Skocz do zawartości

Pomniejszenie składnika o absencję urlopową

Polecane posty

Dzień dobry,
chciałem dowiedzieć się jak zdefiniować w Gratyfikancie GT składnik (Ekwiwalent za pranie), który będzie zmniejszany o absencję urlopową, ale część ta nie będzie wliczana do wynagrodzenia urlopowego.

W tej chwili mam np. ekwiwalent 50 zł, pół miesiąca urlopu i program wylicza ekwiwalent dobrze, na poziomie 25 zł ale... kolejne 25 dolicza do wynagrodzenia urlopowego. Zachowuje się więc tak, jak przy zasadniczym.

Dzięki

T.

Link to postu

To prawda, ale niestety nie działa to tak, jak Pan opisuje.

Gdy zaznaczę w danym składniku "pomniejszaj" w przypadku absencji urlop, to składnik istotnie zostaje pomniejszony. Wartość finalna jest proporcjonalnie mniejsza od nominalnej, ale wartość pomniejszenia jest doliczona o automatycznie wyliczanego składnika "wynagrodzenie urlopowe", czego wcale nie chcę.

Załączyłem bieżące ustawienia. Jak widać 10,87 "obcięte" z ekwiwalentu weszło w wynagrodzenie urlopowe.
Wynagrodzenie urlopowe za październik powinno wynosić 300 zł (1380 / 184 * 40).

 

Przechwytywanie1.PNG.3e05e5f83697d6dafa908b180df4d0cc.PNGPrzechwytywanie.PNG.0fd3b2532bf3699ae8d1426e69803956.PNG

Przechwytywanie.PNG.029b4a6e8c6fa84c3bec5512e67ff227.PNG

Edytowane przez Tomasz Chudziński
Link to postu

Problem ten pojawia się gdy w umowie jest składnik nie wchodzący do podstawy urlopowego ale pomniejszany przy urlopowym.  Jest to znany nam problem nad którego rozwiązaniem pracujemy lecz nie potrafię Panu przybliżyć wersji w której finalnie zostanie rozwiązany. Rozwiązanie jakie mogę na tę chwilę zaproponować to ręczna edycja wypłaty danego pracownika.

Link to postu

Ok, a czy wg Pana dobrym rozwiązaniem będzie zastosowanie składnika, gdzie wartość nominalna zaszyta jest jako parametr, a on sam wyliczany jest jako definicja oparta o ten parametr i ustawiony jest jako niepomniejszany o absencję urlopową? Dzięki temu uzyskuję wartość finalną opartą o ewidencję ale nie ma problemu z wynagrodzeniem urlopowym.

Link to postu
×
×
  • Dodaj nową pozycję...