Skocz do zawartości

Subiekt GT i zmiana na Subiekt Nexo/Nexo Pro

Polecane posty

Witam

od 12 lat użytkujemy w firmie Subiekta GT (wraz z niebieskim i zielonym Plusem).  Zastanawiamy się nad zmianą go na Subiekt Nexo. Jesteśmy hurtownią art. budowlanych (szeroki asortyment). Proszę o informacje i opinie czy w naszym przypadku jest sens zmieniać program i jeśli tak to dlaczego. Jak wygląda temat migracji ? Czy da się przenieść wszystkie dane z Subiekta GT? Jak wygląda temat samej pracy (ergonomii) w Nexo ? Czy trudno jest się przestawić po wielu latach pracy w GT ? Czy szybkość pracy w Nexo jest porównywalna do GT ? 

Wiem że mogę zainstalować demo i się pobawić ale chciałbym znać opinie osób które mają porównanie.

Z góry dziękuję za wszystkie opinie ^-^

Link to postu

Osobiście w jednej z firm mam Nexo, a do drugiej kupiłem GT, ale to przez lepszą współpracę z Sello. Nexo jest prostszy w obsłudze i bardziej intuicyjny. Jednak każdy u Ciebie w firmie już pewnie wie jak pracować na GT. Osobiście bym nie zmieniał bo nic nowego ta zmiana nie wniesie poza zamieszaniem.

Edytowane przez Genezyp Kapen
Link to postu
14 minut temu, Genezyp Kapen napisał:

Osobiście w jednej z firm mam Nexo, a do drugiej kupiłem GT, ale to przez lepszą współpracę z Sello. Nexo jest prostszy w obsłudze i bardziej intuicyjny. Jednak każdy u Ciebie w firmie już pewnie wie jak pracować na GT. Osobiście bym nie zmieniał bo nic nowego ta zmiana nie wniesie poza zamieszaniem.

Dziękuję za odpowiedź.

Link to postu

W ramach uzupełnienia pierwszej wypowiedzi w wątku...

9 godzin temu, Jakub Kowalski napisał:

Jak wygląda temat migracji ? Czy da się przenieść wszystkie dane z Subiekta GT?

Jak w przypadku zmiany na oprogramowanie innego producenta, przenoszone jest tylko "BO", czyli kartoteka towarów, stany magazynowe, kartoteka kontrahentów, nierozliczone rozrachunki, różnicą jest to, że bezpośrednio z nexo można sięgać do dokumentów z GT.

 

9 godzin temu, Jakub Kowalski napisał:

Czy szybkość pracy w Nexo jest porównywalna do GT ? 

W nexo było, jest i będzie wolniej, taki jest narzut wybranej technologii.

----------------------------------------------------------------------------------------------------

8 godzin temu, Jakub Kowalski napisał:

To jest jasne.

No dalszą częścią wypowiedzi potwierdzasz, że zdecydowanie tak nie jest.

 

8 godzin temu, Jakub Kowalski napisał:

Chodzi mi o subiektywne odczucia ludzi którzy wcześniej pracowali na GT i przeszli na Nexo. Czy są zadowoleni z tej zmiany i dlaczego.

Jak do tej pory migrowałem tylko jednego klienta z GT do nexo, był bardzo zadowolony, gdyż za pomocą standardowych funkcjonalności nexo (podłączanie RW jako koszt, traktowanie towarów jako materiały) mógł obsłużyć swoją specyfikę związaną z prowadzeniem własnych inwestycji budowlanych, w GT potrzebne są rozwiązania dodatkowe, które i tak będą miały wiele ograniczeń w stosunku do nexo.

Jednego z klientów delikatnie namawiam ze względu na możliwość częściowej realizacji zamówień, innego ze względu na nieporównywalnie większe możliwości Gestora i obsługę poczty poprzez protokół IMAP.

Rozwiązania do potrzeb.

 

8 godzin temu, Jakub Kowalski napisał:

I jeszcze jedno pytanie. Czy coś wiadomo jak długą będzie wspierany GT przez Insert ? Czy nie będzie tak że za 1-2 lata firma będzie wygaszać GT i zostanie tylko Nexo ?

Wiadomo w przybliżeniu, GT będzie rozwijane dłużej niż 3 lata, później kilka lat na wsparcie, później wiele lat na wsparcie przez Partnerów - przy takim pytaniu zawsze odpowiadam, że znam klientów, którzy do dzisiaj pracują na Subiekcie 4, kupili dodatki do generowania JPK i mają wszystko co im potrzebne.

 

  • Dziękuję 1
Link to postu
×
×
  • Dodaj nową pozycję...