Skocz do zawartości

wewnatrzwspolnotowe nabycie towaru

Polecane posty

Dzień dobry:-)

Wprowadzamy normalnie jak zakup, tylko trzeba dokładnie sprawdzać w rejestrze VAT (podczas zapisu) jaki jest miesiąc odliczenia - bo zauważyłam w programie, że z zasady przerzuca do następnego miesiąca i wówczas nie nalicza deklaracji prawidłowo. Ważny jest też odpowiedni wybór  do jakiego rodzaju transakcji ma trafić: trzeba wybrać z listy zakup w UE (domyślnie jest chyba "Zakup prosty" i trafia w Nabycie krajowe) i wówczas dopiero pojawi się okienko z informacją, ze transakcja tworzy zapis skojarzony (tzn. pojawi się w odpowiednich okienkach deklaracji VAT w sprzedaży i w zakupach).

Powodzenia!

I. Sz.

Link to postu

Hmm... Trafia automatycznie jak się wybierze odpowiedni rejestr z listy (zakup z UE), miesiąc i VAT 23%... Nigdy tego nie ustawiałam. Tylko ten miesiąc wyskakuje następny zamiast bieżący i to ręcznie poprawiam...

Podrzucam zrzut z ekranu.

 

 

Zapis skojarzony - przykład w Rachmistrzu zrzut.pdf

Edytowane przez Izabela Szatrawska
Link to postu
Dnia 16.10.2018 o 18:09, Izabela Szatrawska napisał:

Wprowadzamy normalnie jak zakup, tylko trzeba dokładnie sprawdzać w rejestrze VAT (podczas zapisu) jaki jest miesiąc odliczenia - bo zauważyłam w programie, że z zasady przerzuca do następnego miesiąca i wówczas nie nalicza deklaracji prawidłowo.

Można to sobie ustawić. W Konfiguracji znajduje się słownik Transakcji VAT. To transakcja VAT przechowuje informację czy tworzyć zapis skojarzony i z jaką transakcją. Należy sprawdzić jaka jest transakcja zapisu skojarzona i w jej definicji poprawić miesiąc naliczenia/odliczenia.

Na przykładzie definicji transakcji WNT:

image.thumb.png.c3193b86d4eee7b76df0ad4bdab07473.png

Widzimy, że ta transakcja stworzy zapis powiązany w ewidencji VAT sprzedaży z transakcją Wewnątrzwspólnotowe nabycie towarów (podatek należny) (WNT-N).

Można wówczas poprawić tą transakcję Wewnątrzwspólnotowe nabycie towarów (podatek należny) (WNT-N) zmieniając przesunięcie miesiąca naliczenia na 0:

image.thumb.png.b8b848c644df35bd7e6ae2993388f14f.png

 

Link to postu
Dnia 17.10.2018 o 11:27, Michal Ciecwierz napisał:

Dziękuję bardzo za informację:) z tym że tak właśnie mam zrobione i nie ma tej informacji że to jest zapis skojarzony. Prawdopodobnie gdzieś coś mamy zablokowane , nie zaznaczone jeśli chodzi o ten zapis skojarzony. Gdzie mogę tego szukać?

Proszę zwrócić uwagę na transakcję VAT, którą używa Pan w zapisie VAT. Wówczas w Konfiguracji, w Transakcjach VAT proszę sprawdzić czy posiada Pan włączone tworzenie zapisu skojarzonego.

Link to postu
  • 2 miesiące temu...
×
×
  • Dodaj nową pozycję...