Skocz do zawartości

Korekta faktury z której już coś sprzedano

Polecane posty

Witam,

mam taki problem: potrzebuję wprowadzić korektę faktury vat zakupu.

scenariusz:
1. wprowadzam fakturę zakupu FZ/50 na któej jest 10 sztuk
2. wprowadzam fakturę zakupu FZ/53 na której jest 10 sztuk (tego samego towaru)
3. sprzedaję na paragon 9 sztuk poprzez kasę fiskalną, którą następnie synchronizuję z subiektem
4. zwracam pozostałe 11 sztuk towaru, dostaję dwie faktury korekty które teraz chcę wprowadzić:
4a. na FVK/50 jest korekta z 10 na 0szt; na FVK/53 jest korekta z 10 na 9szt.

błąd pojawia się w momencie próby wprowadzenia korekty FVK/50 - wygląda jakby subiekt rozróżnia że niby te 9szt sprzedanych pochodzi z tej pierwszej faktury... tymczasem to jest ten sam towar na półce i nie rozróżniam z której FV pochodzi. da się jakoś zmusić subiekta aby pozwolil wykonac korekte tej pierwszej faktury? tzn z 10szt na 0szt.

Link to postu

w pomocy subiekta znalazłam, że w opcjach magazynu ustawiony jest sposób wydawania towaru jako FIFO:

Cytat

SPOSÓB WYDAWANIA TOWARU:

  • Kolejność FIFO wg daty wystawienia – towar będzie wydawany z magazynu na zasadzie „First in, first out”, czyli „pierwsze przyszło, pierwsze wyszło”, ale z uwzględnieniem daty wystawienia dokumentu.

ale jest tam też opisane, że 

Cytat

[...] Dodatkowo należy pamiętać, że w systemie można korzystać z opcji wydawania towarów z dowolnych dostaw oraz za pomocą mechanizmu kodów i opisów dostaw.

tylko jak to zrobić?

  •  
Edytowane przez Magdalena Szwałek
Link to postu

Subiekt dzieli towar na partie, podczas przyjęcia. Standardowo, tworzy się jedna partia, dla jednego PZ (FZ). Proszę spróbować podczas korygowania dokumentu, na pozycji z menu kontekstowego (prawy klawisz myszy) wybrać opcję rozbicie pozycji - powinna pojawić się lista partii i wtedy może Pani wskazać tą konkretną, na której chce Pani pracować.

Link to postu
  • 3 tygodnie później...

My stosujemy nadawanie kodów dostaw. Każdy towar ( jego partie )  ma indywidualny niepowtarzalny kod dostawy. Drukowany kod kreskowy skanowany przy wydawaniu towaru. Pozwala to na pełne i szczegółowe śledzenie przebiegu towaru wraz z jego indywidualną ceną zakupu. Daje to możliwość pełnej kontroli nad wydawanym towarem, określeniem rzeczywistych zysków magazynowych, rabatowaniem ze względu na indywidualne ceny dostaw. Nie wspomnę już o inwentaryzacji. Również nadawane są kody dostaw dla towarów wewnętrznie przetwarzanych u nas. A w razie reklamacji wiadomo co wraca i czy to co od nas wyszło!
Przygotowujemy teraz magazyn do współpracy  z kolektorem danych CE tak by do ZK wystawiać WZ i FS w oparciu o faktycznie wydany towar z danej partii ( z określonym kodem dostawy ).

 

Link to postu
  • 7 miesięcy temu...
Dnia 29.07.2017 o 21:48, Radomił Ząbik napisał:

[...]  na pozycji z menu kontekstowego (prawy klawisz myszy) wybrać opcję rozbicie pozycji - powinna pojawić się lista partii i wtedy może Pani wskazać tą konkretną, na której chce Pani pracować.

wtedy sobie poradziłam, dziś znów miałam taki sam problem i ku mojemu zdziwieniu wyskakuje komunikat FUNKCJONALNOŚĆ DOSTĘPNA Z SUBIEKTA NEXO PRO... zostaje mi chyba druk do excela i poprawa tam

Link to postu
Dnia 20.08.2017 o 15:04, Jan Nocon napisał:

My stosujemy nadawanie kodów dostaw. Każdy towar ( jego partie )  ma indywidualny niepowtarzalny kod dostawy. Drukowany kod kreskowy skanowany przy wydawaniu towaru. Pozwala to na pełne i szczegółowe śledzenie przebiegu towaru wraz z jego indywidualną ceną zakupu. Daje to możliwość pełnej kontroli nad wydawanym towarem, określeniem rzeczywistych zysków magazynowych, rabatowaniem ze względu na indywidualne ceny dostaw. Nie wspomnę już o inwentaryzacji. Również nadawane są kody dostaw dla towarów wewnętrznie przetwarzanych u nas. A w razie reklamacji wiadomo co wraca i czy to co od nas wyszło!
Przygotowujemy teraz magazyn do współpracy  z kolektorem danych CE tak by do ZK wystawiać WZ i FS w oparciu o faktycznie wydany towar z danej partii ( z określonym kodem dostawy ).

Ciekawe rozwiązanie. Można wiedzieć, w jaki sposób nadajecie te kody dostaw - mam na myśli generowanie samego kodu... 

Link to postu

Pan Jan, pewnie opowie o Swojej metodzie, ale podpowiem, że NEXO samo jest w stanie generować kody partii, w szablonach asortymentu:

szablony.thumb.PNG.2eace40a468bfb215308448118e165e3.PNG

Do tego dochodzą jeszcze nieograniczone możliwości, jeśli tak jak my, przyjmuje się PW i PZ ze strony Sfery. A no i samo NEXO, ma swój niepowtarzalny indentyfikator partii i przyjęcia w bazach danych, nawet jeśli nie zastosowali byśmy tego tekstowego.

Link to postu
  • Piotr Kolasa zmienił tytuł na Korekta faktury z której już coś sprzedano
×
×
  • Dodaj nową pozycję...