Skocz do zawartości

Polecane posty

Witam serdecznie.

Mam pytanie dot. planu kont.

Z tego co pamiętam (możliwe, że coś źle pamiętam) to przy zakładaniu nowego klienta w swojej bazie, program pyta czy chce żeby:

a) nie wstawiał żadnego planu kont (czyli "zrób sobie sam")

b) wstawił przykładowy

c) zaczytał plan kont z jakiegoś innego mojego klienta który jest już w bazie

 

Chciałam zapytać czy jest jakaś możliwość żeby za pomocą Rewizora stworzyć sobie jakieś np. 4 przykładowe własne (tzn. zaprojektowane samodzielnie) plany kont i wyeksportować je do jakiegoś pliku, żeby w przyszłości móc je wczytywać przy okazji zakładania nowego klienta?

 

W sensie nie chciałabym kopiować planu z innego klienta.

Nie chciałabym również korzystać z Państwa przykładowych planów.

Chciałabym sobie stworzyć kilka własnych wersji i móc je "wklejać" do nowo zakładanych klientów zamiast za każdym razie wpisywać go od początku (ponieważ zajmuje to sporo czasu).

 

Pozdrawiam

 

Link to postu
  • 3 tygodnie później...
Dnia 8.02.2019 o 13:42, Bożena Bielecka napisał:

Witam serdecznie.

Mam pytanie dot. planu kont.

Z tego co pamiętam (możliwe, że coś źle pamiętam) to przy zakładaniu nowego klienta w swojej bazie, program pyta czy chce żeby:

a) nie wstawiał żadnego planu kont (czyli "zrób sobie sam")

b) wstawił przykładowy

c) zaczytał plan kont z jakiegoś innego mojego klienta który jest już w bazie

 

Chciałam zapytać czy jest jakaś możliwość żeby za pomocą Rewizora stworzyć sobie jakieś np. 4 przykładowe własne (tzn. zaprojektowane samodzielnie) plany kont i wyeksportować je do jakiegoś pliku, żeby w przyszłości móc je wczytywać przy okazji zakładania nowego klienta?

 

W sensie nie chciałabym kopiować planu z innego klienta.

Nie chciałabym również korzystać z Państwa przykładowych planów.

Chciałabym sobie stworzyć kilka własnych wersji i móc je "wklejać" do nowo zakładanych klientów zamiast za każdym razie wpisywać go od początku (ponieważ zajmuje to sporo czasu).

 

Pozdrawiam

 

Witam serdecznie.

Moduł Plan kont, od kliku wersji posiada operację eksportu planu kont do pliku i importu:

image.png.ec03d55ce0546367a09036893f970580.png

W Pani przypadku, wyobrażam sobie, że taki przygotowany pan kont z jakiegoś podmiotu może Pani wyeksportować do pliku a następnie w nowo założonym podmiocie/okresie go zaimportować. Wskazane jest by nowo założony podmiot/okres nie posiadał planu kont.

Oczywiście, jeżeli w podmiocie źródłowym posiada Pani konto np. 201-klienci standardowi,  to po imporcie takiego planu, klienci nie pojawią się w podmiocie docelowym. Eksport do pliku przenosi definicję kont, czyli jeżeli przenoszona jest definicja syntetyki z podłączoną kartoteką, to ta kartotek powinna istnieć w podmiocie docelowym.

Słowem, jeżeli jest to nowo zakładany podmiot to plan kont z definicjami podpiętych  analityk powinien się przenieść w przeważającej części

Link to postu
×
×
  • Dodaj nową pozycję...