Skocz do zawartości

Ewidencja czasu pracy

Polecane posty

Moja firma wypłaca pracownikom wszystkie świadczenia  ZUS. Jeden z pracowników jest na zwolnieniu lekarskim od sierpnia br. do 31 stycznia 2019r. Nie ma dnia przerwy. W ewidencji czasu pracy absencję  liczy od początku stycznia 2019r. , najpierw wynagrodzenie za czas choroby a po 33 dniach zasiłek chorobowy. A mi jest potrzebne żeby  traktował chorobę jako ciągłość. Czy mam coś ustawić w Gratyfikancie czy on nie ma takiej możliwości. Pomocy!!!                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                

Link to postu

Absencja którą Pani dodała ma ciągłość, prawo do zasiłku pracownik nabywa po 33 dniach absencji w danym roku. Jeśli chce Pani, żeby pracownik od razu był na zasiłku to jest możliwość ustawienia w umowie o pracę indywidualnej liczby dni wypłacania wynagrodzenia chorobowego na 0, wtedy program przy wprowadzaniu absencji zastosuje zasiłek zamiast wynagrodzenia chorobowego.

indywidualne.png

Link to postu

  Od 1-go stycznia 2019r. do 02.02.2019r. jest to ciągłość zasiłku chorobowego a tymczasem  program nalicza wynagrodzenie za czas choroby a po 33 dniach dopiero liczy zasiłek. Wniosek z tego ,że i wynagrodzenie i zasiłek muszę wprowadzić ręcznie. Ja chcę aby program poinformował mnie  kiedy będzie 182 dni choroby.

 

absencja.odt

Link to postu

Komunikat ten mówi nam tylko, że w danym roku mamy już przekroczone 33 dni absencji. Zasymulowałem taka sytuację na swoim stanowisku i po wyliczeniu wypłat pracownik otrzymuje zasiłek a nie wynagrodzenie chorobowe. W którym momencie u Pani pracownik otrzymuje wynagrodzenie chorobowe zamiast zasiłku?

Edytowane przez Maciej Kasprzak
Link to postu
×
×
  • Dodaj nową pozycję...