Skocz do zawartości

Kontrola zarobków

Polecane posty

Cześć,

Czy mógłby ktoś pomóc/ wytłumaczyć jak najłatwiej wyliczyć np dzienny zysk?
Prowadzę sklepik internetowy i allegro. Tutaj pojawia się mały problem.
Allegro to komplikuje ponieważ mają różne prowizje w różnych działach oraz dodatkowe prowizje od aukcji wyróżnionych.
Gdy wchodzę w magazyn i raporty dajmy na to jest zysku 500zł ze wszystkich faktur z danego dnia. Ale jak teraz zrobić by jeszcze odjąć od tego prowizje allegro, koszt darmowych wysyłek itp?
Czy sumujecie np. wszystkie faktury z Allegro i potem odejmuje prowizje oddzielnie do każdej faktury (czasochłonne i trochę bez sensu) Czy może jakimś innym sposobem?
Co w przypadku darmowych wysyłek?

Macie jakoś je dodatkowo zaznaczone które przesyłki były "gratis"?
Czy może dodatkowy excel w którym zliczana jest ilość i koszt darmowych wysyłek .

Do tej pory robiłem tylko miesięczne zestawienie sobie przychód minus wszystkie faktury i miałem ile na "czysto" 
Ale coś tknęło mnie by zacząć kontrolować dokładniej ile na gratisowe przesyłki poszło itd.

Proszę podzielcie się swoim doświadczeniem i pomysłami. 

Link to postu
Dnia 25.10.2018 o 06:58, Kaczor . napisał:

Wszystko robimy w Subiekcie ^-^

Ale macie jakoś dodatkowo zaznaczone np które przesyłki darmowe?
Jak oznaczacie które faktury mają np. produkty wyróżnione ponieważ jest inna prowizja?

Od razu Wam wszystko podlicza każdą fakturę odejmując standardową prowizję oraz dodatkowe od wyróżnień?  

Link to postu
  • 2 miesiące temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Użytkownik forum
Odpowiedz...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...