Skocz do zawartości

[ROZWIĄZANO] Problem z zablokowanym do edycji Cennikiem

Polecane posty

Witam,

Po aktualizacji postanowiłem skorzystać z edycji (podwyżki) cen poprzez moduł cennika. Wcześniej trzymałem się od edycji cenników z daleka bo działy się podczas aktualizacji różne cuda i korzystałem z rozwiązania Artoit do aktualizacji towarów, tym bardziej że mam do edycji ok 7000 pozycji w 15 grupach marż. Wersja 22.0.0 daje jednak dużo usprawnień w tej dziedzinie - wiem, bo mieliśmy okazję wyrazić swoje opinie w trakcie wdrażania poprawek - więc postanowiłem spróbować.

Niestety, w trakcie edycji jednej z partii filtrowanego asortymentu moduł się zawiesił. Zamknąłem cennik i od tego czasu nie pozwala on na edycję – po komendzie popraw F4 jest 20s oczekiwania i komunikat:

2018-11-06_14h19_58.thumb.jpg.a3c0311f1d32d4f88ea7a37fbe536ec9.jpg

Od tego czasu cały Subiekt regularnie się zwiesza co ok. 1-2 minuty, a np. po próbie Dezaktywacji jakiegokolwiek asortymentu pojawia się komunikat:

2018-11-06_14h23_14.jpg.111e45f945376ff92f3b1537cb3bee64.jpg
mimo że na żadnym innym stanowisku nie jest otwarty ten cennik!

Po próbie aktualizacji cennika dla pozycji z poziomu Asortyment tez mam taki podobny komunikat:
2018-11-06_14h27_40.jpg.81ffa864831e6996faf038f93093129d.jpg

Czy znacie jakiś sposób naprawę takiego cennika, który jest „jakby w edycji” dla programu, ale jednocześnie nie da się go edytować i zamknąć, ani też „brutalne” usunąć, bo oczywiście Delete, ani zmiana statusu się nie udają?
Oczywiście dodam, że zamykałem i otwierałem program, nawet przeinstalowałem na nowo Nexo, zrobiłem „konserwację bazy danych” z poziomu „Programu Serwisowego”, etc. - NIC!

Gorąca prośba o pomoc!
 

 

Edytowane przez ERGIE Koncept
Rozwiązany
Link to postu

A ile minęło czasu? Czasem jak coś pójdzie nie tak, to blokada wisi w odpowiedniej tablicy w bazie danych, ale NEXO ma jakiś zaszyty mechanizm, który po jakimś czasie, albo przelogowaniu ją ściąga. Awaryjnie, jak wie się co robi, można by się pokusić o działanie na tablicy, ale to dla bardzo zaawansowanego użytkownika SQL ;)

Link to postu

Proszę wejść do modułu RAPORTY. Dodać raport własny SQL (nazwa, opis i grupa dowolna, typ elementu pozostawić na brak). Jako zapytanie proszę wkleić tekst

SELECT *
FROM mox.application_lock L
    LEFT JOIN mox.application_session S ON L.application_session_id = L.application_session_id

Następnie proszę wcisnąć SYNCHRONIZUJ KOLUMNY i zapisać tak stworzony raport. Po zapisaniu proszę go uruchomić. Następnie wybrać z menu kontekstowego OPERACJE NA LIŚCIE -> EKSPORTUJ DO EXCELA.

Tak utworzony plik proszę przesłać do mnie.

  • Lubię to 2
Link to postu
×
×
  • Dodaj nową pozycję...