Skocz do zawartości

Wyciągnięcie Zaliczki na dok. WZzV

Polecane posty

Witam,

Mam dodatek Niebieski, dzięki któremu można dołożyć Pola Własne do dok WZ i pokazać je w formie kolumn.

PYTANIE:

Jak wyciągnąć z bazy wg SQL dane ile zaliczki jest zapłacone dla danego dokumentu WZ. I wprowadzić to do Pól Własnych SQL i ewentualnie jaki filtr SQL zastosować.

Udało mi się dojść do miejsca gdzie to jest w SQL:

Cytat

nzf_Wartosc

 

 

 

 

 

Link to postu

Niestety program tak nie działa, nie zrealizujesz opisanej potrzeby za pomocą rozszerzonego pola własnego typu SQL - pole to potrafi jedynie wyświetlić dane ze zdefiniowanego poprzez zapytanie SQL słownika, analogicznie jak pole własne typu słownik. Oczekiwaną funkcjonalność należy zrealizować za pomocą pola własnego typu kwota i trigger'a, który będzie uzupełniał wartość tego pola.

  • Dziękuję 1
Link to postu

Pomyślałem że się da, ponieważ udało mi się stworzyć Formatowanie warunkowe na podstawie tego parametru "nzf_Wartosc", który porównuje go z Wartością dokumentu.

Np jeśli zaliczka = wartość brutto to zaznacza mi na zielono :)

 

Co dziwne, Insert mimo, że ta kolumna "Zaliczka z ZK/WZ" jest dostępna np w "Zamówieniach od Klienta", to w "Wydaniu Zewnętrznym z Vat" już jej brakuje :/ Co akurat mi, mocno by ułatwiło życie.

Link to postu
12 godzin temu, Tomasz Duda napisał:

Pomyślałem że się da, ponieważ udało mi się stworzyć Formatowanie warunkowe na podstawie tego parametru "nzf_Wartosc", który porównuje go z Wartością dokumentu.

Np jeśli zaliczka = wartość brutto to zaznacza mi na zielono :)

Kierunek dobry, da się zrealizować oczekiwaną funkcjonalność tylko w inny, opisany przeze mnie sposób. Formatowanie warunkowe SQL to zupełnie inne rozwiązanie.

 

12 godzin temu, Tomasz Duda napisał:

Co dziwne, Insert mimo, że ta kolumna "Zaliczka z ZK/WZ" jest dostępna np w "Zamówieniach od Klienta", to w "Wydaniu Zewnętrznym z Vat" już jej brakuje :/

Dziwne to nie jest, tak mają już programy "pudełkowe", że zawsze użytkownikowi zabraknie jakiejś funkcjonalności, a do uzupełniania tych braków powinno służyć wdrożenie.

Nie mniej w tym konkretnym przypadku można byłoby nazwać to niekonsekwencją, co do możliwości zmian (dodanie takiej kolumny) musi się już wypowiedzieć sam autor.

 

12 godzin temu, Tomasz Duda napisał:

Co akurat mi, mocno by ułatwiło życie.

Jeśli to "mocne" ułatwienie to rozwiązanie jest praktycznie dostępne od ręki, dostawca programu i/lub Niebieskiego PLusa powinien pomóc.

Oczywiście informację o zaliczcie można też wprowadzić w inne pole dokumentu, które będzie widoczne na liście, na przykład często wykorzystywany jest do tego podtytuł. 

Link to postu
Dnia 25.10.2018 o 18:23, Daniel Kozłowski napisał:

za pomocą pola własnego typu kwota i trigger'a, który będzie uzupełniał wartość tego pola

A co znaczy "trigger"? - bo to wykracza poza moje znajomości Subiekta. Niby jakiś wyzwalacz SQL ale nie ogarniam jak.

Chodzi Ci żeby stworzyć zapytanie w Polu Własnym SQL? Czy domyślnie Pole Własne kwotowe, i gdzie indziej zastosować SQL?

