Skocz do zawartości

Synchronizacja cen Subiekt-Sello-Allegro

Polecane posty

Mam problem z synchornizacją cen i nie mogę znaleźć rozwiązania.

Zmieniam cenę w Subiekcie GT, automatycznie zmienia się cena towaru w Sello, ale nie zmienia się cena powiązanej z tym towarem aukcji. I teraz pytanie czy jest opcja żeby automatem zmieniła się cena na aukcji powiązanej z towarem?

Edytowane przez Marcin Gwiaździński
Link to postu
1 godzinę temu, Marcin Gwiaździński napisał:

Mam problem z synchornizacją cen i nie mogę znaleźć rozwiązania.

Zmieniam cenę w Subiekcie GT, automatycznie zmienia się cena towaru w Sello, ale nie zmienia się cena powiązanej z tym towarem aukcji. I teraz pytanie czy jest opcja żeby automatem zmieniła się cena na aukcji powiązanej z towarem?

Czy w aukcji trwającej w Sello dana aukcja oznaczona jest pomarańczowym zegarkiem? a w dolnej zakładce aukcji ZMIANY napisano, że zmiana dotyczy ceny?

image.png.7c0441ce93c5fc4cd7e5b09bbf330820.png

Jeśli tak, to takie zmiany należy wysłać do allegro.

image.png.1c88d7b229f9fb0f66d7ac230baba023.png

 

Można też włączyć automat, żeby to robił za nas:

image.png.f9c04e42e6e407446daeba9db5773bc8.png

Link to postu
11 minut temu, Marcin Gwiaździński napisał:

Po zmianie ceny w Subiekcie, cena towaru w dziale Towary w Sello zmienia się automatycznie, a w aukcjach trwających nie dzieje się nic, nie pojawia/nie zmienia się znaczek synchronizacji.

Czy aukcje są powiązane z towarami Subiektowymi?

Link to postu

Tak są powiązane, napisałem, że po zmianie ceny towaru w Subiekcie automatycznie zmienia się cena tego towaru w Sello, ale nie zmienia się cena aukcji powiązanej z tym towarem w Sello. Zmiana ilości sztuk tego towaru w Subiekcjie powoduje zmianę ilości na aukcji, a zmiana ceny nie działa.

Link to postu

Sello oznacza różnice cenowo (na czerwono lub zielono) między subiektem a ceną aukcyjną (kolumna RÓŻNICA CEN). Na nich można użyć powyższej funkcji.

Chyba nie ma automatu, bo są użytkownicy Sello, którzy zawsze mają inne ceny w Subiekcie niż w aukcjach.

Link to postu

MARCIN dzięki za pomoc, miałem ukrytą kolumnę RÓŻNICA CEN i nie widziałem że w niej się coś dzieje, teraz widzę zmiany i to mi wystarczy. W sumie faktycznie część osób wręcz nie chciała by aby ceny aktualizowały się automatycznie, ale dla części taka funkcja by się przydała.

Link to postu
  • 3 miesiące temu...

Hmmm wydaje mi się że kiedyś było tak że zmiana ceny w subiekcie przekładała się na zmianę ceny na allegro także. Czy gdzieś w aktualizacjach ostatnich taka opcja została odgórnie wyłączona i zostaje tylko tryb ręczny opisany wyżej? U mnie ceny się pokrywają zatem automatyczna zmiana ceny na aukcji po zmianie w subiekcie by się przydała z automatu.

Link to postu
7 minut temu, Katarzyna Drabik napisał:

Hmmm wydaje mi się że kiedyś było tak że zmiana ceny w subiekcie przekładała się na zmianę ceny na allegro także. Czy gdzieś w aktualizacjach ostatnich taka opcja została odgórnie wyłączona i zostaje tylko tryb ręczny opisany wyżej? U mnie ceny się pokrywają zatem automatyczna zmiana ceny na aukcji po zmianie w subiekcie by się przydała z automatu.

Nie było takiej opcji. Synchronizacja cen wymaga ręczego przeliczenia.

Link to postu

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Użytkownik forum
Odpowiedz...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...