Skocz do zawartości

Zbiorcze łączenie aukcji z towarami

Polecane posty

Ta długo wyczekiwana funkcja okazała się dziś dla mnie sporym rozczarowaniem. Na ebayu działa tylko łączenie zbiorcze po tytule a jak wiadomo w ebay tytuł może mieć 80 znaków w a allegro (i subiekcie) 50. I zdechł pies.

Na ebayu nie działa kojarzenie po EAN.

Na ebayu nie działa kojarzenie po tagach.

Mam w opisach każdej aukcji ebay symbol niestety ten mechanizm go nie znajduje.

Mogę skojarzyć zbiorczo aukcje ebay tylko w przypadku zgodności tytułu aukcji z nazwą towaru. Słabo :(

Panowie z Sello zrobili po swojemu ten mechanizm i zignorowali sugestie użytkowników.

Liczba znaków w tytule aukcji jest ograniczona więc po co mechanizmy pierwszego lub ostatniego słowa ? Kto rozsądny będzie marnował tytuł na wstawiania symbolu ? dodatkowo go zaśmiecając itd. ? 

Mam tylko cichą nadzieję, że sello dopracuje ten bardzo potrzebny mechanizm. Oby tylko jak najszybciej.

Link to postu

Mechanizm jest dostosowany bardziej do współpracy z Allegro - w zasadzie jeśli chodzi o predefiniowane ustawienia wyszukiwania. W eBayowej wersji aukcji nie obsługujemy pola EAN.

Co do wyszukiwania w treści to mechanizm powinien zadziałać również dla eBaya. Po wybraniu jednej z aukcji pod polem w którym podaje się tagi wyświetla się aktualny podgląd tego co generuje tag. Korzystając z tego podglądu można dostosować wartość tagu [Aukcja::Opis] za pomocą modyfikatorów aby w podglądzie pojawił się sam symbol - po którym będzie można dopasować go do towaru.

1 godzinę temu, Maxi Max napisał:

Panowie z Sello zrobili po swojemu ten mechanizm i zignorowali sugestie użytkowników.

Nigdy nie ignorujemy sugestii użytkowników. Mechanizm zrobiliśmy na tyle uniwersalny, że jest w stanie obsłużyć praktycznie wszystkie scenariusze, nawet takie o których nikt tutaj nie wspominał. Sumarycznie wyszedł z tego taki mechanizm jaki wyszedł. Inaczej musielibyśmy pod każdą osobę robić osobne rozwiązanie i algorytm wyszukiwania.

1 godzinę temu, Maxi Max napisał:

Liczba znaków w tytule aukcji jest ograniczona więc po co mechanizmy pierwszego lub ostatniego słowa ? Kto rozsądny będzie marnował tytuł na wstawiania symbolu ? dodatkowo go zaśmiecając itd. ? 

Często kupuję na licytacjach i tego typu praktyki są na porządku dziennym.

Proszę zwrócić uwagę, że opcje wybierane z okienka wpływają tylko na predefiniowane ustawienia modyfikatorów. To nie jest całkowita i zamknięta lista możliwości powiązywania aukcji, tylko predefiniowane przypadki, które można/trzeba dowolnie modyfikować do swoich potrzeb. Pojawi się tu również niedługo możliwość zapisania własnego "presetu" szablonu wyszukiwania.

W jaki sposób ten symbol jest umieszczony w opisie aukcji?

Link to postu
27 minut temu, Bartosz Rosa napisał:

Mechanizm jest dostosowany bardziej do współpracy z Allegro

Przecież Sello to świetne narzędzie do wystawiania aukcji Allegro! Kto mając towary w sello będzie wystawiał aukcje allegro przy pomocy innego narzędzia?!? Bez sensu.

Myślałem, że skoro z poziomu sello nie da się wystawić aukcji ebay i trzeba to zrobić przy pomocy innego narzędzia (tak właśnie robię) to taki mechanizm pozwoliłby takim osobom na powiązanie aukcji ebay z towarami a tym samym możnaby było np. skorzystać z funkcji automatycznego zamykania aukcji. (bo sello na szczęście obsługuje transakcje ebay)

Dla kogo jest zatem ta funkcjonalność bo nie rozumiem?

27 minut temu, Bartosz Rosa napisał:

W jaki sposób ten symbol jest umieszczony w opisie aukcji?

Symbol jest umieszczony na końcu opisu sello/subiekt z tym, że wystawiając aukcje ebay doklejam poniżej opisu towaru stałe informacje w językach obcych (np. o wysyłkach zbiorczych itp.) Z tego powodu ten symbol po pobraniu aukcji przez sello nie jest już na końcu opisu aukcji tylko gdzieś w środku.

