Skocz do zawartości

Korekta do FZ/PZ

Polecane posty

Witam, napotkałem pewien problem, który nie wiem jak rozwiązać. Otóż:

1. kupiłem produkt od dostawcy (FZ + PZ)

2. nastapila sprzedaz do klienta (FS + WZ)

3. klient zwrocil kupiony towar (KFS + KWZ)

4. dostawca wystawil mi korekte na ten material - rowniez chce go zwrocic do dostawcy

5. nie moge skorygowac tej FZ ani PZ ? Komunikat: Nie można wykonać danego ruchu magazynowego. Nie udało się zapisać dyspozycji. Możliwa niewystarczająca ilość asortymentu na przychodach.

 

Towar mam na magazynie, lecz nie mogę wprowadzić korekty od dostawcy aby nie wisiał mi na stanie mag ? Jak poprawnie go skorygować ? Jeśli istnieje już taki wątek na forum proszę mnie pokierować.

Link to postu
  • 4 tygodnie później...

Witam,
Podepnę się pod temat. Tylko w moim wypadku w.w. porada nie działa.
10.07 mieliśmy na stanie 10 palet. Złożyliśmy zamówienie do producenta z dostawą bezpośrednią do klienta. Sprzedano nam 3 palety. Data realizacji to 10.07.
Dopiero 27.07 wystawiliśmy FS na klienta (wtedy na stanie też było ok. 10 palet).
Teraz przyszła spóźniona lipcowa korekta na te palety, które w ten sam dzień (10.07) zostały od razu zwrócone- producent nie dał wcześniej żadnej informacji, a klient przyjął fakturę z naliczeniem kosztu palet.
Problem pojawia się teraz, ponieważ nie mogę wprowadzić korekty, gdyż wyskakuje mi dokładnie taki sam komunikat, jak Panu powyżej. Jest to niezrozumiałe, bo mieliśmy palety na stanie. Program jakby "dokleił" się do tych 3 szt i nie widzi żadnych pozostałych, które mógłby zwrócić do dostawcy. Klientowi nie mogę wystawić już żadnego dokumentu z datą realizacji lipcową, ponieważ lipiec księgowo zamknęliśmy.
Ktoś może spotkał się z takim "uporem" nexo?

Link to postu
  • 2 tygodnie później...
×
×
  • Dodaj nową pozycję...