Z tego co zauważyłem że w Polu Własnym da się "wymusić" wprowadzanie tam wartości przez użytkownika. Tylko to dodatkowo rzecz która dwa razy musimy robić. - ale ostatecznie dobre i to.

Raz uzupełniamy zadatek przy wypisywaniu WZzV, i przydaje się to później do połączenia płatności przy wystawianiu FV. Swoją drogą minus, że tylko raz da się zrobić zadatek do jednej WZzV, bo klient czasem dopłaca parę razy, jak jest duża kwota, jeszcze w trakcie roboty, zanim zakończy całość i wypisze się zadatek. [Piszę to gdyby ktoś z INSERT czytał ;P ]

 

Link to postu
3 godziny temu, Tomasz Duda napisał:
Dnia 25.10.2018 o 18:23, Daniel Kozłowski napisał:

za pomocą pola własnego typu kwota i trigger'a, który będzie uzupełniał wartość tego pola

A co znaczy "trigger"?

To wyjątkowo precyzyjne pojęcie:

 

3 godziny temu, Tomasz Duda napisał:

bo to wykracza poza moje znajomości Subiekta. Niby jakiś wyzwalacz SQL ale nie ogarniam jak.

Powinno być oczywistym, że masz do wyboru:

  • nauczyć się i "ogarnąć" samemu
  • zamawiać tego typu rozwiązania (zaczynając od dostawcy programu)

 

3 godziny temu, Tomasz Duda napisał:

Chodzi Ci żeby stworzyć zapytanie w Polu Własnym SQL?

Przecież wcześniej wyraźnie napisałem, że nie da się tego zrealizować za pomocą rozszerzonego pola własnego SQL.

 

3 godziny temu, Tomasz Duda napisał:

Czy domyślnie Pole Własne kwotowe, i gdzie indziej zastosować SQL?

Tak, ten SQL należy zastosować w triggerze.

 

3 godziny temu, Tomasz Duda napisał:

Z tego co zauważyłem że w Polu Własnym da się "wymusić" wprowadzanie tam wartości przez użytkownika. Tylko to dodatkowo rzecz która dwa razy musimy robić. - ale ostatecznie dobre i to.

Oczywiście, że do pól własnych można wprowadzać dane ręcznie, dokładnie do tego zostały stworzone i tak wygląda obsługa pól własnych w programie, to za pomocą rozwiązania dodatkowego można zautomatyzować uzupełnianie tych wartości, co jak wiadomo oszczędza czas i wyklucza pomyłki.

 

3 godziny temu, Tomasz Duda napisał:

Raz uzupełniamy zadatek przy wypisywaniu WZzV, i przydaje się to później do połączenia płatności przy wystawianiu FV. Swoją drogą minus, że tylko raz da się zrobić zadatek do jednej WZzV, bo klient czasem dopłaca parę razy, jak jest duża kwota, jeszcze w trakcie roboty, zanim zakończy całość i wypisze się zadatek

Pracuję z klientami z branż instalacyjnych, gdzie WZ'tki i zaliczki są na porządku dziennym i nikt nie ma z tym problemu - przecież można dodać zaliczkę bez wiązania jej z WZ'tką, jeśli już chcesz widzieć je w wdaniach magazynowych to można dodać zaliczkę do pustej WZ'tki.

Link to postu

Jak normalny użytkownik programu ma to ogarnąć.

Widać Subiekt GT to albo program dla ludzi z prymitywnymi potrzebami, albo trzeba włożyć kasę - i tutaj dwa rozwiązania:

- dalej brnąć w rozszerzenia które nie koniecznie mogą działać

- albo przenieść się na inny system sprzedaży

 

Proszę zamknąć temat, bo żadnej pomocy tu nie znalazłem.

Link to postu
45 minut temu, Tomasz Duda napisał:

Jak normalny użytkownik programu ma to ogarnąć.

Przecież wyraźnie napisałem jak  - nie przeczytałeś czy tylko nie skorzystałeś z oferowanej pomocy ?