Ale pojawił się promyk nadziei :-) Okazało się bowiem, że jeśli umieści się symbol na samym początku po pierwszym ">" ten nowy mechanizm sello go odnajduje w opisie i może skojarzyć z towarem (na razie przetestowane na aukcjach przygotowanych) . Muszę tylko zmienić opisy tak by symbol był na początku a nie na końcu. Drobna niedogodność bo nie chciałem zaczynać opisu od jakiś "dziwnych znaków".

Reasumując w sytuacji braku możliwości wystawiania aukcji ebay z sello ta nowa funkcja jest mi bardzo potrzebna i super że ją zrobilście. Dopracujcie ją tylko mając na uwadze osoby sprzedające na ebayu.

Link to postu

Nie no Panowie wypuściliście bubla. Próba na aukcji przygotowanej powiodła się ale już na wystawionej nie działa.

Pierwsza sekcja w zaciągniętej z ebaya aukcji jest taka:

<p>42715_56</p>

a01.thumb.jpg.a48d2303f97e5e1b93acd17f8a6c5864.jpg

 

Potem po wejściu w zmiany zbiorcze > Towar i zadaniu łączenia po "Pierwsze sekcji opisu" ten kod zostaje prawidłowo znaleziony:

 

a02.jpg.89c9950284b36f979e02a8fb8eb88720.jpg

Niestety po wciśnięciu "wyszukaj dopasowanie" otrzymuję czerwony kwadracik "Niedopasowano"

Ta sama aukcja w przygotowanych kojarzona jest prawidłowo.

 

Zróbcie proszę z tym porządek bo nie przystoi.

dziękuję.

 

 

 

 

a01.jpg

a02.jpg

Edytowane przez Maxi Max
Link to postu

Symbolu nie trzeba umieszczać na początku, wystarczy, że znajduje się obok unikalnego tekstu gdziekolwiek w opisie.

Czy aukcja po wystawieniu nie ma przypadkiem w opisie jakichś dodatkowych sekcji przed symbolem? Trzeba by było to sprawdzić, bo nie widzę powodu dla którego funkcja miała by nie działać na aukcjach trwających.

Link to postu
10 godzin temu, Bartosz Rosa napisał:

Symbolu nie trzeba umieszczać na początku, wystarczy, że znajduje się obok unikalnego tekstu gdziekolwiek w opisie.

 

Rzeczywiście umieściłem symbole w środku opisu ale obok unikalnego tekstu wtedy mechanizm prawidłowo je znalazł i dopasował zbiorczo towary :)
Nie wiem dlaczego nie chce dopasowywać gdy symbol znajduje się na samym początku ale to już nie ma znaczenia.
W sumie nawet lepiej, że kojarzy gdy znajduje się w środku opisu.

 

Fajna funkcjonalność i bardzo mi się przyda. Dziękuję.

 

a02.jpg

Edytowane przez Maxi Max
  • Lubię to 1
Link to postu
  • 2 miesiące temu...

Hey ,

Znajduje symbol towaru, lecz sello nie łączy go z symbolem towaru, próbowałem różnie spacje etc i nie podziałało. 

Czy jest jakiś inny sposób - aukcja:

https://allegro.pl/oferta/guma-stab-fiorino-07-przod-wewn-20mm-51785487-7734982785

 

Oraz tag jaki wpisuje 

[Aukcja::Opis | substr_after_first =`Symbol Towaru: ` | substr_before_first = `<`  ]

 

W podglądzie dobrze się pokazuje ale mimo wszystko sello nie łączy z towarem

Edytowane przez kondziu
Link to postu
21 godzin temu, kondziu napisał:

Hey ,

Znajduje symbol towaru, lecz sello nie łączy go z symbolem towaru, próbowałem różnie spacje etc i nie podziałało. 

Czy jest jakiś inny sposób - aukcja:

https://allegro.pl/oferta/guma-stab-fiorino-07-przod-wewn-20mm-51785487-7734982785

 

Oraz tag jaki wpisuje 

[Aukcja::Opis | substr_after_first =`Symbol Towaru: ` | substr_before_first = `<`  ]

 

W podglądzie dobrze się pokazuje ale mimo wszystko sello nie łączy z towarem

Miałem to samo ale ominąłem problem umieszczając symbol pomiędzy "+" . W Twoim przypadku byłoby Symbol Towaru: +FT18360+

Wtedy tag użyłem taki: [Aukcja::Opis | substr_after_first =`+` | substr_before_first = `+`  ]

I działa. I tak używam od początku.

Ale zgadzam się że coś tam jest niedopracowane.

 

Link to postu

Tak to samo z EAN było - ale wersja 1.30.0 instaluje szybko nową i sprawdze.

 

 - Niestety najnowsza wersja nie pomogła.

 

Maxi Max ale edytowałeś każdą aukcje ręcznie by dodać te plusy czy przez zmiany zbiorcze na działających aukcjach podmieniałes opis ?

 

Edytowane przez kondziu
Link to postu

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Użytkownik forum
Odpowiedz...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...