 12.09.2018 o 13:06, Jakub Z napisał:

1. To tylko częściowo rozwiązuje problem. :( Stany minimalne mamy "zrobione na szybko" bo przy migracji z GT > Nexo… utraciliśmy wszystkich dostawców/stany minimalne... i każdemu produktowi przypisywaliśmy je na nowo, ale dla kilku tysięcy rekordów, często było to zrobione aby wpisać tam cokolwiek... Niestety Nexo podobnie jak GT nie dawało łatwego sposobu, aby rekord po rekordzie wpisywać stan minimalny... a rozwiązanie które kupiliśmy dla GT, raczej nie będzie działać pod nexo :( no i w polu asortymentu... skrót CTRL + D, nie zmieniał dostawcy... a duplikował produkt :( więc nie było "one click" dojścia do stanów minimalnych - a może jest jakiś skrót? albo można samemu stworzyć skrót?

Obawiam się, że jedyną opcją, którą mogę Panu polecić jest zbiorcze przypisanie stanów optymalnych/minimalnych dla asortymentów. Można to zrobić z poziomu górnego menu Zbiorczo - Dostawy - Ustaw stan minimalny/optymalny. Nie ma w programie skrótu klawiszowego, który przekierowywałby do zakładki Stany w asortymencie.

Dnia 12.09.2018 o 13:06, Jakub Z napisał:

2. Problem = nie jesteśmy tacy duzi ;) i często trzeba decydować czy zamówić produkt X czy Y... bo na oba nie ma pieniędzy, a oba są poniżej stanu minimalnego. Jednak niektóre produkty są sezonowe i wtedy stan minimalny się "zmienia"... Właśnie wtedy korzystamy z informacji ile produktu mamy na magazynie i jest końcowa decyzja czy jest to stan "wystarczający", który wystarczy do następnej dostawy czy lepiej domówić. Obecne rozwiązanie przez brak jednej kolumny sprawia, że super funkcja... wymaga otworzenia dwóch subiektów... dwóch monitorów i użycia dwóch licencji... aby mieć komplet wydaje się podstawowych w tym miejscu informacji... Opcjonalnie export do excela / i import jako zamówienie... czyli wszystko wymaga rozwiązań zewnętrznych... miałem nadzieję, że to ja czegoś nie umiem

Tutaj mógłbym polecić Panu skorzystanie z Cech asortymentu. Przykładowo, może Pan utworzyć i przypisać cechę Sezonowy danej grupie asortymentu, po czym w module Zlecenia, na zakładce Asortyment na wyczerpaniu mógłby Pan filtrować listę po towarach z innymi cechami (Tym razem zaznaczając towary na filtrowanej liście i korzystając z opcji Utwórz - Utwórz zlecenie dla wybranych asortymentów) i tylko dla tych towarów tworzyć zlecenia. W tym przypadku pozbywa się Pan wymogu korzystania z dodatkowych programów.

Dnia 12.09.2018 o 13:06, Jakub Z napisał:

1. czy można samemu tworzyć skróty klawiszowe?

2. Czy istnieje skrót który w asortymencie pozwoli od razu przejść do ustawiania stanu minimalnego dla produktu, bez przeklikiwania się F4 > stany > wpisywanie > zapisz? 

Tak, w konfiguracji Definicje widoków, jednakże nie ma możliwości osiągnąć to, co Pan potrzebuje.

Dnia 12.09.2018 o 13:06, Jakub Z napisał:

3. Czy dodatnie takiej kolumny jest planowane?

Proszę o rozwinięcie, które miejsce w programie ma Pan na myśli?

Link to postu
Dnia 12.09.2018 o 14:21, Dariusz Nowak napisał:

Obawiam się, że jedyną opcją, którą mogę Panu polecić jest zbiorcze przypisanie stanów optymalnych/minimalnych dla asortymentów. Można to zrobić z poziomu górnego menu Zbiorczo - Dostawy - Ustaw stan minimalny/optymalny. Nie ma w programie skrótu klawiszowego, który przekierowywałby do zakładki Stany w asortymencie.

Szkoda :(

Cytat

Tutaj mógłbym polecić Panu skorzystanie z Cech asortymentu. Przykładowo, może Pan utworzyć i przypisać cechę Sezonowy danej grupie asortymentu, po czym w module Zlecenia, na zakładce Asortyment na wyczerpaniu mógłby Pan filtrować listę po towarach z innymi cechami (Tym razem zaznaczając towary na filtrowanej liście i korzystając z opcji Utwórz - Utwórz zlecenie dla wybranych asortymentów) i tylko dla tych towarów tworzyć zlecenia. W tym przypadku pozbywa się Pan wymogu korzystania z dodatkowych programów.

Tak, w konfiguracji Definicje widoków, jednakże nie ma możliwości osiągnąć to, co Pan potrzebuje.

Proszę o rozwinięcie, które miejsce w programie ma Pan na myśli?

Chodzi o kolumnę z ilością na stanie / rezerwacjami w zamówieniach do dostawców. W zasadzie wydawałoby się, że to podstawowa informacja przy zamawianiu towaru - wiedza ile ma się towaru.  

Link to postu
Dnia 12.09.2018 o 18:51, Jakub Z napisał:

Chodzi o kolumnę z ilością na stanie / rezerwacjami w zamówieniach do dostawców. W zasadzie wydawałoby się, że to podstawowa informacja przy zamawianiu towaru - wiedza ile ma się towaru.  

Zapisujemy sugestie na przyszłość, niestety nie jestem w stanie określić kiedy zostanie wprowadzone.

Dnia 12.09.2018 o 18:51, Jakub Z napisał:

4. Czy da się w subiekcie dzielić ekran i mieć dwie zakładki otwarte obok siebie? W jednej chce widzieć stany magazynowe, w drugiej "zamówienie do dostawcy".? Próbowałem ale nie udało mi się. 

Tutaj mógłbym Panu zaproponować otwarcie tej samej bazy na tym samym komputerze dwukrotnie. Podpowiem, że w najbliższych wersjach mamy w planach umożliwienie pracy w wielu oknach bez konieczności powtórnego uruchamiania programu. Nie jestem jednak w stanie zdradzić w której konkretnie wersji będzie to gotowe.

Link to postu

1. Moim zdaniem to bardzo potrzebna funkcja. :) 

2. Panie Dariuszu, to może jeszcze zapytam... Widzę, że mogę z Subiekta Nexo wyeksportować dane... ale nie widzę opcji importu danych (to byłby ten sam formualrz)... tak dla formalności? Nie ma możliwości importu i stworzenia "zlecenia z zaimportowanego pliku"?

Link to postu
15 godzin temu, Jakub Z napisał:

Panie Dariuszu, to może jeszcze zapytam... Widzę, że mogę z Subiekta Nexo wyeksportować dane... ale nie widzę opcji importu danych (to byłby ten sam formualrz)... tak dla formalności? Nie ma możliwości importu i stworzenia "zlecenia z zaimportowanego pliku"?

Jak najbardziej można :)

Będąc na zamówieniach, na zakładce Bieżące może Pan rozwinąć górne menu Komunikacja i wybrać Dodaj na podstawie.

1.thumb.png.a57b150a593d875ce35e28d854a2e30f.png

  • Dziękuję 1
Link to postu
  • 4 miesiące temu...
  • 2 lata później...
×
×
  • Dodaj nową pozycję...