Tak przez analogię bliską większości z nas - jak użytkownicy samochodów sobie radzą z ich serwisowaniem - każdy może sobie kupić zestaw rozrządu, ale  jakoś praktycznie nikt tego nie robi, a jeśli kupi to i tak zleca usługę wymiany dla serwisu... Skąd takie kompletnie błędne przekonanie i upór, aby samemu próbować wdrażać i serwisować oprogramowanie kiedy nie ma się na ten temat wiedzy i doświadczenia ?

 

50 minut temu, Tomasz Duda napisał:

Widać Subiekt GT to albo program dla ludzi z prymitywnymi potrzebami, albo trzeba włożyć kasę - i tutaj dwa rozwiązania:

To pokazuje w jaki dużym jesteś błędzie - to nie jest cecha "Subiekta GT" tylko wszystkich programów - żaden nie spełnia wszystkich potrzeb, żaden nie jest pozbawiony błędów, żaden się sam nie wdraża i żaden się sam nie serwisuje.

 

52 minuty temu, Tomasz Duda napisał:

- dalej brnąć w rozszerzenia które nie koniecznie mogą działać

Nie rozumiem o czym piszesz - jest przecież prosta i oczywista metoda, aby tego uniknąć - szczegółowa analiza potrzeb i rozliczenie odebraniu prac - masz wtedy pewność, że rozszerzenie będzie działać tak, jak oczekujesz.

 

54 minuty temu, Tomasz Duda napisał:

- albo przenieść się na inny system sprzedaży

Nie rozumiem w takim razie po co wybrałeś program, który nie spełnia Twoich oczekiwań ? Jak zawsze należy wybierać programy i rozwiązania do swoich potrzeb, jeśli znajdziesz lepsze dla Ciebie oprogramowanie to jak najbardziej warto je zmienić jak najszybciej, jednak jestem przekonany, że kiedy zaczniesz szukać i porównywać to okaże się, że dużo bardziej będzie się opłacało w końcu wdrożyć Subiekta GT niż zmienić program.

 

1 godzinę temu, Tomasz Duda napisał:

Proszę zamknąć temat, bo żadnej pomocy tu nie znalazłem.

Serio, otrzymałeś wyczerpujące odpowiedzi na swoje pytania, czego więcej oczekiwałeś i na jakiej podstawie ?

Link to postu

Za poprzednią swoją wypowiedź przepraszam, ale byłem rozdrażniony, trochę też wymajającymi odpowiedziami.

 

Zamiast dążyć do rozwiązania, kłócę się z Panem, ehh.

Panie D.Kozłowski, na innym forum Pana posty były dla mnie bardzo pomocne, wiele razy z nich skorzystałem. Dziękuję za to. Na podstawie tamtych postów szanuję Pana wiedzę i wypowiedzi.

Na tym forum od samego początku nie mam pojęcia o czym Pan pisze. Mogłem zacząć za trudny temat i zadawałem pytania na które odpowiedzi nie byłem przygotowany. Ale wypowiedzi w tym temacie odbieram w sposób, że wie Pan jak to rozwiązać, ale rzuca Pan tylko haczyk

Dnia 25.10.2018 o 18:23, Daniel Kozłowski napisał:

pola własnego typu kwota i trigger'a

którą pierwszą część rozumiem, drugiej już w ogóle. W Pomocy Subiekta na Temat Triggera są szczątkowe informacje, które przeanalizuję.

 

Rozumiem też że z wypowiedzi:

Dnia 27.10.2018 o 00:16, Daniel Kozłowski napisał:

zamawiać tego typu rozwiązania (zaczynając od dostawcy programu)

sugeruje Pan aby zamówić to rozwiązanie w Insert, gdzie doświadczenie z nimi mam tego typu że "w najbliższych wersjach programu nie przewidujemy tego rozwiązania".

Jednocześnie wnioskuję że oferuje Pan usługi w tego typu rozwiązaniach, tak?

Link to postu
×
×
  • Dodaj nową pozycję...